Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lacrimile din prima zi in care a plecat

despartire

191 raspunsuri la acest subiect

#171
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 06 ianuarie 2019 - 01:19

Si oricum an sabatic inseamna de fapt an de studiu, studiez un domeniu in care sunt scutit de prestat munca fizica.

An sabatic adevarat am vazut la angajati cu ani buni in spate , cunosc cativa, cu pozitii chiar bune, care au plecat in calatorii pentru a cunoaste, socializa si observa domeniul de care erau inyeresati si in alte tari. Dar costa destul de.multicel daca vrei sa ai si ceva conditii omenesti, sa ai si o asigurare de sanatate, si alternative daca e nevoie.



#172
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 14:46

va rog nu imi demolati subiectul :)

 

Copilul a fost cu noi in prima lui vacanta de student. Insa, am vazut ca cele 2 saptamani i-au fost suficiente. SI a plecat iar la Facultate... lasandu-ma iar pe mine, o mama sentimentala - cu un oftat mare si ochii umezi. [batcap]

 

Acum insa, am vazut ce mult s-a schimbat in aceste 6 luni. Am stat amandoi la bucatarie sa gatim, ne-am contrazis pe teme de cooking, m-a intrebat ce ulei e mai bun si de ce, cat tine carnea de vita in frigider, cum se dezgheata mai repede...

La plecare - mi-a luat din casa tot felul de obiecte care acum au mare importanta pentru el de pilda? tirbuson, cutit special de paine, masa de gurmet, oala de fondue  [bib]



#173
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 15:51

2 saptamani a stat? Fii-mea nici atat...A stat in total 10 zile, dintre care jumatate pe la prietene. Pe 2 ian. dimineata a plecat spunand ca are de invatat si nu poate decat la casa ei, in liniste  [batcap] 

La mine a fost interesata sa afle ce fac eu atunci cand masina de spalat face multa spuma. Foloseste detergent lichid si cred ca toarna cu ochii inchisi.  [:-)))]

 

Eu m-am obisnuit fara ea acasa.

Acum am fost stresata ori ca pleca cu masina si ningea, ori ca era gheata, ori ca era in club...mai bine cand nu-i, ca nu stiu pe unde e ca sa pot sa-mi fac griji.


Editat de mianda, 08 ianuarie 2019 - 16:03 .


#174
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 16:00

Mianda - doua saptamani, incluzand revelionul dar atunci a fost plecat de acasa si a stat la prieteni 2 zile.

 

Si in plus, mai are o saptamana de vacanta dar a plecat la camin cu lozinca ca are de invatat si acasa nu poate  [:-)))]

Sanchi nu poate. Dar cred ca s-a saturat de noi.  [batcap]



#175
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 16:06

 Dar cred ca s-a saturat de noi.  [batcap]

Sau dorul era prea mare! (dar nu dorul de voi  [:-)))] )



#176
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 16:24

Al meu e inca acasa, de-abia saptamina viitoare ii dau aia cheile si trebuie sa mutam iar calabalicul! Dar nu merge saptamina viitoare, ca invata mai bine acasa! [batcap]  [batcap] Aiurea, e pe jocuri online cu prietenii pina la 4 dimineata! Noroc ca are un singur examen in ianuarie! Si merge la examen apoi iar sta o sapamina acasa pina la sfirsitul lui ianuarie cind in sfirsit incep cursurile! [fri] De-abia astept sa-si faca prieteni in campus! [soricel]



#177
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 16:40

Al meu e inca acasa, de-abia saptamina viitoare ii dau aia cheile si trebuie sa mutam iar calabalicul! Dar nu merge saptamina viitoare, ca invata mai bine acasa! [batcap]  [batcap] Aiurea, e pe jocuri online cu prietenii pina la 4 dimineata! Noroc ca are un singur examen in ianuarie! Si merge la examen apoi iar sta o sapamina acasa pina la sfirsitul lui ianuarie cind in sfirsit incep cursurile! [fri] De-abia astept sa-si faca prieteni in campus! [soricel]

E foarte greu sa tot mutati lucrurile dintr-o parte in alta. Alta varianta nu exista?

Nu si-a facut inca prieteni?

 

Fii-mea are cativa baieti si cateva fete cu care s-a imprietenit. Se viziteaza, ies in oras si se ajuta reciproc atunci cand este nevoie. Una dintre fete ii este chiar foarte apropiata, a si dormit la noi inainte de Craciun. Au fost impreuna la un meci de hochei la Nürnberg si la targul de Craciun, apoi au recuperat-o parintii ei dimineata urmatoare in drum spre bunici. Mi-a placut de ea.


Editat de mianda, 08 ianuarie 2019 - 16:41 .


#178
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 16:59

E foarte greu sa tot mutati lucrurile dintr-o parte in alta. Alta varianta nu exista?

Nu si-a facut inca prieteni?

 

Asa e anul asta. De la anul sta la gazda in oras si nu mai mutam nimic, dar platim si pe perioada cit nu sta acolo. Asta e.

 

Si-a facut vreo 2 prieteni, dar nu cit sa se viziteze peste noapte. Tot cu astia vechi tine legatura. Atit la facultate cit si acasa!  Sta cit poate de mult acasa ca are mincare buna, acolo cam face greva foamei! Sa vezi ce fusiform era in decembrie! [:-)))]



#179
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 17:21

Si al tau a slabit? Parca si Mirela spunea la fel.

A mea s-a ingrasat si nu-mi place treaba asta. Mananca prostii prin oras si nu mai merge la sala desi are abonament. M-am si suparat putin pe ea pe tema asta. Nu s-a ingrasat mult, dar nu-mi place ca nu are grija de ea.

De cand a plecat a inceput cu sala iarasi. Merge aproape zilnic ca o ajuta sa se concentreze mai bine si la invatat. Sper s-o tina!



#180
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 08 ianuarie 2019 - 20:55

Da, al meu alege sa nu prea manince, nimic nu-i place, e mofturos și la junk food  [:)] .  Sport nu face, dar merge mult pe jos, ca nu mai are sclavii la dispoziție să-l tot conduca peste tot. 





Etichetat si cu despartire

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -