Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Inmultirea la puterea pinguin

ghetar pinguini madagascar

1021 raspunsuri la acest subiect

#481
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 16:17

Salutari de acasa, de la soare cu dinti  [:D] am venit de la 30 la 3° ieri  [zirea]

 

Azi e nebunie la job, am trecut doar sa va salut  [:)] saptamana trecuta a fost una crunta pt colegii mei, au fost nu stiu ce probleme si nebunie mare  [ups] bine ca am lipsit  [ph34r]

 

Pisica e pe post de catel, nu mai scap de ea de cand am venit acasa. Marco e fericit, pt ca se tinea doar dupa el  [:D]

 

Am fost scurt si pana la vecini, cei de la spital l-au programat miercuri pe fratelo la vaccin, ii fac Pfizer  [pk] ma bucur pt el.

 

Si de azi Elvetia nu mai e pe lista tarilor galbene..poate ramane asa si venim in tara de Pastele catolic.

 

O zi faina sa aveti; revin cand am timp mai mult.


Editat de Ella73, 08 martie 2021 - 16:20 .


#482
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 16:30

De ce sa le comparam? Ambele sunt la fel de importante si ar trebui gasite solutii astfel incat sa se poata face scoala in conditii optime. Sa faca un triaj al copiilor si al profilor serios, prin testare rapida, nu prin luatul temperaturii (febra poti avea si daca te doare burta sau maseaua), sa gaseasca spatii, sali (sunt atatea cladiri care stau degeaba), unde sa ii poata distanta, sa faca angajari in sistem pt acoperirea deficitului. Ar avea ce sa faca, dar e mai usor sa nu-si asume nimic.

Aia e parerea mea. Nu renunt la ea si nici nu prea vreau sa discut, sa o justific ca nu am de ce.



#483
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 16:32

Neata si de la mine - soare si frig si aici.

 

Am avut un weekend ocupat. Ne-am vazut pentru prima oara la dinner cu un cuplu de amici (ei sint in cele 90 de zile de la covid). Am pregatit o cina ca la restaurant si ne-am simtit extraordinar. 

 

Ieri am avut cu sotul un eveniment pentru o revista de mirese...foarte obositor. Am mers cu el sa il ajut si am venit rupta...modelele sint foarte pretentioase; mai pretentioase decat miresele in "ziua cea mare". 

 

Am auzit de la o amica din Arabia Saudita despre explozii - cica au fost doua (parca una interceptata (ea locuieste cu familia in compoundul rezidential). I s-a zguduit casa.

Apoi am vazut la stiri. 



#484
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 16:37

Aia e parerea mea. Nu renunt la ea si nici nu prea vreau sa discut, sa o justific ca nu am de ce.

Nu te intrebam pe tine, era o intrebare retorica. Fireste, ca fiecare avem parerea noastra, pe care nu avem de ce sa o justificam.



#485
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 16:38

dubla 

 


Editat de roli25, 08 martie 2021 - 16:39 .


#486
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 17:03

Bună ziua și de la mine, doamnelor, să avem o primăvară frumoasă! Nu serbez neapărat 8 martie, dar orice motiv e bun de serbat dacă e primăvară, nu? 

 

Silvi, felicitări pentru cadou, să termine repede construcția și să fie ce îți dorești!

 

Viviana, faine cadouri, înseamnă că s-au simțit bine la voi.

 

Pe mine mă doare capul de azi dimineață, am visat prostii azi noapte (eu care nu-mi aduc aminte ce visez m-am trezit dintr-un vis oribil) și colac peste pupăză primesc niște mailuri de la două bănci destinate unei doamne care are același nume ca mine (mă rog, are încă un prenume în plus). Evident e o greșeală, adresa de mail probabil a dat-o greșit doamna dar nu știu ce să fac să nu le mai primesc (ar trebui să o caut pe doamnă și să-i spun, că la bănci probabil că aș suna sau aș scrie degeaba, că nu știu să le zic decât că nu-s eu destinatara în cauză). În plus mă amuz cum aș discuta cu doamna în cauză  [:D] : ”Bună ziua, aș dori să vorbesc cu doamna XY, sunt XY la telefon”. 



#487
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 18:39


 

Glimmer, sa-ti traiasca nepoata. [flo2]

 

 

Mulțumesc frumos!
 



#488
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 18:55

Glimmer, iti dau dreptate, eu m-am plans, recunosc de multe ori din cauza scolii online, Exact cum zici, trec mult mai usor si rapid prin materie, parca nu consolideaza, asa cum faceau la scoala, in clasa...

Eu înțeleg foarte bine îngrijorarea părinților, nu pot decât să fiu în total acord cu ceea ce spui.

Iar despre cei care chiar nu au făcut școală aproape deloc în perioada asta, nici măcar online, când aud aberațiile despre cum vor recupera materia acei copii...

Însă chiar dacă prezența fizică continuă nu este posibilă acum din motive de sănătate, pot să înțeleg și asta, ceea ce mi se pare de neconceput totuși este faptul că a fost o vacanță de vară de 3 luni înaintea acestui an școlar și nu s-au stabilit niște practici, niște proceduri clare, despre cum trebuie să decurgă aceste ore, niște indicatori de performanță, un control cuantificabil cumva, modalități de evaluare. SAu poate or exista pe hârtie, dar în practică nu există niciun control. Totul pare că decurge după ureche. Știm cu toții că nu ne putem baza numai pe conștiinciozitatea profesorilor și a elevilor.

Știu că o mie de vorbe nu rezolvă nimic, dar mi se pare condamnabil modul cum este tratată problema la nivelul celor care au putere de decizie în domeniu.

 



#489
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 19:21

Daniela, am patit si eu asa cu banca, in urma cu niste ani, in conditiile in care numele meu e atat de rar, incat l-am intalnit doar de doua ori in viata, iar una din dati a fost in situatia cu banca. 

 

Silvi sa stapaniti sanatosi si voiosi noua casa.

 

Azi am umblat tot orasul dupa mucenici (din aia care se fierb in apa cu zahar). Cand ma dadusem batuta, am gasit la ultima reduta, magazinul din sat. Stiu ca mucenicii nu se fac in Ardeal (sunt muntenesti si moldovenesti), dar totusi nu mi s-a intamplat ca anul asta.



#490
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 08 martie 2021 - 19:23

daca mai intereseaza pe cineva, s-a scos limita de varsta pentru AstraZeneca, si sunt locuri disponibile in platforma





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -