Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (12)

mamici gravidute septembrie

495 raspunsuri la acest subiect

#41
Lumyyyluminita

Lumyyyluminita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 00:21

Imi cer scuze am facut o varza.. Mi am asigurat spatele salvand mesajul pt ca scriu de pe tel si a iesit un haos! Sper sa intelegeti unde incepe si unde se term :)))) offf

#42
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 06:38

Neatza.

Lumylyminita ne amintim de tine, ca de toate fetele care scriu sau au scris, dar e decizia voastra daca mai dati cate un semn de viata :)

Iti doresc multa sanatate si fara efort sa ajungi cu bine la termen :)

Dupa cum vezi, nu suntem din cele f stricte la a scrie ceva, ne impartasim tot felul de evenimente si intamplari din viata, mai mult sau mai putin bune sau haioase, asa ca toata fetele sunt super binevenite :)

Eu va pup si va doresc sa fie bine. Am plecat sa imi fac analize :)

#43
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 08:13

Buna dimineata, burticute frumoase!
Azi voi profita la maxim de prezenta sotului, de maine pleaca iarasi. Sper sa ajungem prin parc si poate ne intalnim si cu nasii, sa vedem dc il mai boteaza si pe bb2.

Lulu, si eu tricotam cand eram mica, ba chiar stiam si sa crosetez, invatasem toate astea la orele de atelier din generala :). Acum vreau sa reinvat sa lucrez cu croseta, am vazut facute asa si caciulite, si rochite, paturici.... adorabile. Am vazut tutoriale pe you tube, parca am inteles ceva. O sa cumpar o crosetasi niste fir sa exersez, vad dc merge.

Lumy, ne amintim de tine. Ma bucur ca acum esti ok. Te mai asteptam sa scrii cand ai chef.

Nic, succes la analize.

Week-end placut, dragelor!

#44
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 08:14

Am uitat sa va spun, azi m-am cantarit, am luat cam 2,5-3 kg in 2 sapt, in conditiile in care nu m-am omorat cu mancatul :(.

#45
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 08:30

Neatza frumoaselor,

Lumy, ma bucur ca esti ok, tinem pumnii in continuare sa fie totul bine!
Nic, bafta la analize!
Crisule, imi pare rau ca ramai iar singurica. Suntem aici ptr tine! Nu am crosetat niciodata, dar mi-ar placea. Chiar m-as duce sa-mi cumpar croseta si atza, daca imi spui de care si-mi dai link cu vreun tutorial. Ar fi fain sa invat ceva nou! Eu am pus 6 kg de la inceputul sarcinii, se pare ca sunt in grafic, ma astept sa raman cu cateva kg dupa sarcina -minim 7/8, dar le voi da jos. In ultimele 2 sapt am pus si eu 2 kg...de acum incepe marea ingrasare :-D Am gasit si un calculator de kg acumulate in timpul sarcinii:

http://www.desprecop...-in-sarcina.htm

Revin mai tarziu! Va pup!

#46
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 08:47

Neatza,

Revin in sfarsit cu vesti bune dupa amniocenteza: totul este bine iar bebe este baietel (spre fericirea copiilor mei). 

Imi pare rau ca n-am mai scris si n-am dat nici un semn dar asa sunt eu cand ceva nu este bine ma retrag.

Oricum n-a fost o experienta placuta cea cu amniocenteza si nu doresc nimanui un astfel de stres nici in timpul interventiei nici dupa aceea pana la venirea rezultatelor. 

De acum inainte sper si eu sa pot face planuri pentru bebe cu voi impreuna sa vorbim despre hainute si patut si carucior ca eu pana acum n-am indraznit sa cumpar absolut nimic pentru el. 

Saptamana viitoare trebuie sa merg la eco morfologica unde sper ca totul va fi bine. Bebe este foarte activ iar eu n-am avut probleme decat uneori dupa o zi obositoare sau o plimbare mai lunga am simtit doar putina durere in partea de jos a burticii. Dar probabil si eu sunt de vina pentru ca ma comport ca inainte de sarcina, cred ca tre sa o las mai moale.

V-am citit in tot acest timp si m-am amuzat sau intristat pentru fiecare in parte. Multa sanatate si bebei sanatosi la toata lumea, weekend placut!

[flo]



#47
larisica_07

larisica_07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 08:51

Neata dragele mele [pup]  [pup]

 

M as apuca si eu de crosetat dar pentru asa ceva iti treb muuulta rabdare ceea ce mie imi lipseste cu desavarsire [:)]

Iar kg in plus sunt un subiect tabu ptr mine...pana sa raman insarcinata nu aveam mai mult de 48 de kg , acum mi e si rusine sa va spun cat arata cantarul [batcap]

Nic multa bafta la analize!!

 

Sa aveti un week-end minunat!!!!



#48
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 09:02

Cupcake, aseara ma gandeam la tine! Mi-am adus aminte ca tu asteptai rezultatele de la amnio (in sfarsit am reusit sa imi amintesc si eu ceva fara ajutor) si ma intrebam cum mai esti. Paranormalul asta! Ma bucur mult ca totul este bine, asta este cel mai important lucru :). Acum nu ne ramane decat sa ne apucam de planuri ;).

Lulu, cred ca dc vom exersa putin vom reusi sa crosetam, nu mi s-a parut asa greu, totul e sa tii minte diferitele moduri de lucru. Eu pe You tube am atastat "cum sa crosetam" si m-am uitat la tutorialele postate de "elucrudemana", explica bine doamna de acolo. Am vazut ca foloseste o croseta grosuta si fir mai gros, cred ca e ca pt tricotat, vezi si tu acolo.
De la inceputul sarcinii am luat 5,5-6 kg in 5 luni, nu cred totusi ca e asa de rau pt al doilea copil si pt 36 de ani. Conform calculatorului pus de tine sunt chiar in grafic :).

#49
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 09:03

Pai fetelor, cand ne vom intalni ne aducem si crosetele, facem un club de crosetat :))))))

#50
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 09:09

Cupcake, ma bucur din suflet ca bebe e bine sanatos! :-* Bine ai venit in gasca soacrelor mari! Sa stii ca noi suntem alaturi de tine si la bine, si la rau, oricand simti nevoia sa vorbesti cu cineva.

Larisa, atata timp cat ai avut inainte de sarcina 48 kg, o sa dai jos dupa sarcina surplusul acumulat, nu-ti fa griji. La cate nopti nedormite ne asteapta, nu o sa mai avem de unde da jos :-D



Etichetat si cu mamici, gravidute, septembrie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -