Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Visinata, afinata, cornata si alte conserve

pinguini madagascar toamna visinata

1089 raspunsuri la acest subiect

#11
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 12:17

Ioana, multumim pentru capitol nou!

 

nici eu nu am camara, eu tin intr-un dulap in balcon ce iau de la tara pentru ca eu am soacra, asa cum m-am laudat deja. [:-)))]

face si mama tot felul de conserve dar nu prea sunt pe gustul nostru, in plus acolo e abonat fratele meu.



#12
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 12:17

bad, bad Ioana!! ma duc sa caut emoticonu ala cu biciu' [:D]

 

Hit me baby one more time!



#13
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 12:18

mai draga, eu n-am camara! ce ma fac! [:)] [fri]

 

Trebuie sa le bei! [pk]



#14
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 12:20

In balcon, in garaj, in beci, sub plapuma, le tineti si voi pe unde se poate.

 

Miha, si noi le fel: masinile stau afara, in garaj avem biciclete, karturi, masina de tuns iarba, niste gresie/ faianta de cand am facut casa, toate sculele lui B si alte prostii.



#15
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 12:21

Ori cineva mi-a hackuit contul gmail intre 2015 si august anul asta, ori google in idiotenia lor au facut doua conturi cu acelasi nume. Am cerut sa stearga contul, oricum am pierdut mailurile din 2005 care erau trimise la mine pe bune :(



#16
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 13:14

Mihaela, am uitat sa iti raspuns atunci cand ai scris ca imi poti trimite invitatie pentru BestSecret. De fapt am uitat complet de ei. Azi am primit mail ca am fost acceptata  [:D] .

 

Si apropo de spart bani.

 

Am observat ca puteti acum calatori din Gotland in Norvegia fara carantina  [:)] E o veste buna. Doar sa aveti grija unde calatoriti ca sunt anumite zone rosii si pe aici. Sunt multe cazuri in zona Oslo, Bergen, Trondheim.

Sunt curioasa cum va fi anul acesta cu turismul in zona Tromso unde se vine pentru aurora boreala. Poate scad preturile.

 

Ca tot discutati de poze. Ma bate gandul sa imprim niste poze cu peisaje din Bucuresti sau din Romania. Sa ma uit pe net.



#17
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 13:34

uita-te pe net cum sa faci o capcana. Este eficienta!

 

Multam’, o sa caut.

Ma gandeam ca poate-si face cineva mila si-mi trimite niste “-ata”  ca sa nu-mi moara “animalele de companie” de foame. [:-)))]



#18
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 13:55

Mihaela, am uitat sa iti raspuns atunci cand ai scris ca imi poti trimite invitatie pentru BestSecret. De fapt am uitat complet de ei. Azi am primit mail ca am fost acceptata [:D] . Si apropo de spart bani. Am observat ca puteti acum calatori din Gotland in Norvegia fara carantina [:)] E o veste buna. Doar sa aveti grija unde calatoriti ca sunt anumite zone rosii si pe aici. Sunt multe cazuri in zona Oslo, Bergen, Trondheim. Sunt curioasa cum va fi anul acesta cu turismul in zona Tromso unde se vine pentru aurora boreala. Poate scad preturile. Ca tot discutati de poze. Ma bate gandul sa imprim niste poze cu peisaje din Bucuresti sau din Romania. Sa ma uit pe net.

 

Nah, n-am vrut sa insist cu invitația, am crezut ca nu vrei :). Ma bucur ca ai fost acceptata. Eu tocmai am comandat trei bluze Pt Silvia de ziua ei și una Pt mine. 
 

Daca nu am călătorit in vara când era de călătorit, acum nu mai putem chiar dacă am putea (adică suntem primiți).  Asta e. Al meu oricum nu vrea sa călătorească pana nu se stabilizează situația. Nu e Ok cu azi puteți veni, mâine nu mai puteți. Încă nu ne-a returnat SAS banii Pt biletele pierdute in Aprilie și nu mai are chef de astfel de “investiții”. Și nu e Ok sa riște sa se infecteze, el se expune zilnic (chiar dacă acum cazurile sunt zero, dar nu se știe niciodată, pericolul nu a trecut). 
 



#19
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 14:58

Ioana, fain titlul  [pk]

 

Va invit la mine la boxa, are 60m2  [ph34r] pot face 2 camere acolo.

Unii dintre vecini au facut o camera....avem si geamuri, chiar daca e la subsol...geamurile sunt pe ambele parti : spre gradina si spre curte...la fratelo e facuta o astfel de camera, cu parchet, usi rabatabile...ei au montat doar un radiator pe perete...acolo are nepotul biroul  [:D] si cand vor lua pat in camera de oaspeti, vor muta canapeaua acolo..are si TV, comoda...nu se poate insa dormi, e cam frig si umiditate...dar vara cand e ft cald, e o placere sa stai in boxa. 

 

M-am epilat (nu prea am ce, dar imi fac datoria lunar  [:D])...am comandat o masina care topeste ceara, tb sa vina saptamana viitoare..eu incalzesc ceara in cratita de cand ma epilez singura (adica de 16 ani)..dar cred ca e mai comod cu masinaria.

Colega cumnatei merge aici la un salon (face 6 sedinte) si cica dupa nu mai are par..,costa insa 900 fr doar in partea de jos (si te fac gratis la subrat)  [ph34r] pe mine tot acolo ma intereseaza; daca va functiona la ea, o sa merg si eu...am intrebat-o in ce pozitie sta, cica broasca  [:-)))] dar noroc ca doar 15 min, o data la 2 luni  [alcool]

 

Am facut repede si o salata cu : rucola, masline umplute, branza, sunca afumata si oua...si sos de usturoi...si am mancat-o cu rotocoale de paine cu usturoi...gata cu mancarea pe ziua de azi, diseara mai mananc la restaurant un bretzel (covrig) si beau o bere.

 

Ioana, am uitat salamul de Sibiu  [:)]

 

Dafinul meu creste si ii dau frunze noi...sa le usuc pe cele mai vechi ? am impresia ca incep sa se usuce singure, asa ca mai bine le culeg.

 

Firma Roche va scoate in curand un test rapid pt covid; in 15 min ai rezultatul..intai il va lansa in Europa, apoi in America. 

 

In Germania carantina s-ar putea sa se reduca de la 14 la 5 zile...la noi e de 10 zile. 

 

Mesajul meu e varza  [:-)))]


Editat de Ella73, 04 septembrie 2020 - 15:00 .


#20
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 septembrie 2020 - 15:07

La noi au scos de pe lista : Mexico, Luxembourg, Belgia si alte cateva tari...si au introdus : Croatia, Paraguay, Ucraina si Emiratele Arabe Unite si alte cateva tari...Romania e inca pe lista. 





Etichetat si cu pinguini, madagascar, toamna, visinata

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -