Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Mina! Felicitari Miralexia&Pastilutza! Dovlecei de Sept-Oct 2013 (21)

gravidute sept2013 oct2013

246 raspunsuri la acest subiect

#41
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 08 septembrie 2013 - 20:32

Andra, asa o sa incerc sa fac la noapte.



#42
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 08:10

neata, Doamnelor!

Scriu cam cu lene ca nu m am mobilizat sa montez lapt, is tot pe telefon.

Alina, tin pimnii sa vina bebe repede si frumos. Bunica sotului zice ca la ea toti cei 4 copii au venit pe cand descarca niste carute cu struguri asa ca vezi si tu cum te descurci de ceva munci agricole :))) glumesc, evident. De ceaiul de zmeur stiam si eu.

Andra, fi miu este DISPERAT dupa surioara. Chiar mi au dat lacrimile azi dimineata cand l am sunat sa ii spun la multi ani de ziua lui si i am facut multe urari si el mi a raspuns "multumeeeesc, la fel si pt Maia".
Mi a spus dr mea ca in mom in care ea a iesit din sala de op sa arate pe bebe familiei Matei a fost primul care i a taiat calea si a luat o la intrebari.
Ieri au venit de 2 ori in vizita si nu stia dragul de el cum sa se urce peste noi in pat, aseara tare greu mi a venit cand au plecat. Am niste poze superbe, ma laud eu cu ele cand ajung acasa. Dar nu mai e mult, maine ne externam. Azi punem si cercelusii, am trimis ieri baietii de i au cumparat si au gasit niste tortite cu aur alb si galben taaare frumoase.
Cu alaptatul o ducem mai greu ca oricat de des sunt eu dispusa sa o pun la san ea nu se satura si mai trebuie si formula, insa incerc sa ma tin optimista. Dr neonat si asistentele ma incurajeaza permanent si ma asigura ca sigur va veni lapticul asa ca incerc sa nu disper. Nici nu prea imi dau detalii de greutate sa nu ma streseze, imi tot subliniaza faptul ca fata e bine, doarme bine, are pisu si kk si e vioaie, si ca asta e tot ce conteaza. Peste noapte m au convins sa o las la asistente sa ma pot odihni si azi noapte am dormit de la 11 la 2 apoi de la 3 la 7 si tare bine a fost.
Cam asta despre noi.
As vrea sa ii spun si eu Miralexiei sa nu se concentreze atat de tare pe cantar ca e u sursa vesnica de frustrari. Stiu fiindca am trecut prin asa ceva la Matei si am sfarsit prin a arunca, la propriu, cantarul. Acum nu mi am cumparat si nici nu vreau sa il am in casa. Daca va fi necesar fac drumuri la Babes, ca sunt 10 minute de mers.

#43
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 08:43

virgo, ma bucur mult ca lucrurile s au aranjat in familie. Va doresc ca in curand sa aveti o familie de 4 fericcita si unita! Hai ca nu mai ai mult nici tu.
Scuze ca nu am dat niciun semn de viata de la internare, messu pur si simplu nu vrea sa mearga aici.

Felicitari noilor mamici si bun venit bebelusilor nascuti in ultimile zile! Imi cer scuze daca am uitat pe cineva. .

#44
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:49

Neata, dragutelor!

 

Alina unde o fi???? 

La mine se apropie de sfarsit saptamana 36. Inca macar 2 sa stea puiul... 

Va doresc o saptamana cat mai buna!



#45
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:04

Alina poate gradinareste :), vedem daca ne da un semn azi, in caz ca nu, scoatem "motatele" cum le spuneti voi :). 

Raluca, si eu il rog pe bebe sa stea..sper ca ce mi a zis Andra sa nu fie adevarat ..si sa nu elimin parti din dopusor :P.

Mina, cred ca acum esti asa de linistita sa va vedeti acolo toti 4 cu un Matei fericit si zambaret ca i-a venit surioara:).

 

Va pup si o saptamana cat mai linistita pentru bebii cuminiti.



#46
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:12

Sunt aici..ploua foarte rau la noi, deci nu mai gradinaresc. Nici un semn de la bebe. Astazi e zi de gatit, fac fasole cu carnati si placinta cu mere.



#47
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:34

Sunt aici..ploua foarte rau la noi, deci nu mai gradinaresc. Nici un semn de la bebe. Astazi e zi de gatit, fac fasole cu carnati si placinta cu mere.

 

Spor!!!

 

La mine bebe ieri s-a miscat foarte foarte putin ca in alte zile. S-a miscat la cateva ore, max 4 ore diferenta, insa doar cate putin. Stiu ca a crescut si se misca mai greu, dar eram ingrijorata. Azi vad ca si-a revenit. O fi si pentru ca ieri am lenevit foarte mult in pat?



#48
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:46

Raluca, cred ca el sigur s-a mai miscat dar erai tu atenta la altceva, oricum mai doarme si el nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, daca ai fost tu linistita a fost si el :).



#49
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:51

Arnnia, chiar daca elimini din dopusor, poate sa dureze si saptamani pana la nasterea efectivă, uneori chiar 2-3...  [flo2]

Raluca, bebeii au si ei zile si zile, ca si noi, dar ca sa te linistesti poti sa faci un kick count. Te culci pe o parte - stânga, si începi sa numeri lovituri, impunsaturi, fluturasi, ar trebui sa fie vreo 10 intr-o ora. Daca nu reusesti, iei ceva dulce sau un suc (de portocale, ceva) si te asezi si continui sa numeri de unde ai lasat... Daca nu se misca, regula e sa mergi la doctor, desi e posibil sa nu fie nimic, decat ceva leneveala - ca de poate are una din acele zile, le avem cu totii, de ce nu si ei?

Alina, ai sa ai o albinuta gospodina! Uite-asa:  [biz] nu conteaza cand vine...  [:)]

Mina, foarte dragut ce povestesti! La multi ani pentru vizigot, sa crească mare, sa fie fericit si sa fie protector cu surioara!  [flo2]



#50
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 12:12

La noi a fost azi asistenta pediatra si a ramas surprinsa de bebelusii nostri pt ca ei nu se dezvolta deloc ca doi bebelusi prematuri, ci ca doi bebelusi nascuti la termen. Au crescut bine de  cand sunt acasa. Patrick are deja 3150g si Edward 2870g. Patrick pare ff puternic  si deja s-a intors de doua ori singur pe burtica si isi tine ff bine capsorul ridicat.Asistenta a zis ca in medie, un bebelus face toate astea pe la 2 luni de viata extrauterina si nu ne-ar fi crezut nici ea daca nu vedea demonstratie live.

Am impresia si ca vede din ce in ce mai bine, deoarece ieri seara l-am observat inspectandu-si camera.

 

La Edward remarcam in continuare afinitatea pt muzica si faptul ca el papa acum mult mai mult decat Patrick, asa ca ma astept sa ia foarte bine in greutate saptamana asta.

Cand trece de 3kg sarbatorim [:)] [il] .

 

Mina, nici nu ma asteptam la altfel de reactii din partea vizigotului! [pup] [pup] [pup]

La multi ani fericiti, Matei! [deziuata] Sa fii mereu asa de indragostit de surioara ta!





Etichetat si cu gravidute, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -