Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Visinata, afinata, cornata si alte conserve

pinguini madagascar toamna visinata

1089 raspunsuri la acest subiect

#31
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 13:59

Bine v-am regasit! Phiii, de cat timp n-am mai trecut p'aici, ati mai deschis un capitol.

Am revenit luni din vacanta, dar abia azi am reusit sa intru aici. M-a chemat la job fix a 2-a zi. Eram in somaj tehnic, fara nici o veste de incepere si pac telefon daca m-am intors sa vin . E ciudat, de fapt trebuie sa deschida hotelul ca nu se mai da somajul tehnic. De fapt nu sunt clienti, rezervari in viitorul apropiat sau indepartat. Asa ca cica mai tine deschis o luna sa vada daca isi revine turism - aberant evident....de unde turisti??? Si apoi va inchide hotelul de tot. Asa ca......

Lasand la o parte chestiile nasoale, in vacanta a fost superb! Am mers mult, am vazut niste minunatii, am vizitat o gramada de orase, plaje, insule, parcuri naturale. Suntem nauci, destul de obositi fizic, dar incarcati psihic. Croatia e fantastic de frumoasa. Bineinteles ca au ramas multe de vazut si pentru o alta vacanta. Am fost pe insula Krk, in Zadar, Sibenik, Trogir, Split, Omis, Makarska, insulele Kornati, Brac, Vir si la cascadele din parcul national Krka. 

Copiii si sotul au reusit sa faca si scufundari, timp in care eu am facut baie in mijlocul marii, de pe barca pe care am mers si eu cu echipa de scufundatori.

La intoarcere spre tara, pentru ca am stat mai mult de 14 zile in Croatia, care era verde pentru unguri, am reusit sa ne oprim o noapte si in Budapesta. 

Nu am vazut pe nicaieri aglomeratie, dar nici isterie ca la noi. Chelnerii purtau masti, oamenii isi puneau masti in magazine, benzinarii, dar erau si fara. Nu ii dadea nimeni afara, nu masura nimeni temperatura la intrare, dar nici oamenii nu stateau bot in bot. La terase, mesele erau asezate normal, nu cu distanta prea mare intre ele. Iar peste tot - cazari, terase, vapoare - era o curatenie exemplara.

Cam atat despre vacanta. Ne-am simtit tare bine, nici o clipa in nesiguranta si nu ne pare rau nici o clipa ca ne-am aventurat in pandemie.


Editat de roli25, 05 septembrie 2020 - 15:00 .


#32
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 14:43

Incerc sa pun cateva din sutele de poze pe care le-am facut si inca n-am apucat sa le triez.

 


Editat de roli25, 14 septembrie 2020 - 15:03 .


#33
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 14:56

Vad ca am nimerit la capitolul potrivit. Aseara am pus murele la alcool pentru murata. Azi urmeaza zmeura si merisoarele.  [alcool]



#34
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 15:15

cat ma bucur ca azi e vreme faina! aseara voiam sa vad un film la un cinema in aer liber, dar s-a reprogramat din cauza conditiilor meteo. azi ruleaza alt film - sper ca pe asta nu-l mai amana, ca s-a intors vara inapoi.

 

am dat o tura la cumparaturi - tot felul de fructe si legume; mai trebuie sa cobor o tura pentru chestiile mai grele (gen cola) pe care le iau de langa casa.



#35
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 15:24

Superb Roli, ma bucur ca ati avut un concediu așa frumos! Bine ai revenit. 
 

Eu am lucrat azi, merg acum la plimbare cu W, sa ma aerisesc. E ceva vânt, sunt valuri pe mare dar e soare și 18 grade. Pe malul marii merg. 
 



#36
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 16:06

m-am razgandit si n-am mai iesit - am facut prima comanda prin Bringo (pentru cei care nu stiu, e o aplicatie care-ti livreaza cumparaturile acasa), fiindca oricum aveam de cumparat si niste chestii care nu se gasesc decat in hipermarket-uri, pe care inca le evit (n-am mai fost in ele de la inceputul pandemiei, la fel, pentru chestii pe care nu le gaseam numai acolo, si apoi inca o data sau de doua ori pentru lalelele olandeze care tineau mai mult de-o saptamana).

 

am evitat pana acum aplicatiile de genul asta, pentru ca am considerat ca cel putin atata miscare mai fac si eu. dar azi m-au prins in toane bune [:)]


Editat de aminna, 05 septembrie 2020 - 16:14 .


#37
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 16:42

Pentru voi:

 



#38
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 16:46

Ca deobicei, nu mà pot opri la o singură melodie:

 

L'Amérique qui pleure, Les cowboys fringants.

 

Ascultați cu atenție cuvintele:

 



#39
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 16:56

Roli, superbă vacanță ați avut. Pun Croația printre primele pe bucket list. Nadol cu hotelul. Sper ca în periiada până se închide, să găsești altceva. Nu vrei să redeschizi magazinul? Aici magazinele au aflux de cumpărători, se stă la coadă la intrare.

Bunicul meu făcea vin de mure iar tata face vin de vișine, f bun.

 

Weekend tranquille la noi. Mă așteaptă zacusca, magiunul, vreau să fac și pâine de casă. Am un munte de rufe de pus la spălat pt. că pun imrdiat în  cișul de rufe gainele de școală.

 

Prietena mea și ea profă a primit în recreație o.minge în ceafă care a trimis o la urgențe. Sper să o văd și pe ea weekendul ăsta.



#40
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 05 septembrie 2020 - 17:09

Fleur, cel mai amuzat post [:-)))]

 

. Nadol cu hotelul.

Am un munte de rufe de pus la spălat pt. că pun imrdiat în  cișul de rufe gainele de școală.


 

 





Etichetat si cu pinguini, madagascar, toamna, visinata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -