Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

MONTIGNAC (204)..STIL DE VIATA NU DIETA

slabire monti retete still de viata

498 raspunsuri la acest subiect

#11
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 13:59

Am gasit pagina cu explicatii despre combinarea corecta a alimentelor, merita parcursa.

http://www.vindecato...tele-la-o-masa/



#12
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 14:05

Brandusikule multam de capitol nou .... chiar ma gandeam ieri ca ar trebui schimbat .... da ma faceam ca ploua ... stiu ca atunci cand vezi ca e cazul de schimbat actionezi , nu astepti dupa mine  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  acuma n am avut timp , efectiv .... esti o dulce ... spui tu cand chiar nu ai timp  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

child intru si eu sa citesc ... si nu e greu sa mananci branza goala o zi intreaga ... iti luneca ???? 

 

Miha ma bucur ca ma intelegi  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Giulia normal ca se vede ca ai slabit  [pk]  [pk]  [pk]


Editat de andanii, 30 mai 2014 - 14:07 .


#13
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 14:06

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]


Editat de andanii, 30 mai 2014 - 14:06 .


#14
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 14:27

ANDANII nu mananc toata ziua branza, Doamne fereste! Mananc doar la o masa...la urmatoarea mananc altceva. Desi nutritionistii sustin mancatul legumelor impreuna cu proteinele animale, eu am vazut ca aceasta combinatie, mie, nu-mi face bine deloc. Asa ca le mananc separat, sa aibe stomacelul cat mai putin de lucru.



#15
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 14:56

Giulia, eu am reusit sa trec peste chestiile astea de convenienta. Am spus ca tin o dieta care nu imi permite unele grupe de alimente si gata. Cine nu a inteles... sa ii fie de bine! In afara de indulcitor conteaza si baza, faina, de exemplu, foarte rar gasesti sa fie conform 100%. Am gasit o data la o petrecere mare un desert din iaurt cu cioco neagra si fructe de padure, special pt diabetici. A fost vis!

 

Brandusika, eu eram din garda veche, pe platforma anterioara.... sau poate nu ma pricepeam eu  [:-)))]



#16
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 15:02

Child, e cam monti articolul ala, sau mi se pare mie? [:)]



#17
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 15:10

FLOARE aproape e monti, de exemplu acolo scrie ca e ok branza cu pastele, ceea ce monti nu recomanda, si eu tind sa-l cred pe Montignac.



#18
floaredemac

floaredemac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.675 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 15:15

da, da, am vazut unele diferente, de-asta am zis "cam" . Dar in mare principiile sunt asemanatoare, si daca da rezultate, e super. Eu cred ca fiecare ar tb sa ne ascultam organismul, sa vedem ce si cum ni se potriveste.



#19
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 16:33

Child aaaa, deci mananci la o masa doar branza ... la o masa doar carne .... fara pic de legume , salata ?????? 

Va pupppp 



#20
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 16:40

floare da..vechea platforma cerea putin mai mult timp acu e ff usor...+ ca aici era ff stufoasa treaba mai demult ca prima pagina era cu tabel cu greutati care trebuiau ajustate saptamanal...ORIBIL...de asta am spus...fiecare stie cat are si cel mai bine e sa-si puna singur stiker (andani a venit cu ideea de stiker personal)

 

child.. nu is multe de spus... scriu la teza...(sau mai bine spus ma impotmolesc in teza)..mai aplic la cate un job..mai lucru la cate un articol...

 

luni am lesinat in birou ( for the first time in life [bis] [bis]).Abea intrasem in birou..(adik mai bine spus m-am tarat)..ca mi se facuse rau de la parter..am urcat cu lift pana la 1..si m-am tarat pana in birou unde vroiam apa...pe birou toate cela 2 sticle goale + cele doua cani la fel de goale..ma uitam la ibric si ma tot intrebam daca am de ajuns energie sa merg 3 m sa iau apa..Intre timp o intrat unul din colegi in birou..m-o vazut ca imi e rau..m-a intrebat ce am i-am spus ca vreau apa ca mi-a scazut tensiunea...si tot ma intreba ce ce?raspunsurile repetate m-au facut sa pierd si mai multa energie...Pana una alta o priceput si mi-o dat apa...si m-am lasat pe spate pe scaun..(am sub fund o perna care cam aluneca) si imi poveste dupa ca se uita la mine cum ma scurgeam de pe scaun. Dupa cateva secunde m-am trezit pe podea cu el gata sa sune la ambulanta [fri]​ . Mi-am revenit rapid..dupa chiar aveam multa energie..cred ca al meu corp de asta avea nev de un shut down ca sa-si recapate energia. (nu pot spune la fel si despre colegul meu  saracu o avut nev de vreo jumate de ora sa-i scada tensiunea la normal [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] )

 

cam asta e viata mea plina de noutati  [deziuata]  .. a si am inceput sa tin  chestia aia cu mancat numa 8 ore pe zi...asa ca acu iau micu dejun la 11 si cina la 7 [bonjovi]. nu ma astept sa slabesc din asta..dar sper sa nu mai bag in mine ca sparta mereu si mereu [biz]


Editat de brindusik, 30 mai 2014 - 23:53 .




Etichetat si cu slabire, monti, retete, still de viata

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -