Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Mamici de Septembrie 2014 (Dovlecei de Septembrie) (17) Felicitari Arwen_76,Marru,CarmenStoica,Lolaria,Alina_mv,NicNic,Tuka81,IuliaTeodora,Clau1178!

septembrie gravidute mamici burtici

695 raspunsuri la acest subiect

#21
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 11:00

tu nu stii ca in romania toate merg mai greu ?:):)):)) am vazut si mai mult de 3 ore o intetinere , cu nimic special , model doar pe 2 unghiute , asa ca nimic nu ma mira. probabil o sa caut si eu o tipa care mi le face mai repejor dupa ce nasc:) o sa ma uit si pe fb la unghiutele de la salonul tau :)



#22
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 11:14

Am o prietena care face unghii,prin Tineretului,daca te avantajeaza zona va fac lipeala... Las.o in colo ca 3 ore e prea mult :)) dar oricum in București e plin de saloane...poți încerca si la altcineva ;)



#23
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 11:19

Pishkotel, inca nu I-am aratat sotului noua achizitie, o sa faca infarct cand o sa auda ca am dat 100 lei pe o carpa :)))))

Daena, nu am cum sa las carutul la parter, ar disparea instant (si mai e si imprumutat), uiti ca locuiesc in Romania? :))))

Andreutza, mi-a prins bine plimbarea, dar am avut morcovul in dos tot drumul. La plimbarea precedenta pe acelasi traseu m-am ales cu o durere crunta de burtica :).

#24
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 11:32

Buna dimineata din nou,  [flo2]

 

Dupa ce v-am scris azi dimineata, m-a luat un somn de am dormit pana mai inainte. Atat de bine e sa dormi mult!!!

Am visat ca am fost la baie si am facut pipi si m-am sters de sange si eram happy ca nasc si l-am sunat pe iubi sa ii zic si imi tot respingea apelul. Eram pachet de nervi [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Am inceput sa plang de nervi si sa fac dus si a sunat intr-un final si a zis ca nu are cum sa ajunga ca el mai are oameni la interviuri pana diseara. Apoi am visat ca s-a pus in masina sa vina si a intrat unul in el si ne-a facut masina praf si iar a sunat si a zis ca acum chiar nu mai are cum sa ajunga pana nasc ca trebuie sa mearga la politie sa dea declaratii  [batcap]  [batcap]  [batcap] Ce zace in mintea mea parasita de neuroni [alcool]

 

M-am mai dus acum la baie si nici un semn. Domnisorul asteapta sa-si pape mami lui carnatii la Oktoberfest si prajiturica la cofetarie. 

 

Fetelor, referitor la clisma, eu am in casa supozitoare cu glicerina. M-a sfatuit prietena doctorita cand incepe travaliul sa folosesc unul si in 5 minute se curata instalatia. Am incercat si e extraordinar, nu dureaza 5 min si mergi la baie. Sunt sigure in sarcina si ok ptr bebe. Costa 7 lei la farmacie, sau ceva de genul. Nu vreau sa fac clisma, nici nu ma gandesc. 

 

Ma duc sa fac un dus si sa bag o masina de rufe. Revin imediat! Pup frumoasele!  [flo2]



#25
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 11:33

Criss,asa e,e riscant....mai bine te lipseste decât sa ai surprize ;)   

Si eu am mașina si ma plimb in oraș de colo colo,n.am probleme la condus,prefer sa merg cu mașina peste tot decât sa merg pe jos,si in casa cand urc stările de jos din living pana sus la dormitor scot limba de un metru :))) 



#26
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 11:33

Pishkotel, multumim de casuta!!! Oare in casuta asta nastem si noi? Sa fie plina de bebelusi sanatosi si mamici cu mult laptic!!!  [flo2]  [il]



#27
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 12:44

Ce bine e sa fii curat!  [:)] Acum ce e cu linistea asta pe aici? Unde ati disparut toate? Hello!!  [hia]



#28
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 12:58

Daena merci de pontul cu setul pt clisma de la farmacie, nici prin cap nu mi-a trecut ca exista. Sper sa stea bebe pana luni ca sa pot sa cumpar ca in weekend sunt la tara la vinete.
Si sa stii ca si noua ne place carnea pane din supa are gust foarte bun dupa ce a fiert acolo.

#29
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:00

Acuma am vazut ca si Lulu lauda setul pt clisma deci categoric o sa mi fac doar daca nu apare bebe mai repede.

#30
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:03

De fapt am recitit si ers vorba de supozitoare .... Sunt pe telefon si e mai greu de citit. Bune or fi si alea ....imi iau de amandoua sa fiu sigura ca tare mai sunt stresata de capitolul asta.



Etichetat si cu septembrie, gravidute, mamici, burtici

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -