Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (12)

mamici gravidute septembrie

495 raspunsuri la acest subiect

#31
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 19:23

Dana suntem alaturi de tine. Daca e nevoie, nu stai, fugi la Giulesti sau la Polizu.  [flo2]  [flor]

 

Gagici eu am inceput cu umflatul picioarelor, dar rau, de nu mi se mai vede glezna cand ajung acasa. Iar in partea dreapta , sus sub san ma doare de zici ca a un punct de febra musculara.

 

In trimestrul 3 nu cred sa mai fim asa miscacioase  [aerob]

 

[flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]



#32
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 19:29

Nic, imi pare rau sa aud, pune-ti picioarele sus pe o perna si stai in pat. [pup] Si eu zic ca in trim 3 voi fi mult mai putin activa. La mine inca nu se umfla picioarele, dar am numai 23 de sapt...sa vedem ce urmeaza. Cate kg te-ai ingrasat pana acum?



#33
larisica_07

larisica_07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 19:33

ce faceti voi fetelor?!

Eu m am plimbat pe afara pana acum , ne am intalnit cu nasii care nu ne au dat o veste prea buna (dar eu inca nu cred pana nu vad) vor sa divorteze....

Pishcot m am amuzat tare de patania voastra cu buletinul. [:)]

Dana stai linistita nu te gandi la nimic rau , totul o sa fie bine ai sa vezi , asculta de tot ce iti zice medicul sa faci iar cu contractiile nu mai sta daca inca mai ai fugi la spital..

 



#34
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 19:34

Nic, bine ai venit in clubul picioarelor umflate! La mine inca nu se umfla asa rau, dar cum stau in picioare 30 min, cum se umfla. Vai de noi in trim. III, va fi canicula si asta va accentua edemele :(

Lulu, f tare vecina ta :)))). Pofta buna maine ;)

#35
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 19:38

Sa nu uit, nic punctul pe care l simti sub san e un nerv intercostal sau ceva de genu,mi a explicat medicu de ziua mea cand m am dus ca si pe mine ma doare tot acolo. Cum am intrat in cabinet cum m a parat iub ca ma doare acolo. A zis ca nu trebuie sa mi fac griji.

Noi tocmai ce am venit acasa. A fost asa buna mancarea... Of doamne ce buna a fost. Tot drumul l am pupat pe iubi de drag ca m a dus:-x

Acum a venit un prieten la noi asteptam sa inceapa meciul . Va pup.

#36
larisica_07

larisica_07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 19:41

Lulu la faza cu liftul nu m-am gandit si nu vreau sa ma gandesc cum as reactiona...de la un timp ma enervez din orice...

Cris mie mi se umfla mainile foarte tare de nu mai pot sa port verigheta , cu picioarele nu prea am asa mari probl...



#37
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 20:06

Pishkot, sa iti fie de bine. F bine ca ti-ai pupat sotul, chiar merita ;). Vizionare placuta la meci si "Haide Steaua"

Larisica, sa stii ca si mainile imi sunt un pic umflate, verigheta ma cam strange, dar ma incapatanez sa o mai tin pe deget. Dc se va mai incalzi insa afara va tb sa o scot (mie mi se umflau mainile si inainte de la caldura).

#38
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 20:40

Crisule, si pe mine ma bate gandul sa ma apuc de tricotat. Problema e ca n-are cine sa ma invete, iar tutorialele de pe youtube sunt degeaba pentru mine. Mai amuzant este ca stiam cand eram mica si faceam o gramada de chestii. I-am facut si pulover lui mami cand eram in generala...am uitat tot  [batcap]

Larisica, imi pare rau sa aud de nashicii tai. Noi am avut 2 perechi de nasi la nunta , unii in varsta (din partea sotului) si unii tineri (din partea mea). Faza amuzanta e ca cei in varsta au divortat dupa 20 si ceva de ani de casnicie. Alcoolul bata-l vina... [alcool] nasul a devenit mare consumator si anul trecut au divortat. Se mai intampla... Poate totusi nu e cazul nasicilor vostri, poate isi vor rezolva problemele si se vor impaca...



#39
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 20:42

Pishkotel, sa-ti fie de bine! Ma bucur ca ti-au picat atat de bine chiftelutele!  [:p]

 

Daena, da un semn sa stim ca esti ok!  [floare3]



#40
Lumyyyluminita

Lumyyyluminita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 24 mai 2014 - 00:18

Buna fetelor!! Va urmaresc cu mare drag! Eu sunt ok nu stiu daca va mai aduceti aminte, am facut cerclaj la 18 sapt iar azi am facut 22 de sapt..ma simt destul de bn fata de ce imi inchipuiam eu ca o sa fie..adica fara efort deloc dar nu numai in pat, mai fac si mici escapade nu ridic absolut nimic nici macar geanta nu urc scari..si am tratm cu ovule arefam unul dim si unul seara. Sper din suflet sa ajung la termen fara probleme, bebe este f activ, eu nu am luat in greutate cu toate ca de la 18 sapt mi am revenit cu mancarea si mananc cum mancam inainte de sarcina dar este timp:)). Mesajul meu este pt dana in special:( imi pare rau pt vestea proasta am trecut prin Buna fetelor!! Va urmaresc cu mare drag! Eu sunt ok nu stiu daca va mai aduceti aminte, am facut cerclaj la 18 sapt iar azi am facut 22 de sapt..ma simt destul de bn fata de ce imi inchipuiam eu ca o sa fie..adica fara efort deloc dar nu numai in pat, mai fac si mici escapade nu ridic absolut nimic nici macar geanta nu urc scari..si am tratm cu ovule arefam unul dim si unul seara. Sper din suflet sa ajung la termen fara probleme, bebe este f activ, eu nu am luat in greutate cu toate ca de la 18 sapt mi am revenit cu mancare si mananc cum mancam inainte de sarcina dar este timp:)). Mesajul meu este pt dana in special:( imi pare rau pt vestea proasta am trecut prin exact aceeasi situatie neavand nici eu dureri contractii sau sangerari ma luat f tare prin surpindere..de la 3,9 la 2,2 dar atunci am luat decizia cu cerclajul..pt mine personal a fost o decizie f buna pt ca eram ff speriata fiind la prima sarcina nu f bn informata m am speriat f tare! Recunosc decizia am luat o la indrumarea medicului..colul fiind inchis si la mine! Nu vreau sa ma arunc in dat sfaturi pt ca dupa cum ziceam nu stiu f multe chestii dar vroiam sa ti impartasesc experienta mea! Sper din suflet sa fii ok si sa depasesti cu bn orice situatie!! Multa sanatate tuturor burticilor si sa ne vedem cu bebelusi in brate!! Va pup cu drag!



Etichetat si cu mamici, gravidute, septembrie

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -