Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru dependentii de Facebook

facebook

19 raspunsuri la acest subiect

#11
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.635 mesaje

Postat 13 ianuarie 2017 - 19:22

la noi in zona cand am avut o intilnire cu seriful, ne-a recomandat sa nu punem niciodata pe FB imagini cind suntem plecati in concediu...



#12
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.208 mesaje

Postat 13 ianuarie 2017 - 20:10

dar ce, numai FB stie ce cauti sau are datele tale? Ma indoiesc ca FB e mai periculos ca alte site-uri pe unde iti pui datele. 

 

Despre plecat in vacanta sint deacord cu Michelle.


Editat de Letitia1, 13 ianuarie 2017 - 20:11 .


#13
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 ianuarie 2017 - 21:11

Nu de câteva date est vorba, ci despre formarea, completarea unui profil, în timp, FB e de lungă durată, dai likeuri, dai share, în fct de care, probabil, se face un profil , cel mai probabil de consum.pana și eu îmi fac o impresie despre cineva pe baza profilului , a tipului de poze postate, a ceea ce urmărește și tot așa...



#14
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 13 ianuarie 2017 - 21:12

Adică eu asta înțeleg că e problema, că adună și completează permanent informații



#15
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 13 ianuarie 2017 - 21:52

Il folosesc personal si comercial. Nu am nici o problema sau eu cel putin nu am constatat.



#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.208 mesaje

Postat 15 ianuarie 2017 - 11:33

Nu de câteva date est vorba, ci despre formarea, completarea unui profil, în timp, FB e de lungă durată, dai likeuri, dai share, în fct de care, probabil, se face un profil , cel mai probabil de consum.pana și eu îmi fac o impresie despre cineva pe baza profilului , a tipului de poze postate, a ceea ce urmărește și tot așa...

 

Dar depinde de fiecare cit vrea sa dezvaluie despre propria-i persoana. FB nu te obliga la nimic. Cu profilul meu ar da toti faliment, am dezvaluit mai mult aici pe forum decit oriunde in alta parte  pe internet.

 

Peste tot se culeg date despre noi, inclusiv la shopping, prin loyalty point cards de exemplu, nu ne putem ascunde, dar trebuie sa fim atenti pe cit se poate.


Editat de Letitia1, 15 ianuarie 2017 - 11:35 .


#17
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 15 ianuarie 2017 - 11:38

Dar depinde de fiecare cit vrea sa dezvaluie despre propria-i persoana. FB nu te obliga la nimic. Cu profilul meu ar da toti faliment, am dezvaluit mai mult aici pe forum decit oriunde in alta parte pe internet. Peste tot se culeg date despre noi, inclusiv la shopping, prin loyalty point cards de exemplu, nu ne putem ascunde, dar trebuie sa fim atenti pe cit se poate.

 

Nu e chiar așa, eu am înțeles din articol că ei afla mai mult decât dezvăluie un utilizator, prin accesarea pozelor din telefon chiar dacă nu sunt puse pe FB, prin identificarea persoanelor din pozele altora, prin mai multe tertipuri, în special prin faptul că le dai practic acordul să acceseze tot ce ai accesat tu pe laptop sau telefon. Sau poate am înțeles eu aiurea, dar parcă așa scrie nenea acela în articol



#18
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 15 ianuarie 2017 - 12:52

cum sa ajunga prin intermediul fb la mine in telefon? eventual ajung cu celelalte aplicatii sau pur si simplu prin telefon.

 

Si la mine e ca la letitia, cred ca s/ar plictisi teribil sa se uite prin pozele mele cu animale, peisaje  si abdomene :)))



#19
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 15 ianuarie 2017 - 12:56

În caz că intri pe FB de pe telefon. Și ce, crezi că e o persoană care se uită? :)) Intra intr-un program și realizează un pofil, just in case e nevoie vreodată de informații despre tine. 

Mai bine citiți articolul, omul ăla chiar a stat și a citit terms and conditions și ce policy mai sunt pe acolo... Eu una nu citesc niciodată astea, recunosc



#20
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 ianuarie 2017 - 16:11

Daca aveti senzatia ca vine persoana X sa citeasca ceva la Nshpe milioane de mesaje zilnice va inselati. 

Tine de profile.... orice informatie oricat de mica este catalogabila. Informatiile care se repeta pot sa reprezinte un interes. Un interes da un profil. Un profil poate genera un profit.

 

PROFIT!

 

Asta e tot ce se urmareste. Nu e nimeni de la CIA KGB MI6 etc.... doar se sorteaza informatiile folosite cu o anumita succesiune si se organizeaza pentru obtinerea de profile care pot fi folosite in obtinerea de profit potential.

 

Restul sunt povesti nemuritoare, dorinte naturale de senzational, soc, whau, sa vezi ....samd





Etichetat si cu facebook

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -