Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2016 (Dovlecei deSeptembrie 2016)

bravida sarcina septembrie 2016 mamici

473 raspunsuri la acest subiect

#11
annaBu

annaBu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 februarie 2016 - 14:41

Bine v-am găsit fetelor!!Mă bucur tare mult ca am găsit aici și alte burtici cu care sa împărtășesc toate minunile care mi se întâmplă de când am aflat ca vom fi părinți.  [flo2]

 



#12
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 06 februarie 2016 - 21:28

Bună seara viitoare mămici. Intru în săptămâna a 9 dar sunt groaznic de balonata. Parca sunt în luna 5.Imi vine sa plâng când ma vad în oglinda. Doua luni și nu mai intru în nicio pereche de pantaloni. Am fost nevoita sa anunț la munca. La voi cum e burtica?

#13
Ella_b

Ella_b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 10:36

Si eu am anuntat la lucru azi, desi am numai 8 saptamani de sarcina. Avand noi obiective anul acesta nu vreau sa ma streseze nimeni. Avand burtica in mod "natural", nu se prea distinge cu ochiul liber, dar simt eu la pantaloni ca m-am rotunjit :) . 

Mi-e somn permanent, insa dimineata la ora 4:00-4:15, parca am alarma activata in cap, ma trezensc si pentru o ora nu reusesc nicicum sa adorm. Nu am greturi, nu ma mai doare spatele, parca nici sani nu mai sunt asa tensionati de cateva zile. Sper sa fie si in continuare tot asa.



#14
arianna05

arianna05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 11:52

Si eu simt ca sunt mai umflata la burta dar inca sunt ok pantalonii :-)

Oricum,mi-am comandat azi extensii pentru pantaloni,sa nu fiu nevoita sa port de pe acum pantaloni de gravida ca nu e cazul inca.

Cat despre simptome...as manca non stop si ma abtin cu greu sa fac fata foamei de aceea mananc putin si des,de dormit dorm oriunde pun capul pe perna de parca am luat somnifere si parca uneori mai am ceva intepaturi usoare prin col si ma mai doare spatele.Abia astept si eu sa merg in 20 la eco sa vedem cum e puiul mic :-)



#15
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 14:04

Eu am intrat în săptămâna a 9a,  și eram tare bucuroasa ca nu am grețuri.. Pana sâmbătă când nu ma mai opream din vărsat. Pofte nu am.  [pk]      La munca am anunțat ca lucrez pentru o firma Japoneza în vânzări și speram sa o lase mai ușor cu Task-urile. De unde,  pana azi când an început sa plâng.   Ăștia ar lucra și noaptea. 



#16
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 14:04

Eu am intrat în săptămâna a 9a,  și eram tare bucuroasa ca nu am grețuri.. Pana sâmbătă când nu ma mai opream din vărsat. Pofte nu am.  [pk]      La munca am anunțat ca lucrez pentru o firma Japoneza în vânzări și speram sa o lase mai ușor cu Task-urile. De unde,  pana azi când an început sa plâng.   Ăștia ar lucra și noaptea. 



#17
fistikutz

fistikutz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 22:35

Buna seara, fetelor! Si eu sunt o viitoare mamica de dovlecel (DPN 11.09 - conform ultimului CM/ 09.09 - cf ultimei ecografii) care se confrunta cu lipsa simptomelor. Asa ca astept cu nerabdare fiecare vizita la dr. ca sa stiu ca totul e bine. De anuntat la serviciu... am facut-o si eu si, mai mult, mi-am luat si cateva zile de medical in incercarea de a evita o viroza urata care bantuie prin firma. Voi faceti ceva sport? Eu eram destul de activa inainte sa aflu de sarcina si parca acum mi-e greu fara miscare...

#18
arianna05

arianna05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 14:44

Nu cred ca tb sa renunti la miscare.Si eu mergeam sa sala inainte dar acum am inlocuit sala cu mersul pe jos si urcatul de scari.

Sala nu faceam de mult,deci nu as fi vrut sa intind coarda f tare continuand mai ales ca prima sarcina a fost una cu probleme de col pentru mine.

Asa incat,daca esti ok,poti continua sa sala cu exercitii usoare de tip cardio. mergi la gimnastica pentru gravide sau aquagym pentru gravide.



#19
ELEnNa_12

ELEnNa_12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 13 februarie 2016 - 22:58

Bună fetelor Sunt mămică de băiețel 3 ani și 2 luni. Acum sunt însărcinată în 9 săptămâni și am DPN pe 17 sept 2016. Speram sa fie o fetita! Ma confrunt cu grețuri și vărsături. Dureri de spate și sâni. Ceva mai pronunțate decât la prima sarcină. Dar la fiecare e diferit. La mine ambele sarcini au fost grele. Sarcini ușoare sa aveți și ne mai citim pe aici! ☺

#20
ELEnNa_12

ELEnNa_12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 13 februarie 2016 - 22:58

Bună fetelor Sunt mămică de băiețel 3 ani și 2 luni. Acum sunt însărcinată în 9 săptămâni și am DPN pe 17 sept 2016. Speram sa fie o fetita! Ma confrunt cu grețuri și vărsături. Dureri de spate și sâni. Ceva mai pronunțate decât la prima sarcină. Dar la fiecare e diferit. La mine ambele sarcini au fost grele. Sarcini ușoare sa aveți și ne mai citim pe aici! ☺



Etichetat si cu bravida, sarcina, septembrie 2016, mamici

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -