Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Pinguinii se dau cu patinele

pinguini ghetar

941 raspunsuri la acest subiect

#921
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 13:30

La mulți ani! Eu tremur pe o banca în Herăstrău cu cea mica, care doarme. Băieții sunt cu taica su și unchiu su, de dau cu trenulețul. Noi ieri am favut grătar, pe ploaie. Patrick a adormit ft târziu de prânz, asa ca am avut tahtrum peste tanteum. Cumnatul meu a venit și cu motanul, ce a fost terorizat de băieți. Cum necum la 12 noaptea am fost noi 3 adulții și motanul, copiii dormeau. Am ieșit în curte, ne-am uitat la artificiile vecinilor, am ciocnit Sampanie primita de sot în coșul de la corporație. La 01:30 a plâns bebelusa, asa ca m-am dus la ea, baietii s-au uitat la John Wick. Am citit ce ați scris dragelor, ma bucur tare ca a-ți petrecut în familie toate. Miha ți-am lăsat pm. Va pup.


Editat de moon16, 01 ianuarie 2021 - 13:35 .


#922
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 13:32

La multi ani, dragele mele!! Un an nou cu bucurii si sanatate!!!

 

Mianna, Ioana, va ascult cu interes!!!



#923
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 16:04

Sorcova vesela, să trăiți, să-ntineriți, ca un măr, ca un păr, ca un fir de trandafir!

 

Noi am "petrecut" acasă. Am ciocnit șanpanie și șampanie pentru copii. Am mâncat tourtière, un fel tradițional quebechez, ouă umplute și tort.

Ne am uitat la Bye-Bye, un spectacol de umor de sfârșit de an, am râs de ne au durut fălcile.

Și ne-am culcat purtând lenjerie roșie și cu câte o bancnotă sub pernă ( eu am stat trează până la 12)

Așa că sper că vom fi norocoși și mai bogați în 2021, dar mai ales sănătoși, ceea ce vă dorim și vouă.

 

Un 2021 plin de speranță și voie bună tuturor!

 

(Anja am ratat poza)



#924
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 16:30

Hello si La multi ani cu sanatate, bucurii si impliniri!  [artif]   

Noi am petrecut la gura sobei si ne-am culcat tarziu de tot. M-am trezit la amiaza cu o durere de cap nebuna. Acum ma tratez cu ceai si calmante. Ne uitam la concertul de la Viena, l-am inregistrat ca stiam ca nu o sa il vedem live. Afara e soare si frumos, dar a tras o tura de ploaie acum vreo ora. Dupa concert iesim la o plimbare sa ne dezmortim oasele. 

 

O zi frumoasa!  [pup]  



#925
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 17:30

Sorcova vesela, tare ca piatra si iute ca sageata...

 

Am petrecut minunat. A fost asa ca o descatusare, am iesit pe terasa de sus si am vazut artificii nemaipomenite aparute  din toate punctele cardinale, am baut sampania, am lansat lampioane si am tipat din toti rarunchii peste acoperisurile caselor fucky you 2020!

 

Fetele au facut pricomigdale, churos cu 2 feluri de sos de ciocolata - bestial a iesit. Tortul adus de prietenii nostri a fost taiat abia azi dimineata.

 

Prietenii au ramas la noi. La pranz, iar mancare. Ne-am uitat la concertul de Craciun, la sfarsit am incercat sa o gasim pe Mianna printre toate pozulicile ala dar nu am reusit.

 

Speranta si bucurie.



#926
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 19:05

 Ne-am uitat la concertul de Craciun, la sfarsit am incercat sa o gasim pe Mianna printre toate pozulicile ala dar nu am reusit.

 

 

nici n-aveai cum, ca n-am trimis poza - doar am aplaudat. si mi-a placut tare mult, chiar au meritat aplauzele.

 

noi am petrecut un revelion tare fain, practic am fost 5 oameni (plus inca doua prietene care au plecat repede fiindca erau invitate in alta parte). am ascultat muzica de tot felul, am si dansat, am iesit pe balcon sa vedem artificiile, am  mancat toata noaptea, ba aperitive, ba carnati cu cartofi la cuptor, si-am incheiat cu o tarta cu mere si caramel sarat - tot de la prietenii mei de la Chat Noir, tare buna si asta.

 

am stat pana la 5 dimineata, intrucat pana atunci nu se putea circula (cel putin teoretic - ca practic am vazut de pe balcon destule masini circuland in orele in care era interzis). ajunsa acasa, nu-mi era somn (e drept ca am baut multe cafele), asa ca am mai citit un pic si apoi m-am culcat doar pentru ca stiam ca trebuie sa ma trezesc pentru concert.

 

acum lenevesc si astept sa se faca ora de culcare - n-am vrut sa dorm dupa pranz (vorba vine pranz, ca mananc din cand in cand ce am chef) ca sa pot dormi la noapte, fiindca maine ma trezesc relativ devreme - vin niste prieteni sa schimbam instantul din baie, ca s-a defectat cel vechi.



#927
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 19:20

Happy new year!

Pt prima data in 50 de ani când n am stat pana la 12.

Obosiți după munca in grădina, aseară am decis sa urmam ceasul din NY, ora 9  băut Șampanie, iar pe la ora 11 am decis ca e stupid sa stam,  tragem de ochi și ne am dus la culcare. William nici el nu mai putea .

Astăzi sotul ne tratează cu un delicios cioppino ... și eu sper sa ii conving sa facem ceva poze...poate e ultimul an in care facem sărbătorile in casa asta... jucam ceva jocuri, vorbim cu rudele de peste tot in lume ... și cam asta e planul pt prima zi din an. 
 

 

 

 



#928
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 19:34

dupa concertul de la Viena am vazut concertul organizat de cei de la Utopia Balcanica - mai pe sarite, ca unele nu mi-au placut, dar unele au fost tare faine.

 

acum, Ziarul Metropolitan transmite live concertul de la Filarmonica din Sibiu - toti instrumentistii poarta masca.

 

edit: nu chiar toti; cei din orchestra da, inclusiv dirijorul; acum e un cvartet de coarde - sunt fara masca.


Editat de aminna, 01 ianuarie 2021 - 19:42 .


#929
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 21:11

Moon, am lucrat azi, lucrez și mâine. Dumincă ma voi ocupa de lista. Mulțumesc de înțelegere. 
 

Va recomand Death to 2020 pe Netflix. Și The midnight sky. 
 

Eu am dormit de la 15 la 18.30, a fost tare bine. 
 



#930
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 01 ianuarie 2021 - 21:27

La multi ani ! 

 

Am petrecut frumos, am mancat, baut si dansat [pk] prietenul nostru e zapacit rau, am ras de numai..fratelo s-a simtit ft bine, s-a ametit putin de la vinul rosu si sampanie  [:D] la 2 am terminat petrecerea, noi fetele ne-am culcat, baietii au mai stat pana la 4...la 10.30 ne-am trezit, am baut cafeaua impreuna, ne-am uitat putin la Stan & Bran, ei au plecat si noi ne-am uitat la concertul de la Viena..e traditie, mereu ne uitam...am aplaudat si eu, chiar daca nu m-ati auzit  [ph34r]

Pisica saraca traumatizata de la artificii, a stat sus pe coridor..azi a dormit toata ziua pe scaunul de la biroul meu..prea multa lume, agitatie  [:D] a obosit rau..afara nu a iesit decat dupa ce s-au terninat artificiile..era plin de lume pe aleea de langa pajistea noastra.

Am vorbit si cu ai mei, au avut si ei artificii frumoase la ei in sat, mi-a trimis mandra filmulete  [pk]

Musafirii au fost ft incantati de fondue chinoise (fondue cu carne), cumnata si-a comandat si ea ustensile  [:D]

 

Azi nu am facut nimic, ne-am uitat pe Netflix la Dope (o serie despre droguri, dealeri, consumatori etc).

 

Maine mergem la prietenii din orasul de langa noi, la un pahar de vorba.

 

Duminica vine mandra..de-abia astept, mi-e dor de ea  [pk]

Si vreau sa fac si o ciorba de cartofi, mi-e dor de ciorba.

 

Acum ne uitam la Miss Marple, Marco e fan si m-a corupt si pe mine.

 

Seara faina.


Editat de Ella73, 01 ianuarie 2021 - 21:28 .




Etichetat si cu pinguini, ghetar

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -