Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

A venit vara pe ghetar

ghetar pinguini

1499 raspunsuri la acest subiect

#21
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 11:52

Buna dimi, Strumphi, frumoasa foc Sophia [il] Viv, sper sa se linisteasca Maya. Ma termina mainile umflate dimineata, dor incheieturile la degete cand scriu/ folosesc mouse. :(

 

Ioana, ceva analize ptr afecțiuni reumatice ai făcut? Asa pățea și soțul meu cu mâinile, diagnostic - poliartrita reumatoida. A făcut tratament destul de mult timp pana boala a întrat într-o faza staționara. Acum ia doar un supliment pe baza de curcuma. 



#22
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 13:34

Ma duc sa trezesc mandra sa isi faca temele, a inceput ieri summer term si deja au lectii gramada. 

 

Pana plec, mai tip odata dupa o reteta de papanasi ca am intrebat eu deunazi, dar nu m-a citit nimeni ori nu mancati/faceti asa ceva [:p]  

 

Ah si reteta de tort simplu si gustos cine are, va rog! Multumesc!

 

O zi frumoasa! [flo] 

 

Papanasi - la Predeal

Tort simplu - la Marks and Spencer

 

Asa 'gatesc' eu, asa ca nu aveam ce recomandari sa iti fac  [bib] [clo]



#23
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 13:54

Ioana, ceva analize ptr afecțiuni reumatice ai făcut? Asa pățea și soțul meu cu mâinile, diagnostic - poliartrita reumatoida. A făcut tratament destul de mult timp pana boala a întrat într-o faza staționara. Acum ia doar un supliment pe baza de curcuma. 

 

Da. Am primit scrisoare de la dept de reumatologie ca analizele nu indica reumatism. Durerea persista toata ziua, dar dimi abia pot inchide pumnul de durere.



#24
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 14:08

Ioana, îmi pare tare rău că te doare. Medicul de familie nu te poate trimite la un fizioterapeut?



#25
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 14:14

A ramas cumva in aer, cu fierul si usturimea la pipi si altele. 

O sa mai sun la medfam dar mi-e asa o lehamite...



#26
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 15:55

Salutari de pe baricade 

 

Am petrecut un weekend fain, fain  [:)] hotelul de 5* super fain, camera de 50 m2, cu vedere spre munte...am ajuns la pranz acolo, am mancat (eu mancare indiana si Marco tailandeza), am baut si cate un pahar de sampanie (de-aia scumpa, pretul cat un fel de mancare [:D]), apoi am fost la spa 3 ore, dupa ne-am odihnit putin si seara am stat la bar...am dormit neintorsi...ft multi vorbitori de franceza, din Geneva in special...am vazut cand am plecat masinile : Porsche, Lamborghini etc...si noi cu Skoda Octavia [:D] a ramas ca vom mai merge acolo, asa o data pe an...ce-i prea mult strica si te lasa si cu buzunarul gol.

Ieri am fost la plimbare la lac, 4 ore ne-am plimbat...a fost frumos, dar batea un vant rece (mi-a stricat frizura  [:D]), de iti inghetau toate cele...dar ne-a priit plimbarea..vom mai merge acolo, ne-am invatat acum..lacul e o parte din lacul Luzern, are pe alocuri culoarea turcoaz...si sunt ft multi palmieri, are micro-clima mediteraneana...va las cateva poze, o sa pun mai multe in weekend.  

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

In partea franceza, vorbesc o franceza ciudata uneori  [ph34r] 70 e septante, 80 e huitante, 90 e nonante...pana m-am prins ce vor sa zica, a durat ceva...desi mi se pare logic cum spui ei si nu cum spun francezii.

 

Seara faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 02 iunie 2020 - 15:58 .


#27
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 15:59

Cine vrea cireseeee?? [pofticios]

 

 

 

Am fost la furat!  [:-)))] Ca tot fac umbra peste gradina mea, am cules si eu cateva, nu numai graurii si veveritele sa se infrupte din ele. Nu prea-s carnoase ca e seceta, dar sunt dulci. Cand ainceput carantina in martie ciresul asta era in floare, tin minte ca stateam pe iarba in gradina. Acum la sfarsit de carantina deja-s coapte ciresele. 

 

Am tras un smotru in casa sa ma trezesc, prea obosita si ametita sunt. Mi-a mai dat si o mamica a unui coleg de al mandrei ca vine la noi in parc la 4, sa ne vedem cu odraslele. Oare cum o sa se joace impreuna? Sophia zice ca o sa tina distanta de 2 m. Sa vedem pentru cate minute/secunde?  [bib]

 

Coca, mersi de link! Instant am salivat cand am vazut pozele papanasilor si imi venea sa sar in papuci sa ma duc sa cumpar branza si smantana, dulceturi am. M-am oprit la timp, azi am mancat numai prostii, de oboseala.

 

Daniela, da mandra e o inaltoaga! Rochita de pe ea e 11-12 ani  [fri] Tortul ala cu fructe de padureee.... Yum! Cand am fost in Bucuresti in Februarie a facut sora mea o pavlova dementiala. Ce pofta mi s-a facut!

 

Ioana, imi pare rau ca nu esti inca ok [pup] si eu tot ca tine cu mana, dar la mine e reumatism... si tot nu am opreste sa scriu prostii pe forum [:-)))]

 

Silvi, asteptam cu nerabdare scrisoarea de la Crina!  [il]  Ce imi place ca si-a gasit cu cine coresponda! 

 

Michele, multumesc! vreau sa vad si eu gradina ta, poate ma mai inspir, desi la mine dupa cum ai vazut e jungla [ascuns]

 

Aminna, deci ti-ai facut damblaua cu terasa  [pk]  imi pare rau ca v-a plouat, dar macar ati stat pe teresa! Cand pleci la mama? 

 

Otilia, eu i-am spus mandrei ca e pacat ca nu au si masuri mari la rochita aia, ca mi-as si luat si eu la fel ca a ei!  [clo]  [:-)))]  Firma asta mai face cateodata seturi pentru mamici si fetite, pacat ca nu si lollipop dress. 

 

Corina, ai vazut zana cu parul lung?! aseara atata s-a oglindit, dadea capul pe parti, poza [flirty] .... cate piruete n-a facut. Eu dadeam ochii peste cap si ma intrebam oare ce m-o astepta cand mai creste putintel? ... si cica ii place rochita asa cu parul lung! Ce spuneam eu acum vreo saptamana in urma?!  [zirea]

 

Ma duc sa imi intind rufele la soare si sa pregatesc puiul, sa il bage Mr. la cuptor cat oi fi eu in parc cu Miss. 

 

[fuga]



#28
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 17:00

Strumph, sambata dimineata plec. Abia astept!



#29
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 18:07

Doamnelor, la mine este turbulenta maxima.

 

Renovarile din casa sint in full stop - sotul a "reusit" sa isi taie din deget cu "table saw"....la ultima bucata de shiplap care trebuia montata pe tavan. Am ajuns la spital, la urgente cu mina intr-o punga de plastic ca suvoia sangele. Nebunia aferenta la spital (COVID), clar nu am putut intra cu el. L-am luat cu masina ca din oala, saracul nici portofel nu a avut la el. Am facut forme prin poze si text.

 

Eu am reusit sa fracturez o masea in asa hal ca mi-a jumulit si o bucata de gingie...foarte naspa. Ajuns la chirug si eu. Azi merg la control...urmeaza bone graft sa pun implant. URASC sa merg la dentist, da?

 

Serviciul e nebunie curata...cica incepem in NYC de luni...la NJ mai dureaza. Avem 1 milion de scheme si variante...sint in comitetele de redeschidere si sint la foc continuu. 

 

In rest...toate la fel!



#30
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 18:31

Ant.... aoleu ce peripetii!!! Nu si-a retezat nimic, nu?? succes la dentist, si la redeschiderea biroului

 

Ioana, trrebuie sa insisti la medic totusi....





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -