Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Pinguinii se dau cu patinele

pinguini ghetar

941 raspunsuri la acest subiect

#21
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 19:48

Eu am făcut organizat handbal și apoi atletism. Nu avea cine sa ma duca, mergeam singura :). Pr vremea aceea așa era, nu se ocupau părinții sa duca/aduca copiii de la sport, toți lucrau.
Mergeam in grup, cu prietene, făceam câte 40 min pe jos pana la stadion. A fost cea mai faina perioada, cu atletismul. Am făcut între 12-15 ani. Când se coceau cireșele, ne opream la furat :))). Eram experta in cățărat in copaci, iubeam sa fac asta. 
 



#22
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 20:17

O bucata sot se simte bine, o bucata copil are ceva frisoane. 



#23
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 20:51

Buna seara cu vin fiert la patinoar!

Ahh, deja mi-ati dat o idee pt weekend! Sper ca s-or fi deschis si pe la noi!

La multi ani de Sf Nicolae! Sper ca mosul v-a umplut ghetutele!

De la noi, nimic special. Vad ca voi mai iesiti pe la restaurante, Noi, stam in casa, nu iesim nicaieri. Doar la cumparat mancare, o data pe sapt, si ieri la vot. Nici copiii nu au mai iesit de miercurea trecuta. Se pare ca pe Thomas l-a ocolit virusul, deocamdata!

Ieri i-a facut mama tort de bezea lui Nicho si eu niste "non plus ultra", imi ramasesera vreo 6 albusuri.

Nu stiu daca v-am zis ca mi-am comandat KitchenAid, Si intai mi-a venit mesaj ca mi-l livreaza in Feb. Tocmai ma pregateam sa anulez comanda, cand ieri imi primesc mesaj ca e pe drum. Sper sa ajunga in timp pt cozonaci...

Anyway, ieri mi-au cazut ochii pe horoscopul pe anul 2021...Numai de s-ar lua soarta dupa ce scriu astrologii! Ca ei zic ca va fi un an bun, de progres!

 

Ati vazut genul asta de masca? https://tuatly.com/p...BwolzLWoaTH2VJ4

Ce ziceti?
 

 

Viv, cum va mai simtiti? Inteleg ca CCS este spre bine, Dar soacra? Familia cumnatului?

Roli, sanatate multa, sper sa nu fie virusul cel pacatos!

Miha, iti tin pumnii la interview, este maine, nu?

Ioana, voi chiar sunteti in lockdown din toamna?

Strumphy, cat ma bucur ca esti mai bine! Nu stiu ce sa zic cu Sophia si cursul de sange asa de mult!

 

V-ati gandit la meniu de Craciun? Ce idei aveti?


Editat de anja, 07 decembrie 2020 - 20:57 .


#24
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 21:23

eu patinam cand eram copil in spatele blocului: bloc de 3 scari, cu spatiu in spate (practic era o curte inchisa), garaje de unde se tragea cate-un furtun si se uda pe jos, sa inghete. o data pe an faceam si carnaval pe gheata [:)]

 

 

la patinoar m-am dus cand eram la liceu; spre disperarea mamei, nu voiam sa port decat costumul de ski alb.

alb, intr-un oras aflat la 14 km de Copsa Mica, unde se producea negru de fum [:)] cand ma intorceam acasa era negru intre picioare (si cand zic "intre picioare" imaginati-va o dunga neagra de sus pana jos, pe fiecare crac). il spala mama in fiecare seara si facea ceva minuni, cred, sa se usuce pana a doua zi  [:I]  sub nicio forma nu voiam sa port celalalt costum, visiniu, in care mi se parea ca nu arat la fel de bine  [:-)))] 

 

de schiat am schiat putin in liceu si la inceputul facultatii, nu mi-a placut foarte mult.

 

in general sunt antisportiva - dar ii inteleg pe cei carora le place sportul, e si normal, ca doar elibereaza endorfine.


Editat de aminna, 07 decembrie 2020 - 21:27 .


#25
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 21:43

De invatat sa patinez am invatat in Floreasca (acum 100 de ani  [:)] ). M-a dus mama de cateva ori pe la 6 ani si apoi cam gata, pofta-n cui. Si cind m-am facut de 14 ani si aveam voie in sfarsit sa merg singura undeva, mergeam in IOR duminca. Mi-aduc aminte ca nu era program cu publicul decit putin...de multe ori era mai mult zapada decat gheata :) :) 

 

Mianna, mi-a placut de tine cu costumul :) :) Eu tin minte ca mergeam intr-un pulover de lana crem. Numai cu ala ieseam la patinat. Intepeneam, clar, de frig. Nu aveam costum de ski  [:-)))]  [:-)))]



#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 21:57

Anja, mersi. Da, mâine e. La ora 10. Azi am mai întrebat-o o data pe șefa mare ce întrebări îmi pun, a zis ca mai mult sa vadă cum văd eu munca și cam ce planuri am. M-am pregătit cât am știut și sper sa fie bine. 
 

 



#27
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 22:01

Eu de Crăciun fac clasic, ca oricum nu mâncam in alte dați așa ceva: mi-e dor de salata de boeuf, de oua umplute. Cârnăciori prăjiți, sarmale cu varza acra. Vreau sa fac un tort. Și cozonac. Și ajunge :). In Celelate zile de Crăciun o sa văd ce mai pun in cuptor, eu lucrez in 23, in 25 seara și in 27 dimineața. Am scăpat de ziua de ajun, a luat o colega tura. 
Dar lucrez dimineața de la 7 in 1 Ianuarie, deci de revelion o sa ma culc după miezul nopții imediat :). 
 



#28
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 22:51

Buna seaea!

 

Eu nu am dacut sport in copilarie. La tara nu aveam cluburi. Intr-o vara am facut karate cu fiul profului de sport. Dar ne jucam pe toate dealurile, urcam pana la padure de zeci de ori pe zi, ne cataram in copaci. Am avut o copilarie foarte frumoasa.

Nu stiu sa patinez,nici macar cu role. Mergeam in schimb cu bicicleta zilnic. Vara mergeam dimineata si seara sa udam gradina, la 3 km de casa. 

C face atletism dar merge singura, nu o ducem noi. Aici la capatul lumii e aproape ca la tara, nu e un oras mare si ea e foarte responsabila. Face 15 minute pana la stadion. 

 

Am mai gasit ceva cadouri, un lantisor de argint ptr C, un set de cry babies ptr mica si niste seturi de la dormeo cu patura si perna. Mi-am comandat si eu o bratara de activitati si astazi a venit si noul tv. Cel din dormitor s-a stricat, era f vechi asa ca ieri am luat unul mai mare in sufragerie si l-am mutat pe ala din sufragerie in dormitor. 

 

Strumphy, nu avem inca scrisoarea dar oricum C trimite raspuns, ca are o felicitare si nu se mai incadreaza in timp altfel. Nu stiu ce sa zic cu sangele asta din nas...



#29
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 22:52

Anja, mersi. Da, mâine e. La ora 10. Azi am mai întrebat-o o data pe șefa mare ce întrebări îmi pun, a zis ca mai mult sa vadă cum văd eu munca și cam ce planuri am. M-am pregătit cât am știut și sper sa fie bine.

 

Bafta multa Miha, tin pumnii sa iasa bine! [flo2]



#30
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 07 decembrie 2020 - 22:52

Anja, mersi. Da, mâine e. La ora 10. Azi am mai întrebat-o o data pe șefa mare ce întrebări îmi pun, a zis ca mai mult sa vadă cum văd eu munca și cam ce planuri am. M-am pregătit cât am știut și sper sa fie bine.

 

Bafta multa Miha, tin pumnii sa iasa bine! [flo2]





Etichetat si cu pinguini, ghetar

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -