Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 35 Felicitari FlorinaIris, Didi81, llorrenna, Ramoon, Sherry!

gravidute ciresele mai sarcina

256 raspunsuri la acest subiect

#11
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 02 iunie 2014 - 19:15

Alinuzz asa am patit si eu ....este un canal infundat nu inceput de mastita ...eu am pus apa calda ,(comprese ) am tras cu pompa cat am putut si am pus bebelul ...a doua zi nu am mai avut nimic .am luat paracetamol la 8 ore ....



#12
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 02 iunie 2014 - 19:32

Si eu am 2 mici guguloi la sanul mai functional, cam de 2 zile i-am remarcat, dar nu dor, nu am febra. Am fost la doctor, si mi-a dat trimitere pt ecografie de san ca sa stau eu linistita, dar a zis ca dupa cum sunt la palpare nu e nimic de ingrijorat.



#13
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 02 iunie 2014 - 19:55

Pai sigur nu este nimic , e de la lapte ...eu cand mi se fac sani beton se umplu de noduli ...dar dupa accea dispar ..cand suge bebe ...



#14
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 02 iunie 2014 - 22:48

Vai fetele, nasol asta cu sanii....eu cand suge bebe mai si masez mai ales sub brat acolo mi sse pare k ramane tare dupa. Ce suge. Eu la fetita am facut un guguloi sub san, tot asa cu febra si e tare nasol k nu ai cum sa masezi zona..pana l urma l-am pus pe sot sa traga k fetita nici nu punea gura, ma mulgeam si ii dadeam cu bibe...:-)

#15
alinuzz

alinuzz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 176 mesaje

Postat 03 iunie 2014 - 08:04

Sill ai facut si febra? Mia zis de paracetamol sa iau max 2 zi. La vreo ora dupa ce iau paracetamol ma simt mai bine si incep sa si transpir dar nu tinu mult starea asta de bine si iar febra...uff..
Didi asta e sanul pe care il aveam mai mare si cu mai mult lapte. Zic sa faci ce zice Sill si poate dispar guguloii.

#16
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 03 iunie 2014 - 09:53

Da Alinuzz cu febra 39,5 ...dar ma tinut o zi ..am luat paracetamol la 8 ore...si la fel se intampla si cu mine transpiram ma lua cu cald dar apoi reveneam la stareade frig ..practic sunt frisoane ..

E posibil sa apara oricand la oricine , eu am zona aceea unde ma doare si acum ..dar vad ca sa reglat productia d e lapte si goleste bine bebe ..nu am mai folosit nici pompa .

Sper sa nu mai revina un episod din asta ..

Eu aseara m-am luptat cu colicii [smulgpar] ...nu am dormit deloc ...a avut o perioada fara colicii dar a stat treaz cu ochii cat cepele....

ieri am fost la comparaturi pt bebe ca au ramas hainutele mici , am cumparat si eu bluze de alaptat pt mine .....adio tinute sexy [zid] cat alaptez ....dar sa fim sanatosi ca trece si perioada asta ...



#17
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 03 iunie 2014 - 12:34

alinuzz, am incercat si comprese si masat, parca se mai micsoreaza uneori, dar nu dispar complet niciodata. Oricum, nu dor, febra nu am, e ok.

Am fost azi sa imi scoata firele de la ceza, si mi-a zis doctorita ca de la operatie remarcase ca nu am pic de grasime pe burta, sunt toata numai muschi  [pk]  Acum ma intreb, daca nu am grasime, ce sunt alea 7kg care mi-au mai ramas?  [batcap]  Clar sunt mai grasa decat inainte, poate s-or fi depus pe picioare, plus surplusul de piele si uterul... deh.



#18
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 03 iunie 2014 - 12:37

A, si tot azi am fost cu A la controlul la pediatrie, inclus in pachetul de nastere. Are 3900 g, iesise din spital cu 3450 acum 12 zile, deci stam f bine.



#19
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 04 iunie 2014 - 18:45

Ce faceti fetele? Va tin ocupate bebeii?
Eu am o pauza k doarme bebe si treaba am facut dimi.
La noi a venit med de fam iesi si mi-a zis sa-i dau numai san cel putin pana la 3 sapt...probma e k bebe nu apuca bine si ma doare sfarcul de la stg-ul, ma tot dau cu glicerina boraxata si stau cu ei la aer dar tot e chin, ma ia cu lesin cand suge. Azi m-am muls la 2 mese si i-am dat cu bibe k nu mai puteam.
Voi la cate zile ati iesit afara? Si cat timp ati stat? Vreau sa ies si eu k nu mai pot in casa. Azi m-a si durut toata ziua capul poate de aia...

#20
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 04 iunie 2014 - 19:42

Ramoon sunt bebei care refuza sanul daca papa din biberon. Cu al meu nu am avut probleme ca papa de unde curge.

L-am scos afara cate 1-2 ore dar acum cu vremea asta ploioasa nu am reusit sa iesim.





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -