Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

MONTIGNAC (204)..STIL DE VIATA NU DIETA

slabire monti retete still de viata

498 raspunsuri la acest subiect

#491
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 09:48

Apropo de cafea: m-am tot gandit ca eu nu cred ca fac bine ca beau cafeaua pe stomacul gol si pe urma fug la sala asa ca azi mi-am propus sa nu beau cafea sa vad cum tre ziua. Mi-am facut un ceai si pana acum sunt bine. Deci cred ca pot inlocui cafeaua cu aproape orice fiertura calda si putin dulce si asta e. Chiar vreau sa vad ce impact va avea asta asupra cantarului saptmana viitoare! [bis]



#492
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 10:11

Carmen, ce postare haioasa!!!

 

Buna dimineata fetelor!



#493
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 14:07

Andro, crezi ca va avea impact lipsa cafelei ? Incerc si eu cu tine, mie oricum in cafea imi placea laptele  [il]

Carmen muuult spor  [pk]

Eu am un weekend nemonti.  [clo]

De bucatarit am deja in coocker ardeii umpluti monti, apoi urmeaza sarmalute in varza dulce tot monti, supa de fasole verde e gata. Vreau sa fac conopida la cuptor cu smantana si tarate de ovaz. Maine voi face dovlecei pané sa am pt luni-marti. Si imediat ma pun sa fac chec cu visine: 1 clasic, 1 de albusuri si 1 monti  [soricel]  sa vedem ce iese.

weekend frumos tuturor  [flo2]



#494
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 14:46

[:-)))] Pai n-am rezistat, soro! Ca eram ametita de parca eram beata, si al meu saracul care a muncit azi-noapte mi-a zis intr-un final ca proasta zi mi-am ales pentru experimente. Asa ca pana la urma bauram pe nerasuflate cate o stacana de cafea sa putem exista azi!

 

Azi am mancat asa pana acum:

- wasa 22% cu cascaval si muschi file

- mamaliga de ovaz cu branza si smantana

urmeaza sa fac:

- clatite monti ca avem o verisoara in vizita si zic sa le fac o placere si mie pe langa ei [pofticios]

- nu stiu ce pentru cina, poate orez ceva ca tot suntem in pioneze 3 din 4 (stiti care e culmea? a scapat tocmai cel mai kkcios dintre noi [clo] ) si pentru ei fac piept de pui la gratar si eu mananc gol pe post de cina glucidica.

 

Macar de m-ar tine cumintenia asta!!! [pk] [pk] [pk]



#495
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 15:21

Salutare!

 

Androix, chiar aduc si vedem noi cum ne intalnim.

 

Sz, doar conopida, smantana si tarate de ovaz pui? Smantana de care este?

 

Am cumparat si eu si mama conopida. De dimineata aveam 3 intregi si pluscateva buchete. Am facut o supa crema cu 1 conopida, bete de telina si ceva radacina, radacina de patrunjel, jumatate de morcov, jumatate de dovlecel, putin praz si foarte putin pastarnac. Am facut ceva curatenie in tava cu legume. Am servit-o cu telemea bucatele. Am mai pus si ceva cumin, curry, fac experimente [:I]

Maine nu mai am telemea asa ca ma gandeam sa o servesc cu pesmeti cu 27% fibra. Sunt cei cu multe seminte de floarea soarelui. Mie mi se pare ca e conforma combinatia.



#496
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 15:36

Sz, ce harnicuta esti! Eu am spalat si am intins o gramada. Mancarea s-a redus la ardei umpluti monti si un tort pe baza retetei de chec la cana, putin modificat, in sensul ca nu am mai pus cacao in blat, iar crema am facut-o cu gemul meu de capsuni pe care l-am blenduit cu o cutie de mascarpone. Am pus in crema esenta de vanilie, lamaie si un pic de esenta de trandafiri, ca am o sticluta si nu stiu cum sa scap de ea, nu o folosesc la nimic. Compozitia de blat am facut-o un pic mai moale, am pus mai multa frisca lichida, ca nu am avut decat doua oua si am zis sa compensez. L-am copt 12 minute la microunde. A iesiiiiiiiit... o n e b u n i e. [yami] Atat de fin si de bun si esenta aia de trandafiri i-a dat un parfum special. Deja mai e mai putin de jumatate. Acusi se trezesc fetele si vor iarasi tort, s-au programat de la pranz deja ca mai vor o felie si cand se trezesc! Asa ca o sa fac si o prajitura cu visine pe principiul pandispanului, dar cu faina monti (50 faina : 50 tarata de ovaz), ca raman maine fara ceva dulce si am incurcat-o!

Ah, mai fac si niste limonada cu lamaie, ghimbir si menta. Si... mai vad eu.

Acu' mai beau o cafea si ma apuc de calcat. [cit] Ca nu mai am unde intinde. Mama ei de ploaie... si eu desteapta ca m-am apucat sa schimb si cearceafurile din toate dormitoarele... asa e cand te scarpini fara sa te manance... dupa aia chiar te mananca...

Androix, eu beau cafea, da? Cafea cu cofeina la prima ora, fara de care siiiiguuuuur nu vrea nimeni sa fie in preajma mea! [|)]  Am grija numai sa nu beau cu cofeina in apropierea meselor lipidice. Si io-te ca am slabit 24 de kile intr-un an. [ispita] Deci, fa-ti un bine si bea-ti cafeaua dimineata! [:D] [8**]

 

Eu sunt stresata. Am vazut la stiri inundatiile din Bulgaria. Duminica (nu maine, cealalta duminica) ar trebui sa plec la Nisipurile de Aur.  [pool]  Mai plec sau nu mai plec? Ce fac? Varna e varza, [titanic]  deci daca plec prin Giurgiu -Ruse, trebuie sa trec prin Varna. Daca ma duc prin Calarasi cu bacul, trec prin Dobrici care e iar varza... [titanic] Asta presupunand ca Nisipurile au ramas asaaaa... o oaza neatinsa de dezastru... Cum e cu electricitatea, cu aprovizionarea? [pl]  [bang]

Si atat am asteptat concediul asta!!! [zid]

Ce sa fac?

 

Pfoaaaaaaaa, nu ma lasa sa calc! Cica sa mergem la film [ttv] . Cum sa iti dresezi dragonul partea a doua. Alexia vrea sa si-o ia si pe Furia (are o furiuta noptii in miniatura) cu ea, sa vada si ea filmul!! [doh]



#497
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 15:45

Ioi, fugi la film si lasa calcatul  [pk]  eu sigur asa as face.

In 7 zile totul poate reveni la normal, climat de vara nebuna, asa ca eu vin cu invidia si va doresc vacanta minunata  [il]

 

Conopida o fierb, despart in bucatele, o presar ci tarate, o inund in smantana (eu iau o smantana cu 15% parca, de obicei e la oferta la unicarm si o folosim la orice) si rad deasupra cascaval si o pun ori la mw ori la cuptor pana prinde culoare si gata. Reteta e cu pesmet, eu acum o adaptez monti, hihihi



#498
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 17:33

andro... sper ca stii ca a ta cofeina din cafeaua dorita are efecte cam 4 ore si isi mentine mai mult efectul daca iei anticonceptionale...in rest E FRECTIE LA PICIOR DE LEMN mai friend  [flo2]

 

sa inteleg ca am dat startul la ardei umpluti  [il]

 

am fost iara in piata...mi-am luat 2 LADITE DE CIRESE [soricel]  [soricel] (adik 2kg fiecare)

am in plan sa fac pizza cu blat de dovlecel  (finally!) si sapt asta am in plan sa mananc gratar cu salata si cirese [fri]  [fri]


Editat de brindusik, 21 iunie 2014 - 18:05 .


#499
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 21:33

(205) capitol nou





Etichetat si cu slabire, monti, retete, still de viata

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -