Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Pinguinii zburda prin nameti

pinguini madagascar ghetar

913 raspunsuri la acest subiect

#11
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 12:29

Salutare!

 

Am expediat „nămeții” de mâncare.

Și la mine treburi administrative. Încep cu elan care în scut timp va „tinde asimptotic către zero” :)))

 

Să aveți un sfârșit de săptămână frumos, vesel, relaxant...



#12
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 13:05

Danielag, Roli, trimis!

 

Am stat cu fetele aseară pana la miezul nopții pe Zoom și tot la 5:15 m-am trezit fără ceas.

 

Azi chiar nu am nimic in plan...soțul are un job (fotografiază un întreg birou de psihologi, un sediu deschis nou). Cu regulile de distanțare o sa dureze ceva. Deci, cred ca ma pun la ceva citit după ce trag o tura cu bestiile. Am ieșit aseară la o plimbare pe plaja la asfințit; am prins niște culori superbe.

Miniaturi atasate

  • 8DDFF9FF-571A-49EC-BB65-E29FF83CA674.jpeg
  • 0284AF19-FC60-4A4E-9574-604D5471E41B.jpeg

Editat de antmil, 23 ianuarie 2021 - 13:10 .


#13
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 14:36

Ziua buna! 
 

Tocmai m-am întors de la o plimbare lunga in pădure. Ah ce bine e, îmi răcoresc și limpezesc mintea. Sunt cam stresată in ultima vreme cu noile atribuții ce îmi vor reveni și am momente in care regret ca “m-am legat la cap”. 
 

Weekend frumos! La mine e intrerupt de o tura de munca mâine, dar nu ma pot plânge, am fost liberă și ieri :). 
 



#14
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 14:43

Daniela, erau veniți pt vaccin oameni neprogramați,  dar nu au fost primiți.  Au fost îndrumați cum să se programeze. 

 

Am scos capul din laptop și am alergat 7km. Ce dor mi-a fost! Nu am mai alergat de pe 6 ianuarie, de mult nu am făcut o pauză atât de lungă. Abia aștept primăvara! 



#15
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 14:44

Mihaela, m-aș plimba și eu prin pădure, sau aș alerga, dar e departe. Ar trebui să mă duc cu mașina și nu am carnet.  [batcap]



#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 15:35

Și eu sper sa ajung sa alerg, iar. Deocamdată plimbari in ritm alert, pana va deveni prea ușor :). 
 

Seri, eu am pădurea aici lângă casa. E tare bine! Eu nu pot alerga decât pe moale, pe asfalt îmi fac probleme cu genunchii. Alergam in sala pana a început pandemia, in perioada asta nasoala și întunecoasă. La noi pana prin Martie eu nu pot alerga afara, dar sunt persoane care fac asta tot timpul anului. 
Bravo, te admir și te invidiez. Eu nu pot alerga atâta, o plimbare de-a mea e de 2-3 km :). 



#17
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 ianuarie 2021 - 22:15

Am dat de un serial foarte bun. Din când in când îl mai conving pe al meu sa ne uitam la seriale. Undercover se numeste. Îl recomand. 
 

https://m.imdb.com/title/tt5057932/

 



#18
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 24 ianuarie 2021 - 02:39

Azi mi-am început ziua cu un eșec culinar, am afumat o oală cu fasole. 

 

După lecții, rufe, șmotru, etc. am decis să iau băiatul să mergem să ne testăm.

Mă tot frământ nopțile că am unul, posibil doi copii pozitivi în clasă, resimt chestii mai mult sau mai puțin închipuite, tot noaptea. Azi noapte de exemplu aveam impresia că mi se blochează gâtul, aveam ceva secreții, în fine. Citisem undeva pe net cum își descria o tipă simptomele și zicea exact asta, că într-o noapte s-a trezit cu gâtul practic înfundat și a sunat la salvare. Eu nu, dar ne-am testat. Dezagreabilă senzație, mi-au dat lacrimile.

Copilul a fost curajos.

 

Ne-a testat o colegă, fostă igienistă dentară la noi la școală, acum reafectată la testări și urmează să facă vaccinări. Nu e încântată de situație dar nu are de ales, spunea că îi e dor de școală.

 

La centrul de testare, înte-un centru comunitar unde mergeam la bibliotecă și spectacole pentru copii, pre-covid, era pustiu.Numai informierele, nici un pacient în afară de noi.

Pentru că nu avem simptome ( cel puțin nu "tipice"), nu trebuie să ne izolăm în așteptarea rezultatelor. Așa că am fost la cumpărături, ne-am luat mâncare de la restaurant și gata.

 

La noi e zilele astea un frig de-ți îngheață mucul în nas.

 

Antmil, superb la plaja voastră. Și în pădurea Mihaelei.

 

Seri, bravo pentru alergat. Dacă se mai dezmorțește frigul, ies și eu dar nu sunt capabilă să alerg, doar mers. În timpul șcplii ies în pauza de prânz.

 

Duminică plăcută și liniștită!

 



#19
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 ianuarie 2021 - 04:27

Fleur, nu ai afumat fasolea...ai făcut-o “ca la mama acasă” (era un banc pe vremuri). 
 

Eu m-am obișnuit cu testarea ca o fac săptămânal. 
 

Azi pina la urma m-am mobilizat și am lucrat la “blog content”, sa am ce posta săptămâna care vine. 
 

Maine vrem totuși sa ieșim...vrem sa o luam către Rhode Island sa vedem niște faruri (lighthouse). Activitate “social distanced” la maxim ca pe frigul care e la noi nu e picior de om la faruri unde te bate vântul de crapi. 



#20
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 24 ianuarie 2021 - 04:56

Fleur, nu ai afumat fasolea...ai făcut-o “ca la mama acasă” (era un banc pe vremuri).

 

Aaa, nuuu, știu bancul, dar eu am ars-o de-a binelea, direct la gunoi a ajuns. Foarte rar mi se întâmplă, cred că am schimbat poziția oalei pe alt ochi de aragaz și de asta. 

 

Deci și pe la voi e vânt din ăla tăios. Mi-a înghețat fața azi, doi pași cât am făcut din parcare unde aveam treabă, mâine ori îmi pun cagulă (dacă o găsesc) ori nu ieșim deloc. Copilul are cagulă.





Etichetat si cu pinguini, madagascar, ghetar

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -