Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Iubiri din Madagascar pana la ghetar

ghetar pinguini madagascar iubire sf valentin dragobete

943 raspunsuri la acest subiect

#901
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:28

Viviana știu de test, îl avem noi in laborator. Dacă era aici, îl făceam imediat. Aia in Åre nu au. Dar pot trimite in orașul apropiat, la 90 km. 

Nu numai monocitele sunt ridicate, și limfocitele sunt și la microscop arată specific, eu ma uit la microscop in laborator, intra in meseria mea. Am văzut multe mono la microscop. 

Chestia e ca in jurnal dr-a nu a scris nimic încă, nici rezultatul statusului de sânge nu e trecut, deci nu știe. 

Of dacă era aici, făceam eu tot in laborator..,

Da, splina doare dacă începe sa se umfle, caz in care e pericol sa se rupă. 

 

Rox sa știi ca așa am zis și eu. Ca puteau sa ii ia sânge sa vadă și mono. Și dacă primea antibiotice, ca dr-a zice ca e oricum suprainfecție. Dar măcar sa știe dacă e mono sau nu. 

Din păcate nu au putut sa ii ia cultura de pe amigdale sa vadă ce bacterie e, ca Diana e foarte sensibilă și nu poate. Dar dacă peste doua săptămâni nu a trecut, o vor pune la lustgas (nu știu in Ro dacă este, eu n-am auzit, îți da un gaz pe care îl respiri și ești “bucuros”, am primit când am făcut coloscopia, nu m-a mai interesat nimic :))). 

Acum are un alt antibiotic, ca nu trecuse cu penicilina. 

 

Azi încă n-am vorbit cu ea. 

 

 



#902
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:34

Am citit, lustgas e protoxid de azot, gaz ilariant. :) Aici se folosește in multe situații in dispensare, in spitale in special la naștere. 



#903
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:34

Miha, multa sanatate Dianei.

 

Si Marcia a primit gaz de ras (asa se traduce din germana) cand i-au facut punctia lombara (cand a avut meningita virala)...ea incepuse sa le cante din Titanic  [:D] s-au distrat de minune doctorii si asistentii (7 au fost)...efectul dureaza aproape o ora, radea ca prostul.


Editat de Ella73, 21 martie 2019 - 10:35 .


#904
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:36

Buna dimineata!

 

am avut o tentativa sa scriu dar nu mergea forumul...

 

LauraNico, La multi ani Ramonei! sa fie sanatoasa si sa isi implineasca toate visele  [flo2]

 

Miha, la multi si fericiti ani alaturi de dl sot. petrecere frumoasa sambata! si sanatate Dianei. ma bucur ca se simte mai bine!

 

Ella, sa porti sanatoasa pardesiul. si cizmele. si sa scapi rapis de crocobaur. pup.

 

Rall, mult succes cu magazinul. inceputul e greu mereu dar odata terminate toate etapele cu hartogaraie si umblat pe la usi o sa mearga totul bine.  [flo2]

 

Ioana, nu mai stiu de unde le-am descarcat. le am, daca vrei ti le trimit pe mail.



#905
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:37

daca dupa 3 saptamani de antibiotice nu ai imbunatatire sunt sanse mari sa fie o amigdalita cu 2 germeni sau altceva. si nu insisti 21 de zile fara sa stii sigur streptococ - atunci ii faceau testul de strep prima oara. e un ghid universal totusi.

 

oh, au vrut sa ii facă testul de prima data, dar Diana nu poate, e foarte sensibilă in zona gâtului, numai când se gândește ii vine sa vomite. Acum ea zice ca puteau sa ii facă totuși cu gazul asta ilariant, atunci. 

Mai vedem, nu vreau sa o stresez ca nu ii place. O urmaresc așa de departe cum se simte. E tare greu ca e singura acolo... 



#906
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:47

Servus pinguini

 

Stau si azi acasa, merg maine la birou..seful meu e in Chile acum...se plimba de numai...saptamana trecuta in Mexic, acum in Chile, dupa in Hong Kong, apoi in Argentina...sincer nu mi-ar place sa fiu mereu pe drumuri...dar atunci cand castigi cateva milioane pe an, cred ca e ok.

 

Rox, mercic  [flo2]

Cizmele sunt astea :

https://www.zalando....11a0d9-k11.html

 

Marco m-a anuntat ieri ca trebuie sa plece de urgenta in weekend in Kosovo; duminica trebuia sa mergem la prietenii nostri romani (ii ajut sa faca impozitul si tb sa discutam si ultimile detalii despre Columbia), asa ca am mutat vizita pe sambata...o sa zboare duminica dimineata si revine luni dimineata...tb sa rezolve o problema la un elicopter.

 

Weekend-ul viitor nu avem program, tb sa ma apuc sa fac bagajul pt vacanta  [:D] apoi suntem plecati in Germania, la un concert...dupa avem iar concert si musafiri...si dupa vine vacanta...de Pastele catolic suntem in Medellin, de Pastele nostru in Cartagena...atunci e si ziua lui Marco, am organizat totul ca sa fim in Cartagena de ziua lui...de-abia astept sa merg la caldura, m-am saturat de frig.

 

O zi faina sa aveti. 



#907
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:48

Silvi, mercic  [flo2]  [pup]



#908
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:53

foarte frumoase cizmele! 



#909
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 10:55

Mihaela, sanatate multa Dianei! Multi, multi ani fericiti impreuna, plini de iubire si intelegere alaturi de sotul tau! 

 

Viviana [grup] , te putem ajuta cu ceva? un umar de plans, o imbratisare , chiar daca virtuala? [pup] 

 

Ella, superbe cizmele! Iar aveti program incarcat (dar cand nu aveti voi asa program? [:)] 

 

Ma uit si eu pe net dupa o rochie de seara, dar mi-e teama sa risc sa o cumpar pe neprobate. Am nunta in iulie la sora mea si ma streseaza f tare ce si cum sa cumpar de imbracat (am de 'echipat' toata familia [smulgpar] )



#910
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 11:02

De mine ce sa va zic? Sunt debusolata, cu nervii la pamant. Si in acelasi timp trebuie sa imi indeplinesc si rolul de motor. Sunt satula de rolul asta, imi doresc doar sa stau fara sa ma mai gandesc la nimic.

 

ce s-a intamplat?





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar, iubire, sf valentin, dragobete

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -