Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

MONTIGNAC (202) ... STIL DE VIATA NU DIETA

dieta monti slabire montignac

674 raspunsuri la acest subiect

#21
cris445

cris445

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 13:17

Felicitari Carmen. Te admir mult si pentru kg pierdute dar si pentru dragostea oferita copiilor tai ( inclusiv cei care nu vorbesc):).

#22
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 13:57

Buna!

Carmencat,bravo!

Child,la multi ani si sa-ti mearga bine! Acelasi lucru si fetitei tale.

Eu dimineata aveam 58.5 ,adica sint pe plus cu 1.5kg . Practic nu-mi mai bat capul ,dar pe 17 martie cind ma intorc ,sa va gasesc slabe,nu admit nicio abatere pina atunci  si indifferent cit voi avea in plus in maxim 2 saptamini tinut pe regim de avarie vreau sa-mi revin. Dac-o fi nevoie ma duc si la sala.

Caress,cum dai tu 1.2 kg intr-o zi nu inteleg ,decit ca ar putea fi partial o retentive de apa . La mine e clar ,eu am lasat garda jos ,mai mult pe la restaurant si alte abateri la domiciliu.

Va pup si succes!



#23
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 15:04

Salutare!

 

Felicitari Carmen, ma bucur pentru tine!

 

Eu ziceam ieri ca intru in stare de burn out si nu stiu cum am reusit de am intrat la propriu. M-am tot trezit azi noapte si de abia pe la 6 dimineata mi-am dat seama ca am febra. A dus sotul fetele si eu am dormit pana acum. Ma doare capul, sunt lipsita de putere. Am mancat putin bulgur cu nuca, pesmet si sirop agave. Nu prea mi-a placut asa ca acum incerc sa dau gata cu iaurt 0% cu vanilie. Sper sa-mi revin cat mai repede ca e nasol asa. Am si sedinta cu parintii la ora 5, cea mare are balet si cor azi. Nu mai spu ca la 4 trebuiesc luate fetele.



#24
Myhaella

Myhaella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 15:11

Caress, felicitari pentru cina de ieri! As vrea sa reuşesc şi eu... deşi mănânc conform seara combin prea multe alimente şi asa nu dau jos gram, de ex aseară am mâncat telemea, cascaval, muşchi file, roşie, fistic, o felie cheesecake şi crema avocado cu cacao (conforme), ciocolata neagră, foarte puţin din fiecare dar e clar ca nu ajuta la slăbit combinaţia!

Dulcetica, sa ai o vacanta frumoasă! Regimul poate aştepta până când te întorci.

Editat de Myhaella, 05 martie 2014 - 15:12 .


#25
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 15:45

Dulce, gata, incepi cu vacantele?Bravo, plimba te, distreaza te si gandeste te si la noi.Cand te intorci slabesc eu 2 kg pentru tine, iti promit! [soricel]

 

Eu pana pe 10, cand aniversez un an de Monti, vreau sa ajung la 57!



#26
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 16:02

child, la multi ani, sa fii sanatoasa! De ce spuneai ca e telemeau neconforma?

Dulcetica, sa ai un concediu de neuitat!

 

Mihaela, tu ai mancat "telemea, cascaval, muşchi file, roşie, fistic, o felie cheesecake şi crema avocado cu cacao (conforme), ciocolata neagră, foarte puţin din fiecare" la o singura masa?

Eu as fi lasat cheesecake pentru dimineata si la fel al doilea desert avocado cu cacao+ciocolata neagra.

Or fi ele in sine conforme dar daca ajung in stomac una dupa alta nu e bine.

 

Si apropo de avocado+cacao. In carte se specifica sa fie evitat avocado in faza I:

 

"SĂ REZUMĂM PRINCIPIILE DE BAZĂ ALE FAZEI I
Nu amestecaţi niciodată glucidele rele (pâinea albă, făina, făinoasele) cu lipidele (carnea, grăsimile, uleiurile) în cursul aceleiaşi mese.
Evitaţi toate elementele glucido-lipidice (ciocolata, avocado, ficatul, alunele)."



#27
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 16:52

Child, la multi ani!!!!

Otilia, daca iti povestesc despre cina mea de luni, te ia capul...e mult mai rau decat a Mihaelei :

Supa de varza murata (delicioasa, Sz, a facut Klara, nu eu), un ditamai castronul cu o chifla.Doua felii de cheesecake, jumatate de mango mare.3 minichifle cu branza toast, incalzite la microunde.Un ou ochi.Un grappefruit si o banana.



#28
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 18:20

Caress, tu ai astfel de cine pentru ca mergi la sala si in general faci mult sport seara. Ai multa masa musculara, cerinte mai mari. Dar nu te simti cam plina dupa astfel de cine?

 

Ce zi de cacao am. Nici ciocolata neagra nu ma tenteaza. Am baut un ceai verde cu soc si mai multa greata mi-a provocat. Acum beau un ceai verde cu capsuni si simt ca am frisoane. Si fetele mele vor desert.



#29
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 19:02

Azi am avut o durere de stomac cum n-am avut de cand ma stiu. Nu am probleme cu stomacul si din cauza asta habar n-am ce medicamente ar fi trebuit sa iau, oricum in sertarul meu de 0.5x1 m ticsit de buline nu am nimic de stomac. Am plecat de-acasa pe 7 carari sa duc copiii la antrenamente si intre sali am avut tihna sa opresc la o farmacie sa iau ceva. Am nimerit o farmacista care m-a inteles perfect, mi-a zis ca are ulcer si stie cum e. Mi-a dat ranitidina si alte 4 pastile sa le iau 4 zile pe stomacul gol.

Acum dupa ce am zacut in timpul in care trebuia sa gatesc cina am ajuns acasa si nu am pe ce pune mana. Cred ca fierb niste paste cu ton. Stiu ca sunt de F2 dar chiar nu am nimic de mancare. Inca nu s-au prins sacalii mei, cel putin fi-miu zici ca traieste intr-un restaurant asa ma intreaba din ora in ora ce avem de mancare... [:)]



#30
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 19:54

Androix, of, greu sa fii bolnav si cu copii mici in grija si infometati. Mi se pare ciudat astfel de probleme tocmai acum cand tii Monti, mananci regulat. Teoretic digestia se imbunatateste cu Monti. Poate e doar o gastrita primavarateca. Oricum, tin pumnii sa nu fie nimic serios.





Etichetat si cu dieta, monti, slabire, montignac

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -