Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Iubiri din Madagascar pana la ghetar

ghetar pinguini madagascar iubire sf valentin dragobete

943 raspunsuri la acest subiect

#21
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 12 februarie 2019 - 21:21

Ah, si inca ceva, vor creste preturile la locuinte (care nici acum nu sunt mici). In A’dam de ex o persoana particulara detine 512 locuinte.



#22
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 februarie 2019 - 21:35

Aaa, turisti... welcome to my town :)



#23
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 februarie 2019 - 21:38

Anja, ce tigai? Am cautat si eu dar nu mi-a atras nuci una atentia. Poate nu le-am vazut.

Marion, sunt alea 360: https://www.ikea.com...ducts/10329898/

Am citit multe review-uri si erau evaluate la fel de bine ca unele ff scumpe. Cum am si reducere, azi m-am dus si le-am luat, toate cele 3 dimensiuni,  In cea mai mare am facut frigaruii de pui cu sos dulce acrisor- au iesit minunat- nu s-au prins deloc, am sters tigaia cu servetele de hartie. In cea mijlocie am facut clatite, nici nu tb ulei.. Mai tb sa incerc omleta..



#24
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 februarie 2019 - 22:12

Ant, eu tot uit sa te intreb: ai reusit sa vezi tot muzeul intr-o zi??!!

Am fost de nenumarate ori in muzeu (sint membra de cind erau copiii mici de tot si imi trebuia ceva sa fac in weekendurile ploioase) si nu am reusit inca sa vad toate colectiile. Este imens. Este imposibil de cutreierat intr-o singura zi. Descoper ceva nou de fiecare data cind merg.

 

Top 3 in NYC pentru mine sint:

Whitney

Metropolitan

MoMA



#25
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 13 februarie 2019 - 01:27

Seara buna! 

 

Azi am avut vreme ceva mai buna, o parte din ea a fost soare, deși pana după prânz a bătut un vânt nebun de te lua pe sus (și dacă nici noi nu suntem obișnuiți cu vant...). In fine, Cercul de aur a fost azi: parcul național Thingvellir, cu o cascada înghețată, apoi gheizerele, cu Strokkur care arunca la fiecare 2-3 minute apa fierbinte uneori pana la 50-70 m. Uneori da și rateuri și doar bulbuceste :). Noi l-am prins și, și. 

Am încheiat turismul azi cu cascada Gullfoss, care e cea mai mare din Europa și ii face concurenta Niagarei. Parțial înghețată și cu atât mai spectaculoasa. 

Peisaje pe drum de vis, uneori ireale. Superb a fost totul. 

 

Ieri îmi începusem ziua spunând ca Nah, ce e ăla turism iarna in tari nordice? Azi m-am răzgândit. Așa peisaje și așa cascade nu vezi vara, Pt ca nu e zăpada și nu e înghețat. Merita din plin! 

 

Seara am încheiat-o alun restaurant in oraș, unul care e pe lista primelor 10 de aici. Foarte buna mâncare, in stil local. 

 

Las mai jos câteva foto de azi, mâine e ultima zi. Va fi orașul și terminam totul cu Laguna albastra și cina la restaurantul lor. 

 

Somn ușor! 

 



#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 13 februarie 2019 - 01:27

.

Miniaturi atasate

  • 445C0733-81DA-446E-AA94-7E03994F6B53.jpeg
  • BFDD3DD4-864E-46E8-A3F2-77EBF36D2322.jpeg
  • 3F378B25-F2BD-4D81-B574-69CADDCB9B62.jpeg
  • 96FB3ACF-C993-48BD-8208-4A8719EB65B1.jpeg
  • 2B3F8615-D6E0-408D-9792-04B12FA806AB.jpeg
  • 4721CED0-1AE2-4363-B77C-D8B57E95DC1F.jpeg

Editat de mihaela_s, 13 februarie 2019 - 01:34 .


#27
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 februarie 2019 - 08:45

Buna dimineata,

La noi a nins aseara dupa o zi calda si un soare stralucitaor.

 

Antmil imi place sauna aia foarte mutl si nu stiu daca mai ai loc sau nu, nu ar strica si un jacuzzi tot din asta asa portabil sa zic. Ba chiar am vazut la cineva  unul ingropat in pamant, la suprafata erau doar capacul din lemn de ceva. Doar pentru 2 persoane. Bine asta era in California.

 

Mihaela pozele tale imi taie respiratia. Ca de fiecarea data.

 

===

 

Altfel astept sa vna femeia ca trebuie sa fac impreuna cu ea ceva curatenie.

 

Pentru iubitorii de Rembrandt, recomand o carticica "Eu sunt fiica lui Rembrandt" de Lynn Collins daca nu ma insel. Ea scrie fictiune istorica. Intottdeauna cartile ei se bazeaza pe istoria reala la care adauga tuse de fictiune in asa fel incat viata personajului istoric este mai inteleasa in contextul vremurilor respective. In carte  este descrisa cu acuratete viata lui Rembrandt, tablourile lui, tehnica lui de clar-obscur, maretia, decaderea lui + ceva din viata guleratilor care ii comandau picturile.



#28
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 13 februarie 2019 - 10:56

Viviana, sa știi ca natura aici ne-a tăiat respirația. Pozele reflecta doar ce am văzut. De câteva ori aveam impresia ca suntem pe alta planeta. Nu in multe locuri am simțit asta. 



#29
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 13 februarie 2019 - 11:04

Miha, frumos, tare frumos!

Mie nu prea imi place frigul, ce temperaturi sunt in aceasta perioada?......sa sti daca pun pe lista :)))



#30
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 13 februarie 2019 - 11:23

Ziua buna voua! 

 

Mihaela, am "aspirat" si toate pozele de pe FB. Absolut UAU! Acum inteleg mai bine de ce a ramas sora mea fascinata de Islanda (in pozele ei era frumos, dar nu atat de spectaculos cum surprinzi tu ) . 

 

Antmil, sa iti fie de bine sauna, sa te bucuri de ea. Dar curentul pt ce este? Incalzesti carbunii/pietrele alea ? Sau trebuie facut foc clasic pt asta?  Super planuri de vacanta aveti!  Noi acum suntem in cumpana,.. daca sa rezervam ceva sau sa vedem in august ce mai gasim, in functie de cum e mama. Nici nu stiu ce sa fac. 

 

Marion, iti inteleg nemultumirea legata de avalansa de turisti, dar cred ca si bani mai multi la buget si posibilitati de dezvoltare locala vin odata cu turisii . 

 

Anja, am intrat si eu pe site-ul Ikea din Romania si intr-adevar, bune preturile la taigai, daca zici ca sunt si de calitate, cred ca ma bag si eu la facut cumparaturi. Multzam de pont! Ce mai fac baietii tai? Cu ce ii mai lauzi ?

 

 

Laura78, sa va traiasca multi ani fericiti si norocosi finutul! Sa va fie de bine si saniusul, cred ca ati venit cu bateriile incarcate. 

 

Multa bafta celor care participa la loteria pt locuri la concert! Sa va vad pe toate acolo!!

 

 

Noi suntem ok. Copiii au inceput , desigur, in forta scoala. Bianca are sambata olimpiada la biologie. Asteapta olimpiada asta din clasa a 5-a cand a descoperit cat de mult ii plac profesoara si obiectul. Are o profa super -implicata, care ii face pe toti sa iubeasca orele ei. De o luna face pregatire cu copiii care vor merge la olimpiada, le-a  dar materiale suplimentare, le da teste -grila, i-a chemat in vacanta la scoala sa lucreze, ii ia de la orele de sport si dirigentie. 

Rares a redescoperit desenele animate cu pokemoni si sta cu ochii in laptop cum prinde un pic de timp liber. 

 

Mama isi revine bine dupa operatie, misca tot mai bine mana si piciorul, e pozitiva si optimista. Inca nu au lasat-o  /ajutat-o sa se ridice sau sa se dea jos din pat.  Maine ajung surorile mele la oncologie. 





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar, iubire, sf valentin, dragobete

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -