Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

MONTIGNAC (204)..STIL DE VIATA NU DIETA

slabire monti retete still de viata

498 raspunsuri la acest subiect

#21
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 17:52

Brindu, daca rezisti o saptamana si mananci Monti si cu bun simt , eu zic ca slabesti minim 2 kg.

 

Fetelor, vreau sa fac ceva dulce, nemaincercat pana acum.Vreo idee de ceva bun, bun si rapid?



#22
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 18:43

caress eu spun ca nu slabesc...dar o sa incerc sapt viitoare sa tin strict monti si is convinsa ca dau maxmi 500g:)..eu si cand faceam sport + tinut monti strict ma rugam de cantar cu sapt macar 200g sa dea cu minus

acu trebe sa schimb bateria la cantar....ca imi arata in fiecare zi diferente de 1-1.5kg sus sau jos de parca e yoyo organismul meu


Editat de brindusik, 30 mai 2014 - 18:48 .


#23
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 20:20

Buna fetelor, eu as zice sa lasam monti asa cum e, daca nu va suparati pe mine... ca e destul de greu si asa de inteles pentru nou venite, daca il mai si mixam cu alte chestii, deja nu se mai intelege nimic.

Si as mai avea o rugaminte, cand scriem ca mancam paine, de exemplu, sa specificam daca e conforma sau nu, altfel, iarasi amestecam lucrurile.

Nu-i asa ca nu v-am suparat prea tare?

 

Si acum meniul meu de azi:

-cafea cu cofeina

MD: kefir

G: ness fara cofeina

P: salata de vinete, putina telemea, 1 ou, foarte putin cheese-cake

G: cafea cu cofeina

C: ciorbita de pui, mancarica de mazare



#24
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 20:51

:))) Carmen, sa stii ca si eu m am gandit azi la asta...Ca unele tin intermitent, altele disociaza alimentele pe mese, una e raw vegana, etc.Cumva incercam tot felul de tertipuri dar o luna de F1 curat n am tine...Suntem culmea.Monti curat functioneaza, dar nimeni nu l mai tine cum trebuie, ba din nestiinta, ba cu buna stiinta, mancam de F2 , ba chiar F2 cu abateri mari, si ne mentinem toate cu succes. Nici nu ne miram, cred...

 

Meniul meu de azi:

11.00 wasa cu cascaval si ardei gras-2

15.00 wasa cu cascaval si somon afumat, ardei si rosie-2

17.00 un grappefruit

20.00 o banana, intram la sala si simteam ca ma preling, altceva nu puteam sa mananc

Cina-acum-dovlecei pane facuti la capac, cu tigaia doar unsa, cu sos de chefir, usturoi si marar.

 

Dupa, cred ca mananc niste cirese si gata...fara alt desert ca nu mai am chef sa fac nimic, sunt praf...



#25
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 20:59

Later edit:

 

Pane insemnand ca sunt taiati pe lung, felii de 0.5 cm si tavaliti in faina integrala, FARA OU.Cantitatea de ulei necesara pentru un dovlecel mare nu a depasit o lingurita.Kefirul e degresat, asa ca cina mea e de F1.

 

Delicios sosul, vi l recomand!



#26
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 21:06

caress si eu maine dau iama in cirese...culese din piata [alcool]

eu am rezistat numai cu cina si mic dejun monti azi cu multe  [batcap]  [batcap]  pentru mine ca nu am ambitie deloc sa nu mananc prostii [batcap]  [batcap]

am mancat 1 avocado (cu neste sare deasupra si usturoi praf) si 1 oua [biz]



#27
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 06:59

Buna dimineata!

 

Brindusik, ce-i cu tine? Nu e normal sa lesini asa din senin. Du-te la doctor, fa-ti analize. Poate ar trebui s-o iei mai usor cu munca. Colegul pe care l-ai speriat e bine? [:)]

Avocado cu usturoi cum e? Poate fac si eu ceva de genul asta azi. acuma, ca ai zis tu, mi-am amintit ca am un avocado care s-a cam copt aici.

Carmen, de acord, lasam  Monti asa cum e, dar perioada asta de pauza pe mine ma ajuta sa evit gustarile care erau aproape intotdeauna ori ne-monti,ori fructe seara, amandoua variantele lasa burtica umflata si pufoasa. Asa ca pentru mine e benefic. Daca trebuie sa fac un mic artificiu ca sa ma tin de treaba, o sa-l fac.

Cat despre paine, scuze ca am uitat sa pun cu portocaliu, n-o sa se mai intample [clo]

Caress, si se tine faina pe dovlecel in timpul coacerii?

Andanii, tu cum mai stai cu proiectul tau? Cred ca munca asta o sa te slabeasca de la sine, fara niciun efort.

 

Hai si meniul:

MD: cafea, iaurt cu capsune, banana (cu pauze)

P: iahnie de fasole cu costita afumata

G: inca o cafea

C: o porcarie: crema de smantana de la lidl si niste piept de porc fiert, sau asa ceva, oricum din categoria mezeluri, m-am nimerit in vizita si n-am mai comentat, ca mi-era foame [fri]

Asta era pe la 5:30.

 

Ptr azi am in plan chestia cu avocado, o salata cu mult spanac, ca am luat din-ala gras, cu frunze mici, iammiiii, si ruccola romaneasca de gradina, care a inceput sa-mi placa foarte mult. are o aroma mai puternica si e mai consistenta decat aia diin magazine. Plus niste pulpite la cuptor si supa de pui. Sa vedem cum le aranjez.

Va puuuup, sa aveti un weekend fain si super-monti [flo2] [:)]

 

Aa, azi mergem la ciiiirc!!!! yupiiii! E prima data ptr copii. sunt curioasa daca le place.



#28
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 14:54

is ok ninha  [pup]  [pup] ..cunosc starea aia..adik moleseala ff mare si aproape aproape sa lesin (acu ca s-o si intamplat...dau vina pe colegul meu care ma facea sa pierd energie ca ma tot punea sa repet [ping1] )...e probabil anemia mea+ tensiunea mica. Aveam starile astea ultimile dati cand am mers la sala ...de asta am si oprit sportu de frica sa nu ma ia din sala cu ambulanta [bang]

ninha da tu parca slabeai cu fructele seara acu nu iti mai plac?

 

azi am fost si io la pieti(in sfarsit as putea spune  [panda] )

V-am spus ca am inceput sa mananc prima masa la 11...si cum am ajunsa in birou abea la 1, am mancat mic dejun + prinz 1kg cirese [afro]

 

mi-am mai luat si niste vita (care se dovedeste a fi miel [batcap]  [batcap] ..m-am uitat numai la aspect nu si la denumire..si acu imi vin episoade cu pretu..e oaie!)..si vreau sa-mi fac ciorba maine.

O sa imi fac si salata de vinete..si cam atata

si maine poate imi fac si o clatita monti  [il]



#29
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 17:09

am uitat sa intreb ninha ai incercat avocado cu usturoi?..mie imi place la nebunie..si cu putina sare presarata peste.. [pofticios]  [pofticios]


Editat de brindusik, 31 mai 2014 - 17:10 .


#30
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 31 mai 2014 - 17:28

Hello girls.Am avut o zi,,,groaznica.Am luat o de dimineata cu urgente, la 7, culcata la 2 noaptea, niste clienti care mi sunt tare dragi si din pacate singurul lucru pe care am mai putut sa l fac pentru cainele lor a fost sa i curm suferinta.Am plans cu ei de m-am umflat..

 

Apoi zi turbata la cabinet, ploaia asta care nu se mai sfarseste...bleah...

As fi vrut sa ajung si la sala, dar eram prea obosita, si asa am ajuns la 2 acasa si atunci am mancat prima data-mamaliga de tarate cu branza si oua ochiuri.Acum fac o mancarica de rosii cu ardei copti, mai aveam o punga in congelator si i-a venit randul.Trebuie sa fac si ceva bun.neaparat, ca altfel sigur mananc vreo prostie...

 

M-am hotarat sa revin la chiflele mele de amestec de tarate, mi am luat tarate de grau, de ovaz si de psilium am, asa ca gata cu painea integrala...sa vedem ce se intampla.Fac mai multe si le bag la congelator, si le tin pentru mese lipidice-ca pun si seminte intotdeauna in ele.

 

Singurul lucru bun e ca azi dimineata aveam 57,8 kg.

 

 

 





Etichetat si cu slabire, monti, retete, still de viata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -