Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (205)..STIL DE VIATA NU DIETA

slabire monti montignac still de viata

508 raspunsuri la acest subiect

#51
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 23:26

Nu era vorba numai de 4 kg pe luna ci si 12 luni consecutiv. Adica 48 de kg intr-un an ceea ce mie mi se pare mult. Sunt de acord ca mai conteaza si greutatea de plecare, e chiar foarte importanta.

 

Oare se poate reseta memoria corpului cumva? Ca eu 60 de kg aveam si la 25 de ani inainte de copii dar au fost cateva luni pe la 31 de ani cand am avut 57 de kg si de aceea tot mai sper.



#52
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 23:32

da, se poate reseta. nu prea cred in ideea asta, ca ar fi corpul setat la un nr de kg.

 

nu e problema sa faci asta 12 luni consecutiv, asa se recomanda, max 4 kg pe luna pana la telul de x kg.

chiar acum ma uitam pe fb la pozele unor colege de liceu care erau...plinute, si acum sunt mai slabe decat mine. :))) de ani buni.



#53
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 00:14

Caress... o sa ma mai gandesc pana maine cu alergatul..dupa cum spuneam...mi-am adus aminte ca am programare la coafor . Plus ca la mine faza cu alergatul mereu a fost de mare porc...mereu cand am incercat...mereu mereu m-o luat cu ameteli..nush de la ce da is acolo...si da ai dreptate..cand fac chestii gen aparate si ashea, nu am probleme...uoofff...

 

sa vezi dupa magneziu ce partide de somn o sa ai [|)]  [nani]

 

n-am mai mancat avocado in seara asta..mancat o mana de cirese [flirty]


Editat de brindusik, 24 iunie 2014 - 03:09 .


#54
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 07:16

Neata!
MeniuI meu de ieri:
MD 4 wasa cu gem de capsuni si 1 pahar de lapte
P o portie de ciorba de dovlecei, o portie mica de pui cu ciuperci si sos de smantana
G1 2 clatite monti cu cioco monti cu faina de migdale si fructoza
G2 o vafa in parc
C pui la rotisor cu salata de rosii asortata

Scriu de pe tab, nu am culori sa-mi colorez abaterile dar in mare sunt multumita de mine, e mai bine decat intr-o zi obisnuita. Acum fug la sala si pe urma ma duc la piata, abia astept sa-mi cumpar fructe!

#55
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 07:29

Neata,

 

Caress, da stagnez si e frustrant... e foarte adevarat ca desi mananc conform (am avut foarte rare abateri), mananc si caloric si cantitativ!  [:)]  Eu stiu exact unde trebuie sa elimin, si ma voi mobiliza dupa concediu... asta este, merg la all inclusive 10 zile  [il]   [fri] .

Zilele astea am sa pun si cantitatile aproximative... desi am in plan o saptamana mai dietetica  [biz] .

Ieri:

 

md: o cana de lapte de susan cu diverse seminte: in, chia, floare si bostan, lucuma, canepa, tarate de ovaz 1 lingura, psyllium, coacaze uscate

g: 2 necatrine, o mana de seminte sarate, 2 bucatele cioco 85% (la intervale de timp - la servici) (

pranz: salata din 1/2 avocado, 2 rosii, 1 ceapa cu cascaval ras (cateva linguri)

cina: 2 linguri de humus si o salata din restul de avocado, 1 rosie si ceapa

 

Si eu cred ca organismul are o memorie... eu la greutatea de acum am stat foarte multi ani - cel mai mult dintre toate oscilatiile, asa ca poate fi o explicatie si asta la stagnarea de acum!

 

Azi am la mine pana la ora 4 - doar 1 kg de cirese! [flo2]  Iar acasa o mega salata, humus si poate fierb niste pastai!

 

O zi frumoasa [flo2]



#56
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 07:35

Neata!

Brindusik, scrie si tu ca e verde banana aia, nah, de unde sa stiu? IG-ul la banana l-am luat din tabelele de IG de pe dietamontignac.

Otiliav, e o inghetata de la Brtty Ice pe care scrie dietetica. E pentru diabetici. Merge si la noi, eu o consider cam de F2 asa... Sanatate multa!

Caress, imi era dor de tine! Masaj, da?? Deci ma tradezi!!!

 

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: inca o cafea cu cofeina

P: pulpa porc cam 150g, un castravete murat

G: cirese

C: 3 chiftelute foarte mici, branza telemea cam 100g, o rosie

 

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: inca o cafea cu cofeina, 6 minipiersicute (cam cat caisele mici)

P: 3 chiftelute, telemea, rosie

C: telemea, rosie



#57
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 07:59

Neatza!

 

Eu mi-am instalat pe telefon o aplicatie, sa controlez cat mananc, myfitnesspal.

Stiu ca teoria caloriilor nu e compatibila cu monti, dar cat de cat controlez in felul asta papica, mai ales ca eu am tendinta sa mananc branza multa. Asa ca, daca mananc la pranz si dimineata mai caloric, scad mai pe seara, doar cu cruditati.

 

Pentru azi mi-am propus:

- apa cu lamaie

- cirese

- cafea

- salata verde, urda, telemea

- seminte de floarea soarelui

- cruditati.

 

De vreo 10 zile fac programul asta, zilnic http://www.larevista..._types=og.likes

 Ma simt foarte bine de cand il fac, durerile de umar si amortelile s-au diminuat mult.

Si de pilates incerc sa ma tin, cam la 2-3 zile.

 

O zi minunata sa aveti!



#58
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 08:40

Buna dimineata si de la mine.

E frig si ploua.

Ca si cantitate, sa vedem: ieri am mancat ciresele nenumarate, apoi 1 patratica cioco; la pranz o caserola mica de conopida cu smantana, cascaval. La 18,30 un bol mic de supa de fasole verde. Apoi seara la 8 inca un bol de supa.

Azi de dimineata mananc cafea ... apoi la 12 am caserola de conopida cu smantana, cascaval si 2 rosii. La 18,30 bolul de supa de fasole verde. Si apoi voi vedea.

Si la mine cina este mai consistenta. Incerc macar sa nu mananc doua feluri de mancaruri. Si va trebui sa mananc mai multa carne, pe mine aia ma ajuta.



#59
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 09:44

puey bine mey claudia imi spui mie cu semintele si alunele  ca nu is bune in F1 si tu pe la colturi arunci coji? [:-)))]  [:-)))].

De ce le mananci sarate?ca parca ieri ce te plangeai ca ai avut tensiune mare [mai]

 

sz cum e supa de fasole verde?

 

meniul meu azi

Md:1 pahar kefir, banana verde

G: cana de ceai negru cu lapte, alune de pamant neprajite/nesaate (50g)

P: carne de porc la tigaie (~150g) cu legume (fasole verde, rosii cherry,vanata,si mai era ceva in punga da nu mai stiu...la mine legumele is congelate si astea la punga erau facute la gril inainte sa fie congelate)..toata treab asta o sa o mananc cu salata  verde

G:cane de ceai cu lapte, cirese

C: cirese (ultimele [q] [q] [q] )


Editat de brindusik, 24 iunie 2014 - 10:04 .


#60
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 09:48

Neata!

 

Eu ma simt mult mai bine. Multumesc de urari [flo2]

M-am trezit la 6 si ceva, am luat paracetamolul, am inceput sa transpir. Am baut o cafea tare, am facut un dus si m-am dus la magazin sa iau Paracetamol ca si soata boleste doar ca avem sensibilitati diferite. El are probleme la ochi, eu gat si urechi. Am dus si fetele la gradinita si sper sa fiu binisor azi.

 

brandusika, sigur ca vei putea alerga. Dar nu te extenua din prima incercare. Eu cand m-am urcat prima data la eliptica am rezistat 0.2 km [fri]  Incet incet am ajuns la 3 km si am stat acolo. Dupa care iara am crescut pana la 5 km. Dupa aceea m-am prins ca daca setez nivelul 3 ajung la 7-8 km. Si cumva am reusit sa ajung si la 10 km. Acum telul meu este sa alerg afara pentru ca e suprafata mai dura, se simte altfel.

 

Xio, tu esti tanara si optimista. Cand aveam 20 de ani si 50 de kg nu ma gandeam ca voi stationa o perioada la 70 de kg. Insa s-a intamplat si intr-un fel e bine ca am dat mai multa atentie alimentatiei, sportului, somnului. Mai am de lucru la stres, hormoni, etc.





Etichetat si cu slabire, monti, montignac, still de viata

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -