Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Visinata, afinata, cornata si alte conserve

pinguini madagascar toamna visinata

1089 raspunsuri la acest subiect

#21
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 15:29

Mandra merge diseara cu sefa ei (e tailandeza, fata ei e tot fan de kpop) la un restaurant corean in Zurich, s-a deschis in august.....au mai iesit impreuna la restaurant, nu e prima oara...ea i-a spus de el si i-a propus.

 

Noi in noiembrie ar tb sa mergem la Seoul (biletele le-am luat inainte sa inceapa nebunia)...am convenit cu Marcia sa mergem in Köln 4 zile (cu masina), daca nu putem zbura la Seoul...am rezervat hotel cu wellness  [:D] are nevoie de  vacanta, nu a avut decat cele 2 saptamani in februarie, cand a fost la Dijon...biletele de avion nu le pierdem, rezervam pt la anul (cand pleaca ea la curs).   


Editat de Ella73, 04 septembrie 2020 - 15:33 .


#22
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 22:14

Câteva poze de azi, restul sunt pe fb. Puii sunt așa frumoși! O sa mai mergem o data înainte sa ii vândă. Acum au 5 săptămâni :).

Miniaturi atasate

  • 7498DC25-BA1F-480B-BAB5-ADDDA7D5E4BA.jpeg

Editat de mihaela_s, 04 septembrie 2020 - 22:15 .


#23
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 22:16

Nah, a întors poza. Încerc sa o pun iar. E puiul care seamănă cu Winston și e mascul.

Miniaturi atasate

  • E1A7FFE5-029A-40FB-9993-445A129FF24F.jpeg
  • F3B96875-2DFD-44C6-9E76-C6FD3AC11FB3.jpeg
  • CD0D9EF0-566C-4F2A-8AD9-79DC39E3D165.jpeg
  • E18C58EB-7AD6-42E8-9ABC-89EC62A1070B.jpeg
  • E41C9770-6355-4430-9433-011224F74D34.jpeg

Editat de mihaela_s, 04 septembrie 2020 - 22:24 .


#24
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.701 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 00:43

Nah, a întors poza. Încerc sa o pun iar. E puiul care seamănă cu Winston și e mascul.
ce scumpi sunt !!!!!

#25
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 03:00

Nah, a întors poza. Încerc sa o pun iar. E puiul care seamănă cu Winston și e mascul.

Doamne, cât sunt de frumoși. Nu trimit și în Canada?



#26
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 03:08

N-am cămară dar voi face zacuscă și magiun. Am legumele și fructele și.un weekend lung la dispoziție. Făceam vișinată cu ex-ul, din vișine decongelate, problema era că o beam înainte să se alcoolizeze cum trebuie.

 

Cămara lui Glimmer e model.

 

Eu pun toate borcanele în frigider de când mi s au stricat într un an câteva cu zacuscă la temperatura camerei. Și odată deschise trebuie consumate în 2-3 zile.

 

Raportez că am spălat vasele și am făcut și lecții cu băiatul săptămâna asta iar azi am făcut și cumpărături după job. Luni e liber, Fête du travail, ce bine.



#27
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 03:43

Răspund aici la doua întrebări din capitolul trecut:

 

-cum.comunic cu copiii nefrancofoni. Eu chiar predau la o clasă specială de acomodare, se cheamă classe d'accueil. Cum majoritatea cunosc ceva engleză, le vorbesc în paralel în franceză și în engleză, traducerea o face deobicei o marionetă pe care o țin în mână. Anul ăsta am câțiva copiii unilingvi, spaniolă...am unul din doi gemeni din Coreea de S. Spaniolă mai știu zice câteva vorbe dar coreeană nu. Coreenii sint însă copii atenți și conștiincioși.

 

- fi miu a făcut un an la cealaltă școală, cls a 2 a. Din mai multe motive, în fine. A fost o decizie greșită, nu s a acomodat deloc acolo. De când a revenit la școala mea, unde făcuse primii doi ani fără probleme și toată lumea îl cunoaște, e vizibil mai bine. Mă rog la Dzeu să continue așa.

 

Raportez iar că mi a mai revenit energia!

Mașină de spălat vase nu se acceptă să ți instalezi la noi în bloc. Eu stau cu chirie.

Urechea e mult mai bine și mi s a destupat azi pentru 10 minute! (Glumesc, e aproape destupată de tot)



#28
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 08:22

Neata tuturor

 

Fleur, ce vesti bune! Sper sa ramai cu energia sus [pup]
 

Mihaela, bestiali puii ;)



#29
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 09:11

Doamne, cât sunt de frumoși. Nu trimit și în Canada?

 

Numai dacă vii sa îl iei personal :). E foarte adevărat, trebuie sa te cunoască personal. 
 

Am înțeles după multă vreme cât e de greu sa alegi stăpânii Pt cățeii pe care ii vinzi. M-a ajutat Marie (așa o cheamă pe tipa ce are cateaua care e mama puilor). E al 28-lea “cuib” al ei, știe exact in ce ordine au venit pe lume puii, nașterea a durat de la ora 18 pana dimineața la 5.40. Sunt ca și copiii ei. 
 

Când noi eram interesați sa cumpărăm un Corgi, am fost întâi in vizita la o tipa in sudul Suediei, a vrut întâi sa ne cunoască mai ales ca nu avusesem câine înainte. N-am înțeles pretenția ei ;). 
Cu norvegienii de la care l-am luat pe W a povestit Ovi o vreme și am fost acolo sa îl luam, am semnat un contract destul de stufos, printre altele ca dacă nu mai vrem/putem sa îl ținem pe W, ei sa fie primii pe care ii contactam, Pt ca vor sa îl cumpere înapoi. Aveau atunci răscumpărată o cățea din Olanda, stăpânul se îmbolnăvise grav și nu mai putea avea grija de ea. 
 

Marie are o poveste cu un câine al ei pe care l-a recuperat de la un Stelter, a aflat de câine de pe FB, de la prieteni comuni. Nu apucaseră încă sa citească cipul (toti puii ei sunt înregistrați național si cipuiți in ceafa) ca sa vadă unde e născut câinele, ar fi luat ei legătura cu ea in final). A zis ca a fost cumplit pana l-a recuperat și plasat unde e in siguranța. 
Are emoții de fiecare data când vinde puii, sa ajungă in case unde sa fie iubiți și bine tratati. Și sa nu fie abandonați. 



#30
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 09:12

E prima data când vedem pui așa mici de Corgi și așa mulți :). A fost o experiența frumoasa! 





Etichetat si cu pinguini, madagascar, toamna, visinata

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -