Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguini sau suricate?

ghetar pinguini

1049 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 07:51

Nu merge poza, cred ca i prea mare.


Editat de Fleurdelise, 17 iulie 2018 - 07:52 .


#12
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 08:49

neata  [clo]

 

multumesc pt raspuns, viv  [floare3] 

 

zi frumoasa!  [flo2]



#13
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 08:54

Neatza!

 

Ioana, inspirata poza. Si la noi e Sahara, seceta, de mai mult de 2 luni nu a mai plouat. In fiecare weekend mergem la plaja, asa ca in concediu vom merge la munte.

 

Azi e ultima zi de scoala a seniorului, aseara au prezentat musicalul la care au muncit de 2 luni. Am vazut copii foarte talentati, al meu nu s-a numarat printre ei. [:-)))]  In urma cu ceva timp ne-au cerut niste poze sa faca un proiect cu arborele genealogic, aseara ne-am vazut pozele proiectate in sala in timp ce ei cantau Perfect a lui Ed Sheeran. Foarte emotionant momentul dar partea nostima a fost ca unii au trimis poze hazlii, strambandu-se, altii de la nunta....probabil ca daca ar fi stiut scopul alegeau alte fotografii.

 

Viviana, succes domnisoarei! Sa fie alegerea perfecta!

 

Daniela, am citit ca taxa pentru primul an de facultate se injumatateste...din pacate prea tarziu pentru Alex si prea devreme pentru copiii mei. Mi-a spus cineva ca fiscul i-a returnat toata taxa platita pentru un master deoarece a lucrat in perioada cand a studiat. Nu e o regula, ea a fost norocoasa. Alex unde vrea sa faca masterul?

 

 



#14
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 09:07

Viv, acum am ciitit postul tau... Nici nu stiu de unde ai atata energie [flo2] Sper sa se rezolve usor cu extractia de masea. Ii tin pumnii la examen si sa ii placa noul drum.. 

Mianna, imi lipseai la numaratoare:))) Nu ai mai povestit de nici-o carciuma cu nume fantastic:))))

Fleur, sa va bucurati de vacanta in RO. Nu stiu de ce, am crezut ca esti in Caraibe:)))) [surf]

Marion, cat de lunga este vacanta la voi? Mi se pare atat de greu ca abia acum intrati in vacanta. Si pt parinti, nu numai pt copii...



#15
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 09:20

Neata buna! 

 

Frumoasa introducere in subiect, Ioana! Multumim! 

 

Noi suntem fara copii in continuare. I-am luat din tabara sambata si i-am dus la bunici. Cel mai mult in tabara le-a placut "TOOOTUUUL!!!" Un raspuns neasteptat (mai primisem ceva reclamatii prin telefon de-a lungul taberei, dar legat de relatiile cu alti copii sau unii supervizori, probabail ca dupa ce s-au decantat putin emotiile au ramas doar cu lucrurile pozitive in minte). 

 

Desi suntem fara obligatii, nu prea facem nimic in afara de serviciu si zacut pe canapea. E o vara oribila, ploua in fiecare zi (desigur, dupa amiaza cand iesim de la munca, ca sa nu mai putem face nimic). Am mai iesit la o terasa, ne-am mai vazut cu niste prieteni, dar nimic deosebit. Stiu ca ar trebui sa profitam de zilele astea pt ca o sa ne para rau dupa aia cand incepe iar iuresul.   

 

 

Mihaela, Fleur, vacanta placuta!  

 

Marion, vacanta placuta si relaxanta copiilor! 

 

Viviana, tin pumnii Silviei! Voua va doresc putere si nervi tari! Abia astept sa citesc ca

te-ai mutat si ai facut mare petrecere de casa noua [pup]

 

Daniela, spor la treburi! 



#16
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 09:22

Anja, 6 saptamani e vacanta. Anul asta a fost mai greu pentru copii deoarece a fost foarte cald. Dar nu se plang,  au program lejer, primesc inghetata...e ok. Si pentru parinti e ok, 2-3 saptamani isi iau concediu si mai trebuie sa acopere doar 3-4 saptamani de vacanta. 



#17
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 10:01

Sa va zic in 2 cuvinte de energia mea.

 

 E pe duca, dar nu am ce face.

Nu am ce face pentru ca de exemplu am 2 bibliorafturi cu acte si proiecte. Acte de care eu stiu. Acte care mi se cer de catre primarie pentru receptia casei, de exemplu. Barbata-miu nu stie nimic de ele. Cand i se cere una alta prima reactie este de a intra in panica si de a vocifera. Atunci eu trebuie sa ma adun sa-i explic ce-i cu ele si ca le am. Pentru receptie am nevoie de 18 acte.

 

Apoi am constatat ca statul pune frana dezvoltarii eonomiei asteia.

Adica tu stat, nu-mi dai drumul la energie electrica si gaze de mai bine de un an. Imi pui frana cu tot felul de legi si cerinte absurde. Nu lasi banii sa circule in mod firesc.

 

Daca mie statul imi da drumul la gaze si energie eu voi face consum si voi plati niste facturi si tu stat vei avea TVA si alte castiguri.

Daca imi dai gaze si energie, eu voi cumpara gresie, faianta, mobilier, electrocasnice etc voi da de lucru la muncitori. Asta va insemna ca tu stat vei incasa de la mine TVA, vei incasa diverse taxe din salarii. Vei incasa si alti bani sub alte forma de la vanzatori.

 

Daca ma inmultesti pe mine cu inca mii de persoane.... In momentul de fata banul nu circula ca nu are unde. Cineva apasa pe frana.

 

Apoi, sa ma iertati, este imposibil ca intr-o primarie sa nu dai de cineva care iti pune bete-n roate.

 

Cu alte cuvinte nu am avut nicio problema cu constructorii, cu muncitorii - absolut niciuna, nu intarzieri, nu lipsuri. Nimic. Acolo unde eram pregatita sa am probleme. Dar am probleme cu hartiile si anumite aprobari.

 

 



#18
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 10:25

Fleur mersi, poza e panoramică, pe mobilul meu se deschide. 

 

Nu prea am timp sa pun poze aici, pun pe FB. Povesti am multe, poate când ajung acasa. 

 

 

 

 



#19
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 10:46

Servus pinguni

 

Eu o tin tot intr-o alergatura  [ph34r] bine ca mai am 3 zile de munca si vine vacanta  [pk] cand bineinteles iar voi alerga  [:D]

 

Familionul a ajuns cu bine sambata, eu am parul gri si o suvita violet  [:D] petrecerea a fost ft faina, am mancat bine, am dansat, am plecat la 1am...apoi am fost la socrii la pranz, a venit si cumnata...dupa-masa la meci si la gratar cu bere...am adormit la 9pm.

Ieri am fost cu Marco la restaurantul indian, azi avem gratar cu colegii.

 

Am reusit ieri sa fac bagajul nostru pt Romania, destul de tarziu de data asta...dar e facut, asa ca am scapat.

 

Vineri seara incarcam totul in masina, iar sambata la 3am plecam  [ph34r] nu vrem sa ajungem ft tarziu in Arad (facem pauza de mic dejun in Austria si pranz in Ungaria, cred ca la Paprika).

 

O zi faina sa aveti, ma cheama datoria. 



#20
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 11:23

Nu am chef de treaba, asa ca bantui pe aici...

Viv, hai ca mai este putin si o sa dati petrecerea de casa noua! Nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna sa iei aprobari de la primarie.... Eu am fost la ANAF sa descurc niste taxe pe care le-am platit in plus, si am iesit de acolo razand a prost si am renuntat la bani... E un fel de Kafka sau de "cantareata cheala". "Madamele" tipa la tine, vizibil enervate, sunt obraznice si indolente, te trimit de la camera 1 la 2 iar la 1 iar la 3 iar la 4 iar la 1...

Si asa, sa va suparati pe mine, asa am zambit ironic cand cumnatul a zis ca motivul pt care nu s-ar muta in veci in Suedia este ca suntem toti deprimati de la vreme:))))))

Miha, vacanta minunata.

Ella, drum bun!

Laura, deci si voi sunteti holtei:))) Distractie placuta...





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -