Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghetarul cu drog de miel si oualele rosii de Paste - reloaded

ghetar pinguini madagascar

804 raspunsuri la acest subiect

#781
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 01:41

Incep sa fiu ingrijorata ca la noi nu se invita nimeni. Pana acum ceva timp nu aveam prea mult spatiu iar acum dar cred ca nici nu le surade ideea de casa plina de copii.

 

Ma pot invita eu, daca trebuie, ca si-asa is in pana de idei pentru vacanta [:)] si imi plac copiii  [:)]

 

 

Ups! Am invatat sa pun emoticoane de pe telefon!

 

 

 

 



#782
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 02:19

Rall, ce poza frumoasa! Superba, felicitari.



#783
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 04:00

La almost 10 pm- toți dorm asta după ce am ajuns acasă la 8 cu E plecată de la 7 am.. Tenis, scoaka, tenis, test si curs de language & public speaking!

O sa fie doza Emma prin Octombrie ca acum a fost selecția doar!

eu îs cam varza cu oboseala si nu e ok( vezi. Teste sa vedem dc a reapărut ceva - la ovare șau cine știe unde;)?

Zic ca intuiția si credința îmi zic ca voi fi ok ca am alte misiuni de indeplinit( doar ca e tare greu cu copila asta care le vrea pe toate)!

Ioana- bravo pt vesti!

Michelle - Alex e staționar , ochiul nu mai e umflat..restul la fel!

 



#784
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 04:12

Rall- f făina foto!

mianna- hai la mine in vara- 2 luni poți avea fun si tragi o vizita si la Șefa dc iti plac kids:)



#785
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 06:39

ati auzit ultima bomba? o baba nemtoaica e insarcinata cu patru bebei!!!! acuma vb astia pe RTL despre ea. 

 

nu e deloc baba, e o doammna  care are 65 de ani. http://www.spiegel.d...-a-1028164.html

 

 

Aici femeile care au peste 30 de ani arata infinit mai bine decat cele care au sub. Prin urmare mi-a fost dat sa vad pacienta de 73 de ani care arata asa bine ca am crezut ca are vreo 60. Vecina noastra e bunica, daca o vezi nu crezi asa ceva.



#786
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 07:05

Michelle, prin lewis te referi la C.S. Lewis si la Cronicile din Narnia?? Pai Lewis e scriitor crestin consacrat, a scris foarte multe carti chiar foarte bune! Inseamna ca ai tu o reticenta vizavi de literatura fantastica de orice fel, lucru de inteles, pana la un punct. Pentru ca si Biblia e plina de wonders si miracles, care in vremurile noastre pot trece la fel de fictional.



#787
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 07:40

Neata pinguini

 

A aparut si la noi stirea cu doamna de 65 de ani...mai are 13 copii, cel mai mare are 44 ani...eu o consider egoista; nu se gandeste decat la ea...mama are 65 de ani si nu ar mai putea creste un copil...d-apai 4 [batcap]

Fetita romancei respective era ok; am vazut la un moment dat un reportaj, cand cea mica avea cativa ani...majoritatea celor pe care ii intalneau, intrebau daca e bunica [:)]

 

Maine zboara copila in Romania...am emotii...ea e relaxata...bagajul l-am facut repede, azi merg sa mai cumpar cate ceva pt ai mei si pe seara duc geanta la aeroport...asa nu avem stres maine...

 

Si la noi au stat ai mei 7 ani, cu pauze de vacanta...a fost ok, ei sunt super de treaba si nu ne-au deranjat vreodata...fiecare avea insa camera si TV-ul lui, cu programe romanesti.. noi oricum plecam dimineata si venim seara, asa ca petreceam putin timp impreuna... elvetianul a fost simpatic, in momentul in care s-au mutat in tara, a zis ca e casa atat de pustie si le duce lipsa [:)] cu timpul ne-am obisnuit sa fim singuri...dar tot ne lipsesc...eu vorbesc zilnic cu mama; cam o ora...

 

Nici mie nu imi place HP...Marcia nu a aratat interes...ieri insa a vazut Skyfall [:)]

 

O zi cu soare !


Editat de Ella73, 16 aprilie 2015 - 07:42 .


#788
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 08:26

Cam toate povestile la care ma gandesc au ceva magie/ supranatural in ele. Si vb de astea de langa casa: capra cu 3 iezi, punguta cu 2 bani, fata babei si a mosului...   HP este centrat numai pe magie si de asta sare in ochi. 



#789
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 09:01

Rapid si urgent pana nu o iau iar pe coclauri, cronica unui concert jazz. Chick corea si Herbie hancock 

 

disclaimer mare si lat: NU e genul meu de muzica, stiam chestia asta, de-a dreptul nu suport jazz-ul asta modern, improv sau cum se numeste. dar... alaturi la bine si la rau :D am fost copilot, wingman caratoare de portofel de sot in poseta :D din astea, da?

 

au fost doar ei. pian i ceva sintetizator psihedelic la un moment dat, dar nu psihedelic rau, ci mediu. au mai pus si publicul la final sa cante si sa auleasca "aaaaaaa sus si jos si gros si subtire cand au facut the grand finale o compilatie de pe light as a feather.

 

audienta: batrani. foarte batrani. putini oameni tineri, ceva copii/ adolescenti adusi de parinti. n-am vazut atatia oameni batrani laolalta in viata mea. in dreapta jumatatea mea, in stanga un... batran. care avea un miros extrem de ciudat, de om in varsta si ceva colonie care aducea a mir.

 

nu stiu daca v-am mai spus, dar eu am un simt foarte sensibil al mirosului si prind de departe mirosuri pe care dl aqai de ex le prinde doar daca sta cu nasul infipt in sursa :D 

 

ei, mi-a creat impresia ca sunt la priveghi. si la fiecare miscare pe care o facea, emitea mirosul acela ... doamne teribil a fost. asta pe fondul unei enterocolite care m-a tinut nemancata de alaltaieri si cu stomacul in gat.

 

in plus, individul dadea din cap. in sus si in jos. in continuu, pe un ritm care nu avea nici o legatura cu nici un ritm al muzicii, not that jazz improv has a rythm. poate apuc sa va povestesc si teoria mea despre jazz improv si de ce nu imi place.

 

dupa o ora de stat cu capul inspre dl sot ca sa-i miros ploverul si sa scap de mirosul de priveghi si cu miscarea aceea constanta a capului in sus si in jos am inceput sa observ si alte miscari de rocking front and back in sala, in cateva locuri. dar cum taoa lumea statea tintita, erau foarte vizibili. era ca o scena din zbor deasupra unui cuib de cuci asa am avut impresia.

 

ei bine, la un moment dat individul nu am mai dat din cap in sus si in jos, ci a inceput sa aplece capul din stanga in dreapta. nu pot sa inteleg de ce, dar a spart impresia de azil si mi-a creat o fericire nestapanita, incat am sarit efectiv in sus de pe scaun de bucurie. perfect timing, ca tocmai se terminase o ceva..... cantare si lumea incepuse sa aplaude. am trecut ca un admirator inflacarat. dl aqai care stia adevarul se prapadea de ras.

 

ca sa imi iau mintea de la individ:

 

am calculat procentual cm care era ratia de batrani 85%.

 

Am studiat structura salii, asezarea locurilor, am numarat randuri pe sectiune si locuri pe rand si am estimat ca is 3,000 de oameni. am googalit azi si am aflat ca de fapt capacitatea salii e 2,750. eroare de 9%. staru prost la estimari.

 

Am numarat boxele din niste arcuri gigantice de boxe pe sunet. 30 pe arc, grupate pe 2 coloane. dar in intuneric, cu reflectoarele in fatza si structura curbata, a foast greu. Nu am reusit sa numar reflectoarele ca ma dureau ochii.

 

am practicat respiratia yoga. sau am incercat, caci din cauza mirosului individului era teribil d egreu, cand incepeam numaratul si respiratia profunda, cum trebuia sa-mi tin nasul ca mai venea o unda de odori.

 

am studiat tipologia cheliilor. o statistica simpla releva ca 70% din chelii incep la nivelul tamplelor , in jur de 25-27% in varful capului si diferenta este data de o chelie particulara care incepe de la urechi si se duce in arc de cerc perfect in jurul capului.

 

ei, tocmai pe cand ramasesem fara lucruri de numarat si statisticizat, s-a terminat concertul!!!!!! doamne ce noroc pe mine!!!! lume aa inceput sa aplaude, strige, ceara bis, eu aveam un ranjet satisfacut fiindca dupa 5 min de aplauza cei doi nu s-au intors.... inca.

 

dl aqai murea de ras cand se uita la mine, ce fata incantata aveam. i-am spus: honi, lasa asteptarile, suntem in capitalism feroce, bisul e gratis, sigur nu se intorc.

 

si tocmai cand lumea dadea sa plece.... s-au intors

 

and that was the end of me.

 

 

 

PS: tre' sa fug la sedinta, corectez cand ma intorc!!!! si rox, nu ma bate, sorry!!!!

Aqai, parca am fi gemene! Asa, dar exact asa as fi reactionat si eu!!! NU suport jazz-ul si am un simt al mirosului exacerbat. Sunt chinuita de mirosuri ca de altceva!

 

M-am distrat fantastic citind! Parca m-am vazut pe mine la nustiucefestivalfaimosdejazz de acum cativa ani. Vaaaaa, ce m-am mai chinuit [batcap]  [batcap]  [batcap]



#790
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.236 mesaje

Postat 16 aprilie 2015 - 09:09

Ma pot invita eu, daca trebuie, ca si-asa is in pana de idei pentru vacanta [:)] si imi plac copiii  [:)]

 

 

Ups! Am invatat sa pun emoticoane de pe telefon!

 

Esti sigura? ca stau cam in nord?

Si anul acesta nu stiu ce se intampla dar a fost tare lunga iarna si cam multa grindina, cam mult vant, polei din plin. Speram sa fie de acum incolo frumos si bine.





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -