Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

MONTIGNAC (199)..STIL DE VIATA NU DIETA

monti slabire stil de viata

584 raspunsuri la acest subiect

#41
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:52


Child felicitari pt promovare ;) eu nu am facut niciodata falafel, sa fiu sincera nici nu stiu ce i aia.. Bafta cu sesiunea!

 

Mersi, o sa le transmit studentilor mei!

 

Eu am dat iama in turtite, le-am mancat pe toate, drept urmare nu o sa ma fac niciodata, ca-s prea bune si nu ma pot abtine sa nu le mananc, deodata, pe toate.

 

Pentru maine dimineata trebuie sa-mi regandesc mic-dejunul...



#42
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:53

DARLING falafel sunt chiftelute din naut, zice sotul ca am pus prea mult bicarbonat...posibil, dar eu tot nu o as mai fac niciodata.



#43
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:55

carmen nu l-ai invatat pe sot cum sa faca masaj ? ca parca stiam de la caress ca esti maestra in ale masajului

 

deci eu de cateva saptamani (2 mai exact)...as manca nuci, alune si tot ce mai tine de astea oleaginoase non stop...+ peste...... concluzie mi-am luat gustarea... 50g de cocos fresh...e demential nu alta!!! [pk]  [pk]



#44
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 21:59

Pai cica eu m-am scolit (am si diploma, parol, d'aia de la Ministeru' Muncii, luata cu 10 la toate probele, 3 practice, 3 scrise plus lucrarea de diploma) si se vaicareste periodic ca lui nu vreau sa ii fac... [soricel]



#45
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 22:00

Si mi-e foame, da? De multa vreme nu mi-a mai fost foame seara si doar am mancat!

Ce ma enervez, io pe mine!

Ia sa ma duc sa beau o cana de apa si sa ma culc.



#46
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 22:32

La multi ani cge, sa fii sanatoasa si iubita (chiar si de cantar)!

Doamnelor ce ne-am adunat pe aici capricoarnele: Adriana, Carmen, Xio, cge, eu si parca am uitat pe cineva. Sper sa nu ne impungem pe aici.

Si mie mi-au adormit copilele mici. Sper ca si cea mare ca altfel iar are crize dimineata la trezire ca nu-si face somnul.

Adriana, a facut sotul suc la storcator si ramane pulpa de ructe cu ceva suc nestors. A fost chiar consistent, fibra de fibra. Monti scria ca sucul are IG mai mare ca sunt eliminate fibrele. Apai inteleg ca reversul este ca pulpa lor are un IG mai mic, fix ce imi trebuie mie.

#47
Darling_

Darling_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 22:34

Child ma gandeam eu ca tu stai de partea cealalta a catedrei, dar nu eram sigura, sper ca studentii tai sa aiba rezultate bune, ce predai? Am gugalit falafelul si nu stiu daca mi ar placea chiftelele alea de naut, poate voi avea vreo ocazie sa le gust la altcineva sa vad cum sunt.

Puisor ce bunatati mai faci tu acolo, parca ti am mai zis ca meniul tau mi se pare tare interesant si variat. Astept reteta aia de bhaji sau cum i o zice, si ai mai avut ceva exotic in meniu, nu mi amintesc cum se numea.

Xio da, s au vazut rezultate clar. Nu la nivelul celor de pe YouTube hahaha dar trebuie sa tii cont ca eu nu am incercat sa slabesc. Ba dimpotriva am mai pus 1 kg si ceva in conditiile in care eu sunt destul de constanta in greutate. Adica nu s precum Caress care oscileaza lejer intre + - 3 kg. ln general m am tonifiat vizibil, a inceput sa mi se intrezareasca musculatura, evident la brate, oblicii abdominali si picioare. Ba chiar picioarele sunt stanca, tari ca piatra, mi a disparut tesutul adipos de la nivelul coapsei interioare (flexorii coapsei cred (?)ca se numesc) s au rotunjit fesierii si tot asa mi a disparut stratul de grasime de la subrat ( tendonul cu care se termina pectoralul). Acolo se aduna un strat de grasime inestetic care se vedea naspa cand purtam maieuri, now it's gone :) Overall mi a mai disparut din grasime, abdomenul se vede muuult mai frumos nu cum as vrea eu dar e mult mai bine decat before. Abdomenul ma roade pe mine oricum, cu soldurile, coapsele nu am avut niciodata probleme. Poate ar tr sa pun niste foto cu burta mea de gravi si apoi un before/ after insanity. Daca as tine cont si ce mananc poate s ar vedea mai bine.


Meniul meu de azi:

MD: apa cu lamaie, un ou fiert cu wassa si cascaval
G: afine
P: piept de pui la cuptor cu fasole verde si broccoli
G: un baton lipidic
C: 4 sarmale cu hrisca

#48
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 22:40

hello girls...eu sunt lesinata toata, vin rusii peste mine, poate de aia ma si simt atat de umflata de ieri...Am fost la sala o ora, de era sa pic pe acolo, eram si multe, mi s-a parut si foarte cald, nu mi a placut...oricum azi nu mi-a placut nimic, am fost iritata, tafnoasa, cu capsa pusa toata ziua.

Inainte de sala am facut rapid o mancare de praz cu masline, in care am pus si 3 linguri de linte-vbuna combinatie! Am framantat si un aluat pentru chifle, acum sunt la cuptor, le-am facut din faina Monti de data asta si au crescut la fel de frumos iar la gust sunt si mai bune.

 

Darling, da, la cazeinat ma refeream.Mai am o galetusa intreaga...O sa mi iau canepa pana la urma, desi auzisem ca are un gust foarte ciudat, deaia am ales cazeinatul.And BTW, nu mi place falafelul nici facut de libanezi...mult prea aromat pentru gustul meu. hai cu pozele!!!

 

Brindu, Alexia este o minune de copil, frumos, destept , cuminte, lipicios, haios, nu ai cum sa nu o iubesti din prima secunda in care o vezi.Eu m-am indragostit de ea de cand avea 5 luni, si pentru ca nu putea sa vorbeasca a nascocit ea o incretire a nasului care ne facea sa radem in hohote.Si facea MUF MUF si daca o rugai...

 

Cge, la multi ani, chiar ca avem o gramada de capricornite pe aici!


Editat de caress, 20 ianuarie 2014 - 22:45 .


#49
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 20 ianuarie 2014 - 22:49

darling, da, pune poze cu before si after, pate ma mobilizez si eu :)))))) am nevoie d eun imbold.

Mie imi plac la nebunie chiftelele alea de naut.



#50
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 21 ianuarie 2014 - 07:25

mi a disparut tesutul adipos de la nivelul coapsei interioare (flexorii coapsei cred (?)ca se numesc) s au rotunjit fesierii si tot asa mi a disparut stratul de grasime de la subrat ( tendonul cu care se termina pectoralul).

Oau! Zona asta ma scoate din minti ,ca inainte de a mai da ceva jos ,mi se frecau vara picioarele in interior. Cosmar!
Mai exact ce ai facut pt zona asta?
Merci!
Cge ,La multi ani! Sa-ti mearga totul foarte bine!
Azi nu mai postesc ,deci trec la brinza.
Brindu ,da-i buna combinatia asta fructe cu alune? Ca-mi place si mie ,dar n-o practic ,ca ma gindeam ca fructele trebuie numai separat.
Aseara nu am mai mincat rosii ,c-am citit ca-s crescute intr-o solutie de chimicale si parca nu ma mai atrag.
Child ,fa-ti pomana si fii buna cu ei! Nu uita: in fiecare zi o fapta buna.
Aseara cam facut 20 min de stepper. Sint delasatoare rau!
O zi perfecta!

Editat de dulcetica, 21 ianuarie 2014 - 07:33 .




Etichetat si cu monti, slabire, stil de viata

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -