Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguini sau suricate?

ghetar pinguini

1049 raspunsuri la acest subiect

#21
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 13:42

Ai mei s-au inteles bine de la inceput cu o doamna de la primaria din sat, asa ca nu au avut probleme, a mers totul ca pe roate  [:)]



#22
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 13:43

Nici eu nu am chef de munca, bine ca mai e putin si se termina ziua de azi..maine lucrez de-acasa si poate si vineri jumate de zi.

 

La noi e ft cald, avem in jur de 30° zilnic...dar seara ploua si se racoreste.


Editat de Ella73, 17 iulie 2018 - 13:44 .


#23
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 13:49

Ma uitam acum la restaurante in Chisinau, aproape de hotel..si am dat peste La placinte, restaurant romanesc  [pk] si Beraria Chisinau...sigur le vom vizita  [:D]



#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 14:09

Mâine plecam din Hong Kong, a fost frumos, merita experiența. E un loc deopotrivă fancy dar are și locurile lui sărace. Noi nu am avut timp sa explorăm decât in majoritate locurile super fancy, uneori grețos de fancy :). Dar am ajuns și într-un loc din asta loco, am mâncat și la un restaurant mai sărăcăcios, deși pe urma am ajuns (așa s-a nimerit) la din astea mai scumpe și faine. 

 

Pe scurt, un New York chinezesc :)

 

Caldura însă e insuportabila, umezeala mare de tot. 

 

Data viitoare va scriu din Beijing :). 

 

Seara frumoasa! 



#25
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 14:34

Si eu la servici cu zero chef de munca.

 

Viviana, mult de munca...cunosc indeaproape procesul (nu prin prisma romaneasca) si nu te invidiez. Dar o sa se termine si o sa stai la cafeluta si o carte buna intr-o camera insorita si totul va merita din plin. Sanatate multa si succes cu maseaua enervanta!

 

Roxanaz, multe multumiri...Xyzal-ul a facut chiar minuni (ai fost modesta). M-a potolit din tuse de 2 zile deja. Mai am o usoara gadileala in gat dar se simte ca e pe duca. Inca iau pilulele. La tine vine la tele-consultanta de acum incolo :) :) :) Imi iei asigurarea???

 

Mihaela, imi faci iar dor de duca. Am fost in HK in ianuarie si mi-a placut la nebunie. Noi nu prea am batut multe locuri foarte fancy...mai la saracie. Am mancat in toate bombele unde doar aratam cu degetul! Lume multa dar un metrou exceptional. Da, e contrast mare intre cladirile de lux si periferie. As merge inapoi oricand! Abia astept impresii de la Beijing.

 

Anja, incerc sa pun poza mai jos cu jumpsuit.

 

In rest, celor care inca sint in vacantele le doresc vacante placute, cei care sint la munci (Mianna) le doresc sa se termine repede!!!

 

Mai trec pe aici...sint la al treilea draft pentru un eseu sa aplic la o bursa si tot nu mi se pare succint. Mai trebuie sa tai 150 de cuvinte. 

Miniaturi atasate

  • jumpsuit.jpg


#26
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 14:49

ella, "la placinte" este un brand/o afacere din republica moldova, la noi sunt francize.

a fost una si la noi in ploiesti, pare ca nu a avut cine stie ce succes, desi era in buricul targului. cel mai probabil la decadere a contribuit si faptul ca este situat la etajul 1 al unui centru comercial si nu are nici-o facilitate pentru fumatori sau sa stai la terasa in aer liber.

acum in locul "la placinte" este "mamaliguta" :-). serios, asa se numeste restaurantul.



#27
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 14:50

Ant, ma bucur mult, sa stii!! [pup]

cu drag, cand e nevoie ;)



#28
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 15:23

Buna ziua si bine v-am gasit la capitol nou!

 

Eu sunt in spate de tot, cred ca nu ma vad [:)] ...dar o sa incerc sa intru mai des.

 

Am fost intai la Bucuresti la examen apoi am plecat la mare. Cred ca v-am zis ca nu am mai fost la Costinesti. Pensiunea unde am stat si plaja din partea cu epava ne-au placut, dar nebunia si mizeria din partea opusa, cea foarte "populata" te fac sa nu vrei sa te mai intorci. Dar fetelor le-a placut. Crina e neagra de-a dreptul ca a stat numai in apa si in soare in timp ce mica s-a jucat mai mult in nisip langa mine, la umbra.

ieri a fost ziua Iuiei asa ca am sarbatorit-o in familie, cu bunicii si fratele meu iar azi am revenit la munca. Super! [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#29
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 15:41

Ant, imi place!

Facura astia ceva la IT de nu imi mai pot citi emailurile de serv pe telefoane si nici Skype-ul nu merge... Je suis distrusa, biata si nervoasa!



#30
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 15:47

Bună ziua și de la mine,

 

Sunt pe drumuri, mai am puțin și ajung la Miercurea Ciuc. Totul e verde în zona de munte, foarte frumos, venind de la căldura înăbușitoare din București e chiar fain.

 

Viviana, succes copilului. Ce facultate a ales acum? Cu Enel-ul și cu gazele nu mă stârni, am și eu o grămadă de povești cu prostia lor.

 

Ant, foarte fain jumpsuit-ul!

 

Marion, Alex se hotărăște anul ăsta unde va face masterul, din păcate la UvA am înțeles că e foarte scump pentru ea :( (nu știu exact suma, o să o întreb cu proxima ocazie). Mulțam însă de info cu returnarea taxei, o să-i povestesc să se intereseze și ea. Și zici că tânărul tău nu s-a remarcat în musical? :)

 

Anja, eu am tăiat pâinea de ceva timp, în ultima săptămână n-am mâncat nici dulciuri, fructe prea putin :(. Și tot nu se mișcă nimic la cântar :(.

 

Mihaela, fain ce povestești! Am înțeles eu bine, ajungeți și în Japonia?  [il]





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -