Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de octombrie 2014) - 4

gravidute sarcina bebe octombrie 2014

196 raspunsuri la acest subiect

#21
deyutza_zack

deyutza_zack
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 11:13

Buna fetelor,sunt noua pe aici. DPN 05.09.2014..nu mai am rabdare :D Va pup...e placut sa afli si experietele altora care se afla in situatia ta  :D



#22
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 12:35

Deyutza_zack bun venit, dar nu cumva trebuie sa te alaturi fetelor de la "mamici de septembrie"?vad ca ai DPN 05.09.2014 [:)]  Noi te primim cu drag oricum [flo2]



#23
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 13:43

Bine ai venti Deyutza_zack [:)] si sarcina usoara! Sigur, daca vrei ramai cu drag la noi, sau la grupuletul de septembrie aici



#24
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 15:15

Buna fetelor!

De 2 zile am inceput sa simt si eu cum danseaza bebe! Pana acum erau niste senzatii foarte vagi si nu stiam daca sunt matele mele agitate sau e chiar puiul meu. Acum isi face simtita prezenta mai toata ziua..iar seara e distractie maxima la mine un burtica. Aseara a simtit si tati miscarile si m-am amuzat teribil de reactiile lui :)))
Pe 11 iunie merg la morfologia de trim 2 si sper sa nu mai fie asa secretos bebe si sa ne lase sa vedem ce ascunde cu adevarat intre picioruse.
Uf! Deja va invidiez..ca puteti merge in concediu! Iubitul meu abia s-a angajat si 3 luni e in perioada de proba..si e cam riscant sa ceara concediu de odihna acum. La sfarsit de august cand se termina perioada asta, eu as fi in 7 luni si ma indoiesc ca o sa mai am chef de plimbari si sa stau in costum de baie.. Sper sa ajungem la mare macar in weekend :(
Pupici la burtiiiici!

#25
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 19:15

mytzy - ma bucur ca l-ai simtit pe bebic!!! De acum incepe distractia. Al meu pitic e linistit tare azi, nu prea a vrut sa miste, sper sa se trezeasca diseara si sa ma salute [:)]

 

Si uite asa doarme "surioara" lui mai mare cu el [:)]

Miniaturi atasate

  • 28mai.jpg


#26
alinabacau1

alinabacau1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 19:26

anda,ma regasesc in burtica ta,cam asa e si a mea,micuta si tuguiata :)) parca baietel ai si u ,nu?



#27
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 19:45

da, baietel e [:)]

cand stau intinsa e mai mititica un pic, cand ma ridic parca e altfel



#28
hopefull

hopefull

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 21:45

Buna, fetelor!  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Sa-mi fie cu iertare ca n-am mai "dat p-acasa" cam de multicel!!  [batcap] Nu dati cu pietre, da?  [fri]

Noi suntem bine toti 3, s-ar parea ca avem doi baietei.....unul e sigur, celalalt "pare a fi", dar sper sa ne clarificam saptamana viitoare cand mergem la echo. [:)]

Intre timp am reusit sa ajung si eu la Polizu, la doamna dr. Oprescu.....la prima vedere mi s-a parut a fi ok,  [pk] vedem pe parcurs cum ne intelegem! Pana acum ne-a urmarit dr. Albu de la Medlife, dar dupa ce am dat aproape 9 milioane la dublu test, [fal]  am zis pas.....oricata incredere as avea eu in omul asta si oricat mi-ar fi de drag, nu ne permitem!! Mai bine fac altceva cu banutii aia decat sa-i dau aiurea pe ecografii!

In alta ordine de idei, de prin saptamana 13 am inceput sa simt ceva gadilaturi si fluturari prin burtica, iar de saptamana trecuta deja lovesc cu simt de raspundere flacaii mei!!!  [box]  Mai ales daca pune tati mana pe burtica.....zici ca au senzori!! Atunci incep "aerobicul" mai cu elan!!! [aerob]  [aerob]  Gata cu greturile, gata cu starile de rau....am inceput si eu in sfarsit sa ma bucur de mancare, si sa recuperez din kg pierdute in primul trimestru.....am ajuns la 57,5 kg!!! [pk]

Aaaaaaa, am vazut ca se face listuta cu zilele de nastere......eu sunt berbeaca, nascuta pe 12 aprilie, si am implinit 38 de ani.........asa zice buletinu', da io nu ma simt!!!!!! [soricel]

Sper sa-mi fac timp sa intru mai des......ca acum daca mi-am revenit cu mancatul si am energie nu prea mai am stare! Va pupam cu drag!  [pup]  [pup]  [pup]

Hai sa pun si eu o poza cu burtica mea........saptamana trecuta!

Miniaturi atasate

  • DSC08432.JPG


#29
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 21:46

Doamne Anda cum sta pisicuta pe burtica ta! Parca simte ca acolo e un puiut mic!

Mytzyus, si un weekend prinde bine. Mai incarca bateriile. Eu astazi am fost la cumparaturi pt Amalia si asta mi-a dat o stare foarte buna. I-am luat mai multe hainute de vara pt ca cele de anul trecut majoritatea i-au ramas mici. Minunata este lumea copiilor! Plina de culori si viata! Nu as mai fi iesit din magazinele pt copii. Aseara i-am triat hainutele sa vad ce-i mai vine bine. Pana acum de cate ori faceam asta eram trista ca trebuia sa renuntam la hainutele preferate, la cele de care ne legau amintiri.. De data asta nu a mai fost asta. Stiam ca le pastram pt Ingriduta noastra! :-) Si am mai avut un motiv de entuziasm! Am realizat ca m-am atasat de numele Ingrid! Simt ca asta va fi numele ei, de parca ea, Ingrid , ar exista de mult si nu are cum sa o cheme altfel. :-)

#30
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 22:25

   Buna seara,fetelor! Intru sa ma laud si eu ca am inceput sa il simt pe bebe din ce in ce mai des, ba chiar ieri seara l-a simtit si tati . Initial am simtit ca niste fluturasi, asa ceva finut, dar ieri am simtit clar in partea stanga jos o lovitura scurta :) Frumos de tot, abia astept mai multe lovituri.

   In alta ordine de idei, mi-am cumparat o pereche de blugi pentru "burtoase" de la H&M si sunt multumita ca vin chiar frumos. Acum caut rochite si tricouri frumoase, dar nu prea am gasit mare lucru. Aaaa... si sutiene mi-am luat ca nu imi mai venea nimic :)))

  Fetelor, ati inceput sa va ganditi la momentul nasterii? Eu va spun sincer ca imi este tare frica. Stiu ca sunt printre noi si mamici care deja au trecut prin asta, poate vreti sa ne incurajati si pe noi, fricoasele :))





Etichetat si cu gravidute, sarcina, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -