Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

A venit vara pe ghetar

ghetar pinguini

1499 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 13:05

Macar sa visam daca anul asta nu putem ajunge

6475148271_9254c45b6d_z.jpg



#2
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 15:30

Ioana  [il]  multumim pt capitol si pt imaginea albastra  [flo2]

 

mi-e asa dor...


Editat de velvet, 01 iunie 2020 - 15:31 .


#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 21:45

Unde ati   disparut?

In vara?

 

Aici la noi e frig. Sunt cu 10 grade mai putin decat  media pentru perioada asta.

A plouat  zdravan azi dupa amiaza.

Dupa ploaie  am iesit la plimbare in crang, pe lang padure.

Ce triluri de privighetori, grauri se auzeau din padure.

 

Am avut si o intamplare nashpa. Am  fost cu Maya la  tuns. La vetul de aici din sat.

S-a speriat, stiu  io ce mirosuri a simtit acolo ca a facut o criza de isterie, facut pipi s-a pus pe  spate cu picioarele in  sus, a scuipat, muscat, avea limba si gingiile vinetii.

Nici eu nici Silvi nu am putut-o linisti. I-m adus cusca de transport, a intrat acolo si s-a potolit.

Mie mi s-a rupt sufletul.

 

Sa va spun cum arata accum? Jumate tunsa. Jumate netunsa.



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 21:49

Vreau sa-mi iau bicicleta Pegas. Cu sa lunga si cu coarne.

Culmea e ca  Silvi  a ales-o.

 

https://bicicletapeg...-turquoise-2017

 



#5
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 22:24

Unde ati   disparut?

In vara?

 

In gradina la soare printre flori.  [biz]

 

Azi e ziua vecinei si precum e plecata de vreo saptamana la mama ei cu tot cu bebe si partener, am spus sa facem un filmulet sa i-l trimitem pe whatsapp sa ii uram La multi ani. [:)] Eu numaram 3,2,1... si in loc sa apas pe butonul de video, am dat click pe poza. Abia a 2a incercare a fost filmuletul cu urarea pentru Helen. I-a placut tare mult surpriza  [il]

 

Deci poza cu mandra in rochita primita azi si de care e in stare sa se culce in ea, asa tare e incantata de ea.  [alcool]  Am comandat-o acum vreo 2-3 saptamani, a fost cu precomanda, si atat de nerabdatoare a fost de numara minutele pana a ajuns curierul. Azi mail ul de la curier zicea ca vine intre 2-4 pm si ea era numai cu ochii pe geam.  [bib]

 

 

In rest nimic interesant, a fost Mr. liber ieri si azi, am stat impreuna la povesti, eu am tras o tura buna pe bicla, vreo 20 km dar i-am simtit ca 2000  [:D]  Bicla asta e diferita si simt parca urc pe Kilimanjaro, nu alta. Sa vad daca ma ridic maine din pat.  Am vorbit si cu socrii pe whatsapp azi, abia asteptam sa putem merge sa ne vedem. De azi s-a mai relaxat lockdown ul, dar inca nu putem merge sa stam la socri cateva zile. Zicea soacra ca putem merge intr-o zi sa ne vedem, dar fara pupici si imbratisari? Tare ciudat ar fi...  Mai asteptam putin, om vedea.  E lung drumul sa il pun pe Nick sa conduca atata intr-o zi, dus&intors. 

 

Iar m-am intins, imi termin ceaiul si plec la strans perna in brate!  [|)]  [nani]

 

Noapte buna! 

 

[insomnia]


Editat de strumphitza, 02 iunie 2020 - 10:21 .


#6
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 22:39

 

 

Am avut si o intamplare nashpa. Am  fost cu Maya la  tuns. La vetul de aici din sat.

S-a speriat, stiu  io ce mirosuri a simtit acolo ca a facut o criza de isterie, facut pipi s-a pus pe  spate cu picioarele in  sus, a scuipat, muscat, avea limba si gingiile vinetii.

Nici eu nici Silvi nu am putut-o linisti. I-m adus cusca de transport, a intrat acolo si s-a potolit.

Mie mi s-a rupt sufletul.

 

Sa va spun cum arata accum? Jumate tunsa. Jumate netunsa.

ce s-ar fi putut intimpla,cat a stat acolo,  ai fost in permanenta cu ea? e ok acum? incercati peste cateva zile sa o duceti din nou...



#7
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 22:41

strumphi ce frumuseti ai tu acolo….mai ales cea din mijloc.



#8
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 01:45

Imi pare rau de Maya, saracuta. Nu poate veni cineva s o termine de tuns acasa, sau sa va instruiasca cineva de la vet cum s o tundeti voi? Cu o masina de tuns? 

Eu am avut un motan ragdoll, frumosul meu Filip. Nu l am tuns niciodata, cam lasa par e adevarat.

 

Si la noi s a racit, nici 15 grade azi. Am scos din nou plapuma usoara si gecile. De ce trebuie sa fie numai extreme vremea asta...cand canicula cand frig.



#9
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 07:54

Strumphi, ce zână ai tu acolo în gradina de poveste!

Oh, Viv, biata Maya...nu cred ca va uita asa curând, sa poți s-o duci la alt vet ptr tuns.

Pinguini care aveți pisici, voi cum faceți fata parului lăsat de ele? Dați zilnic cu aspiratorul, le pieptănati zilnic, le dați ceva special (vitamine, crochete) ca să nu mai lase asa mult par? Nu va deranjează sa aveți par de pisica pe haine, canapea, covor? Consum o grămadă de role lipicioase de la Ikea, dau cu aspiratorul de 2 ori pe săptămână, scutur ce se poate, o pieptăn pe Bella aproape zilnic, dar tot e par prin casa, singurul loc par-free e bucătăria, dar și acolo ajung fire, de pe hainele noastre de casa. Voi cum faceți fata, cum procedați? 



#10
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 08:32

Neata,

La mine ploua de azi-noapte si sunt 10 grade.

O vreme sa nu te dai jos din pat

Mi-a trimis fosta lui Ella mesaj sa scot gunoiul ca uitasem.

M-a facut ciuciulete si m-am infrigurat.

 

La tuns Maya am fost cu Silvi si a stat Silvi cu ea. Cand am auzit-o mieunand de afara am intrat si eu.

Este foarte fricoasa. E un sistem al ei de aparare  de face ca posedata.

Vetul a zis sa o anesteziem. Dar e alergica la ketamina si alt  anestezic nu avea.

 

O tundem de 2 ani pentru ca:

- de vreo 2 ani ii creste parul atat de lung si mult incat ajunge sa se impiedice in el.

- pe burta face noduri in piele oricat am pieptana-o care se pot infecta si  nu se pot taia cu foarfeca.

- la un pipetanat obisnuit scote fii-mea 1 punga de  1 leu plina cu par.

- si cel mai importantant anul trecut a  vomat, a  avut diaree si am gsit-o lesinata de caldura. M-am speriat. I-a facut injectii. Si vetul ei ne-a sfatuit sa o  tundem in fiecare an.

 

Nu am aparat de tuns si  eu nu ma bg. Pot comanda de pe net si sa se ocupe silvi. Eu nu sunt in stare.

Am vorbit la un alt vet. Vetul bogatasilor de aici. A zis sa o las sa se linisteasca vreo 2 zile. Se mai gandeste daca vine acasa, dar poate sa vina sa ne ia cu masina, ne duce la cabinet si ne aduce inapoi.

 

Sau varianta este sa ne ducem la veterinarul ei in bucuresti.





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -