Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iunie 2016 (Capsunele de Iunie 2016)

sarcina mamici gravida iunie 2016

5698 raspunsuri la acest subiect

#5691
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 31 mai 2016 - 18:26

E cuminte,nu mi face nopți albe,doar până îi pregătesc biberonul....ieri am stat puțin în stres ptr ca i am făcut laptele prea concentrat si m gândeam să nu pateasca ceva,dar mulțumesc lui Dumnezeu ca a fost bn,imi ste un pic cam greu cu laptele ca trebuie sa ma duc tot timpul la bucătărie să l încălzesc,drept ptr care astăzi am fost si mi am cumpărat un încălzitor de biberoane,sper să fie bun.....sterilizator am primit,dar e genul care se baga in cuptorul cu microunde,deci nu foarte calitativ,oare este bun?voi ce știți? Am fost dimineața să mi scot firele,dar a întârziat doctorul si nu am mai putut sta,ma duc azi la 5 să scap si de ele....în rest,oboseala! Lasă Andreea să mai stea acolo să fie mai marilor ca la ce am văzut în maternitate m am speriat
Pt ce fel de incalzitor biberon ai optat?

Sterilizator inca mai am printr-o cutie pe undeva de la cel mare....nici nu stiu daca s-a pastrat ok...este electric de la Avent.


Editat de Lili90, 31 mai 2016 - 18:27 .


#5692
ganganie8

ganganie8

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 31 mai 2016 - 19:31

Ganganie, lasa sa stea acolo, mie mi-ar conveni un 15 iunie:) - dpn e 23 iunie. Dar nu mai pot, sincer, nu ma pot apleca, sunt molesita, is ca o rama care abia se taraie..

si mie mi-ar conveni un 15 iunie :)) Slava Domnului, dureri nu am dar cine stie? eu una dorm ca o tuta noaptea. nici macar nu ma mai trezesc sa merg la toaleta. nu stiu ce se intampla, linistea dinaintea furtunii? :)))



#5693
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 06:48

Pt ce fel de incalzitor biberon ai optat? Sterilizator inca mai am printr-o cutie pe undeva de la cel mare....nici nu stiu daca s-a pastrat ok...este electric de la Avent.
Am luat unul de la nautilus ,Dar nu sunt mulțumită de el,de la baby one....panarama,sper să mi l primeasca înapoi....mă duc acum dimi să declar fata si trec si pe acolo....apropo m au sunat de la muncă să le duc copie după certificatul fetei ca să îmi bage al 13 le-a salariu

Editat de Adinastefanita, 01 iunie 2016 - 06:51 .


#5694
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 06:50

Poohy,a 5 zi o să fie mai bn,cea mai groaznica zi mi s a părut a 4 ca,ma speriasem ca în loc să mi treacă începuse să mă doară mai tare....acum e mai bn....Am rămas cu burta oricum...ieri am fost să mi scot firele le si o duduie mă întrebă cât mai am pana nasc:)))de azi mă incing

#5695
Nyko87S

Nyko87S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 06:55

si mie mi-ar conveni un 15 iunie :)) Slava Domnului, dureri nu am dar cine stie? eu una dorm ca o tuta noaptea. nici macar nu ma mai trezesc sa merg la toaleta. nu stiu ce se intampla, linistea dinaintea furtunii? :)))

 

Cred k sunt ultima, eu am dpn în 26 iunie acum o sa vedem...Și eu sper măcar pana la 39, nu mai e mult dar e greu!!!



#5696
likusa

likusa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 07:12

si mie mi-ar conveni un 15 iunie :)) Slava Domnului, dureri nu am dar cine stie? eu una dorm ca o tuta noaptea. nici macar nu ma mai trezesc sa merg la toaleta. nu stiu ce se intampla, linistea dinaintea furtunii? :)))

neata mamici. Ganganie, mi-as dori sa dorm si eu noaptea fara sa ma trezesc la fiecare intoarcere de pe o parte pe alta. esti o norocoasa. Nici eu nu am dureri..asa aiurea...doar daca merg mai mult ..ceea ce ma cam deranjeaza pentru ca am intrat in febra cumparaturilor si as avea atatea de luat si de comparat...offf..azi ma duc la medicul de familie sa-mi prelungesc concediul prenatal si la dna dr la obstetrica sa vdm ce mai face papanasul. Am ales data de 18...sa vad daca el este de acord cu mine.



#5697
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 08:09

Am luat unul de la nautilus ,Dar nu sunt mulțumită de el,de la baby one....panarama,sper să mi l primeasca înapoi....mă duc acum dimi să declar fata si trec si pe acolo....apropo m au sunat de la muncă să le duc copie după certificatul fetei ca să îmi bage al 13 le-a salariu
Declari fata pt alocatie? Poate si tatal. Binevenit al 13 salariu...

Editat de Lili90, 01 iunie 2016 - 08:10 .


#5698
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 10:08

Declari fata pt alocatie? Poate si tatal. Binevenit al 13 salariu...

Buna,am declarat fata ptr certificatul de naștere pentru că era pe numele meu,eu si tatitul nu suntem cununați,a cum cu botezul va urma,a trebuit să fim amândoi ptr asta,inca nu am depus dosarul ptr alocație,d aaaa,chiar ca binevenit după atâtea cheltuieli.   



#5699
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 iunie 2016 - 11:29

aveti capitolul 2 aici: http://comunitate.de...e-iunie-2016-2/

 

 

nastere usoara tuturor!





Etichetat si cu sarcina, mamici, gravida, iunie, 2016

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -