Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Montignac (196)...STIL DE VIATA NU DIETA

montignac monti slabire ig-indice glicemic

534 raspunsuri la acest subiect

#51
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:11

Alizee [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Ooooo daaa .... exact de asta aveam nevoie [alcool]  ... si pentru asta iti multumim [flo2]   ... ma refer la animatia rezultata  [pk]  [pk]  [pk]

Ariel venisem la calculator sa scriu exact acelasi lucru ce l-ai scris in ultimul mesaj ........ subscriu in totalitate  [i]  [i]



#52
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:14

[:-)))] [:-)))] [:-)))]



#53
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:19

Hai, mai, ca nu voiam sa va supar ! Am intors si eu dieta asta pe cateva parti. [:)]

 

Gata, am plecat ! [flo2]

 

hahahahah ... se pare ca ai intors-o degeaba 

care dieta ??? cum e titlul ??? stil de viata nu dieta da ??? ....  [bla]  [bla]

 

nuuu, nu ne-ai suparat ...ne-am distrat si noi putin ca altfel ne cam plictisim , e cam monoton la noi aici , ai vazut bine  [help]  ai intervenit la timp sa ne mai dezmortim  [soricel]  [soricel]  [soricel]



#54
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:21

[:-)))]



#55
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:29

Azi m-am imbracat cu niste pantaloni ,care nu imi veneau de mult timp. Am eu ideea asta ca ma avantajeaza,zici ca-s f slim in ei. Recomand ,pt psihicul fiecareia,sa alegeti haine care va pun in valoare.
Tocmai am facut curat/triat un dulap si le-am mai vizionat pe cele ramase. Am in vedere si o fusta care am purtat-o odata si apoi adios ,ca nu mai puteam trage fermoarul. Intentia e sa intru in altele ,pe care nu le-am aruncat inca.
Urmeaza curatenia in alt corp,dar mai iau o pauza.[:-)))]
Alizee,daca vrei sa combati in cunostinta de cauza, iti pot trimite cartile ,daca pui mailul pe PM.
Miine o sa-mi mai iau niste brinza din aia de burduf,buna tare ,f uscata,sper ca e monti si-mi fac un pic de mamaliga de tarite si un ou. Ma gindesc la mincare....[:-)))] Sint fara scapare!
Mi-am facut 2 cani de ceai si gata pt azi.
Noapte buna!

Editat de dulcetica, 01 noiembrie 2013 - 20:31 .


#56
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:30

ariel, andani..sunteti prea diplomate...parerea mea (si mult prea subtile sa fiti intelese in ironie)

 

ignorand ultimile 3 pagini scrise fara rost, eu o sa trec la partea monti a forumului..cine are nev de convingeri, lamuriri le poate gasi pe www.montignac.com [barfa] raspund acolo si la intrebari

 

meniul meu azi:

Md: lapte cu baton cereale

G: banana, cafea, cheescake (abea azi am apucat si eu sa mananc ca ieri mi-o hasurat portia un coleg),

P: o conserva de peste in sos tomat (si o treaba neconforma [batcap] )

G: cateva alune de padure

C: goacamole, humus, wasa, vreo cateva masline si juma de kabanos (cu grija sa reduc portia  [soricel] )

G: inca o bucatica de cheescake  [il]

 

cred ca trebe sa-mi fac un plan pentru G-ul de dimi ca nu-o mananc toata odata , da vad ca apropii prea multe chestii...cum e banana cu cheesecake-ul [batcap]

 

ariel...eu la cheescaku meu am pus 400g brinza si numai vreo 250ml smantana din aia grasa 30%...nush de ce mi se pare ff grasa blatu de brinza...tu chiar folosesti 400ml samantana? a si nu am pus nici albusu de ou

pentru prima oara am pus gelatina praf, de obicei foloseam foi de gelatina..s-o intarit jeleul meu de spui ca e plastilina  [bib]

 

pentru vichend nush ce sa fac?voi ce aveti in program?pentru sapt aviatoare am de gand sa ma aprovizionez cu naut si sa fac o salata orientala cu naut

 

 

 

 


Editat de brindusik, 01 noiembrie 2013 - 20:40 .


#57
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:35

mi-am adus aminte...ariel...sa ii de-a d-zeu sanatate lu caress cum ai spus pentru briose..da unde ai fost in ultimu an juma' ca eu si puisoara le tot facem pentru la munca  [:-)))]  [:-)))]



#58
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 20:48

Ariel, daaaaa trebuie musai sa ma intorc la cele doua iaurturi degresate pe zi si o fasie de piept de pui... Doamne, nu am mai mancat atat de mult, de bine si de variat de... nu mai tin minte! Sotz e absolut si total in extaz. Nu i-am pomenit inca de briosele sarate, o sa fac maine cred, daca reusesc sa ma urnesc sa ajung la cumparaturi. In orice caz, le iubeste pe briosele dulci tip negresa.

Brandusik, eu mai am ciorba si iahnie de fasole, care sunt bune tare. Vreau sa fac briosele alea de le faceti voi, sarate. Si as  mai face un tort de mere rasturnat. Acu' ma intreb daca fructoza se poate carameliza...



#59
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 21:24

Carmencat daaaa ... se poate carameliza fructoza ... se comporta ca si zaharul ... stiu ca faceau fetele in trecut si crema de zahar ars ... eu nu am testat , vorbesc doar din "citite " 

 

bradusik maine merg la cumparaturi ca mi-e frigiderul gol .... mai am doar spanac, oua, salata verde .... si lapte  [:-)))]  [:-)))] apoi o sa stiu ce  gatesc ... as face o ciorba de legume cu pipote si inimi de pui  [pk]  [pk]  [pk]

 

caress pe unde esti ???? 



#60
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 21:37

carmen...da merge caramelizata fructoza...am facut eu de cateva ori crema de zahar ars si la asta chiar nu simi diferenta fata de cea cu zahar
sa stii ca ai fost in gand cu mine..chiar ma gandeam sa-mi fac si io un bors de fasole..da mai stau putin pe ganduri

andani tu stii ca la shocatii astia de aici nu gasesc inimi si pipote?? n-am nici cea mai mica idee ce fac cu ele [help]..imi pare asa rau ca adoram mancarica de fasole verde cu pipote [q]





Etichetat si cu montignac, monti, slabire, ig-indice glicemic

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -