Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (12)

mamici gravidute septembrie

495 raspunsuri la acest subiect

crisa17

crisa17

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 14:20

:))))))))) esti mortala! Eu nu am mancat niciodata chiftelute din alea, sotul meu mananca, dar m-ai facut curioasa.
  • 0

pishkot

pishkot

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 14:40

Crisule, nu s mama mare lucru, o sa incerc sa fac si eu , am vazut ca au postat reteta pe site. Mie imi plac muuuuult muuuuult :)) al meu nu ma intelege deloc :)) Avem noi o vorba, ne amuzam pe seama lor si spunem ca i un fel de orgasm ptr mine cand mananc chiftelute :)):))  cu ocazia asta mergem sa luam si buletinul.

Aaaaa, s ava spun de buletin.

Dupa ce ma enervez eu cu al meu ieri la tel ca nu gaseste buletinu si nu vrea sa sune la restaurant ca i e teama sa nu l trezeasca pe patronul de acolo, ii inchid telefonul, intru pe site si sun eu, pe nr de fix. Imi raspunde o doamna, ii spun ce vreau si imi zice "stai sa ma uit ca era un buletin la gil pe birou"... eu ma gadndeam "nooo, nu se poate sa fie chiar al lui"... se duce, se uita si mi zice "da doamna, e la noi". eu nu mi mai incapeam in piele de fericire si i am zis "vai cred ca ii rup picioarele, ca sunt si insarcinata si eram si gata gata sa nu ma mai marit ca nu si mai gasea el buletinul" :)) mi a zis sa stau linistita ca mi l pastreaza acolo in siguranta pana ne ducem sa l luam. eu eram linistita , fericita ca l am gasit. cu el n am vrot sa mai vb. l am intrebat ce are de gand cu buletinul si a zis ca o sa se duca la posta sa plateasca taxele si sa l refaca (eu deja imi faceam planul sa l trimit la posta cand e posta n pauza sau dimineata cand sunt cozile mai mari). cand am ajuns acasa i am zis sa si caute contractul casei si certificatul de nastere, ptr buletin si mi a zambit lung. evident, m a bufnit rasu... pana la urma zice,

"razi de mine?"

eu "nu,nu, bebe ma face sa rad, ma gadila"...

el  "da, da.. si buletinu meu unde e?"..

eu "buletinul tau ? unde e ? nush' unde e.."

el "nu stii, nu?"

eu "nu, nu.. la gil ai sunat?"

el "am sunat"

eu "bravo. si ce ti a zis?"

el "ce mi a zis? pai mi a zis 'da ma, e la mine, nu ti a zis nevasta ta ca a vb cu nevasta mea? ma asteptam sa nu ti spuna, a zis ca iti rupe picioarele ca era sa nu se marite din cauza ta' "

eu "a,da? bine ca l ai gasit"

si evident ca toata seara m a tot zapacit ca nu aveam de gand sa i spun ? cand aveam de gand sa i spun ? si ca m am facut o rea. e lasa ca eu sunt rea, tu esti nebun  :)):))

• 1

crisa17

crisa17

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 14:47

Pishkot, rad ca nebuna singura prin casa, sunteti grozavi voi 2!
  • 1

danadana81

danadana81

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 15:48

Buna fetelor!!!

Nu am mai scris de mult timp, iar acum vin cu o veste proasta. Luni am fost la medic si colul meu care in urma cu o saptamana avusese 4 cm, avea doar 1,7 cm.Nu fac cerclaj ca este inchis, numai ca trebuie sa stau in pat si am tratament cu nospa.Peste 2-3 saptamani merg la medic iar la control , si sper sa se mai lungeasca un pic. Nu am avut nici un fel de simptom, nu m-a durut nimic, nu am avut contractii......nu stiu d c s-a intamplar asa ceva. Culmea este ca de ieri am inceput sa am contractii, ceea ce nu este bine deloc, pt ca il micsoreaza si mai mult.

• 0

pishkot

pishkot

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 15:55

Dana, imi pare rau ptr vestile triste.hai sa fim pozitive si sa speram ca totul o sa fie pana la urma bine iar fata ta o sa stea cumintita acolo pana la termen.  chiar si cu nospa ai contractii?

• 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 16:11

Pishkotel rad in metrou de una singura cu tel in fata :)))

Danadana stai la pat, asta inseamna numai pat, fara nici macar intins rufe. Stiu ce spun. Pe langa nospa, poti lua si scobutil si supozitoare cu scobutil- uscosin. Cu contractii sa nu stai absolut deloc. Daca e, sa mergi la spital.

Doamne ajuta sa treceti cu bine peste ele. Si lungita, nici macar in fund!!
  • 0

pishkot

pishkot

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 16:16

:)) inseamna ca nu te ai suparat nici tu pe mine ca am deschis capitol nou ? :)

stai sa vezi si asta seara ras ca trecem pe acolo sa l luam daca tot mergem in baneasa, la ikea.

deci ma duk la chifteluteeeee, uuu mai am 40 de minute si plec. pam pam:)

Danei am vrut sa i zik si eu de scobutil dar pana la urma nu m am bagat si v am lasat pe voi ca sigur stiti mai multe decat stiu eu.

• 0

LittleLulu

LittleLulu

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 16:57

Dana, imi pare rau. Stai in patut si incearca sa nu faci nici cel mai mic efort! Sper ca are cine sa te ajute cu treburile casei si sa iti tina companie! Noi suntem alaturi de tine cand ai chef de socializare.  [pup] Cate sapt de sarcina ai?

Pishkotel, mari figuri sunteti voi! Am ras cu lacrimi, ce fain ca si al tau sotior are simtul umorului ca tine. Sunteti o pereche pe cinste! Pofta buna la chiftelute! Sa te gandesti si la mine. Eu  nu am luat cand am fost ca eram cu mama si a inceput cu teoriile...nu prajeli... [:-@] nu carne tocata...ea e la dieta acum ca  s-a ingrasat tare...data viitoare in iunie merg cu iubi si atunci sigur papam amandoi! Multumim de capitoool!  [flo2] Si eu sunt ingrijorata din cauza Kytanei, sper din suflet ca e ok. Am vaz ca nu a mai intrat pe forum din 9 mai. Pe blog nu stiu ca nu l-am salvat pe  nicaieri.

Cris, ma bucur ca ai avut aer conditionat la caldurile alea groaznice, sper sa nu fie foarte cald in Buc pana vin bebeii, nu pot decat sa-mi imaginez cum e sa stai in casa si sa fie la fel de cald ca in masina, vara. La noi la BV nimeni nu are aer conditionat. La mine in casa e rece, e izolat cu plostiren de 10 cm si trebuie sa ies in curte ca sa stiu cum sa ma imbrac. Acum am 20 grade, stau cu bluza cu maneca lunga in casa si sosete si am fost in rochita afara toata ziua. Nici mie nu-mi place caldura acum ca sunt gravida, inainte eram topita dupa stat la plaja si mare si calduraaa, acum mi se face rau.

Larisica, si eu obosesc, ma simt ca o batranica. Acum am ajuns acasa, ce-i drept am alergat toata ziua (mers cu masina, nu la propriu) si sunt franta. NU vreau decat un dus si pat, pat, pat! Eu ma gandesc la tine ca stai la et 8...daca se strica liftul? Nu mai zic de caldura...sinistru! 

• 0

danadana81

danadana81

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 17:12

Numai in pat stau, ma dau jos din pat numai la toaleta .

Bag si uscosin, am uitat sa scriu, utrogestan 600 mg si magne B62/zi

Ma ajuta sotul la treburile casei, bine ca si pana acum ma ajuta eu cam in pat am stat mai tot timpul avand in vedere antecedentele.

Si referitor la maternitatile particulare,medicul la care mg eu este la RM si acum cu problemele mele mi-a spus ca cel mai bine este sa imi gasesc medic la maternitate de stat ca daca va fi sa nasc mai devreme de 37 sapt, ar fi cel mai bine la o maternitate de stat

• 0

danadana81

danadana81

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 23 mai 2014 - 17:15

Scuze, am uitat sa raspund, astazi am facut 23 saptamani

• 0

Etichetat si cu mamici, gravidute, septembrie

Intrebari Panica

• Recomandare bona

Bilush
    - Ieri, 22:45

• Durere in gat

Stanciu Adriana
    - Ieri, 19:41

• Problemă

geanpna19
    - Ieri, 08:01

• Poate fi gresit verdictul de un bebe oprit din evolutie?

prutea3
    - Ieri, 06:04

• Iritație scutec

mg33
    - oct 12 2019 20:02

Grupuri

• Varicela in sarcina

Magdabebe2
    - mar 21 2019 17:19

• Cataracta congenitală

DanielaRa
    - dec 20 2017 17:09