Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Ghetarul pustiu

ghetar pinguini

858 raspunsuri la acest subiect

#831
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:16

Ella, ce peripetii cu voi! Te mai doare de la coada de perie? [:D] Dar pe Elvetian, ca el a comis-o la dublu! 

 

Eu m-am asezat o data cu fundul intr-o farfurie cu varza calita pe care o pusesem pe pat sa dau drumu repede la film. Cat e patul de mare si farfuria de mica fix pe ea m-am pus.


Editat de Ioana_Pos, 17 octombrie 2015 - 20:19 .


#832
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:22

Ella, pofta buna! Ai reusit sa o pupacesti pe Marcia cum se cuvine? Mi-am bagat si eu nasu pe la cafea, dar cum nu beau cafea ...mai bine stau in banca mea [:)] Astazi se face un an de la accidentul crinei. Defapt chiar acum 12.40 ma sunau de la gradi sa-mi zica sa merg sa o iau ca a cazut si plange. Dupa a urmat cosmarul...

 

Silvi, imi pare rau de amintirea trista. [flo] Sper ca te inveselesti cu burtica si strengariile Crinutei.



#833
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:25

didi. foarte foarte neplacut! cum asa tanti nu isi asuma pic de responsabilitate! eu as fi moarta de jena in locul ei, cumparam alt roller direct. sper sa reusesti pana la arma sa recuperezi din costuri cu asigurarea cumva. silva, neplacuta amintire. dar nu cred ca e benefic sa te gandesti la asta acum. [flo2]

 

Ai dreptate, chiar m-a afectat asta si mi-am facut singura rau...



#834
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:25

Rall, ce simpatici sunt cutz si pisi!



#835
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:32

mai vreti dileme.. ghiozdanul copiilor v-am spus ca anu trecut m-am luat la tranta cu invatatoarea lu D ca ii trimite cu toate cartile si caietele acasa?! m-am luat dejeaba ca dupa 1 luna tot la fel, ii tirmitea cu toate cartile acasa si trebuiau retur, egal cu aveau sau nu nevoie de ele.. acu are R unul, de imi rupe spatele. pe langa asta 4 zile din 5, are ori geanta de clarinet ori geanta de sport. de asta din urma as scapa daca mi-ar da odata codul aia de la astra. astia se ocupa de toate dulapurile din scoli. faci contract cu ei si contra 1,6 E pe luna primesti un cod. noi am zis sa asteptam sa vedeam la ce etaj e copilul si apoi am facut cererea. E atat de timpit sistemul ca nu iti arata daca e acolo vreo unul disponibil. Statusul e mereu in asteptare. dupa ce am sunat de vreo cateva ori mi-a raspuns o Domnita ca da pot sa iau unul la parter..dar vine cu posta codu. si au trecut 3 sapt nimic. Secretara si Hausmeister-ul cica nu e treaba lor ca se vb direct cu Astra. [mai] ei bine v-am spus ca pretena asta e mea le stie pe toate??? barbat-su e avocat mi-a spus ca in orice scoala e un profesor de legatura. Imi trebe numele proseforului si cand sun sa le spun la aia ca le fac reclamatie prin profesorul X. si se misca treaba. dar cea mai importanta treaba cu dulapurile astea e faptul ca merg la scoala si cer setul 2 de carti si copilul meu nu mai trebe sa care [testoasa] . nu pot cere setul doi, atata timp cat nu am dulapt.chestii trestii... -------------------- pretena asta a mea imi spunea ca ea are alta dilema. A reclamat la scoala ca Tramvaiul nu asteapta autobuzul. si copii intarzie la liceu. pleca fix cand ajung copii, pt ca unul are verde sa intre in statie, tramvaiul are verde sa plece. Ce e treaba lui. daca ar face ea reclamatie la compania de transport e vax, dar daca face scoala se noteaza. cica au mai fost si altii [tel]

 

Didi, ma mira si intristeaza atata nepasare din partea institutiilor, mai ales ca e vorba de copii. Sper sa va dea cifrul ala mai repede ca e greu sa care toate cele si sa faca loc de tinut bici/ trotinetele ca sa nu se mai fure.

 

Tin pumnii sa miste totusi aia cu asigurarea.



#836
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:41

Viviana, kari, didi, mihaela_s, ella, ioana,  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Mai bine bateam campii aici si ma descarcam. Am fost toata ziua intoarsa pe dos. Am tipat la Crina si cand a venit barbata-miu m-am descarcat pe el.facem curatenie si covoarele sunt la spalat. Parchetul l-au dat cu niste solutii si aluneca ca naiba. Crina a luat o cazatura in cot, pentru ca alerga prin casa, si asta m-a enervat si mai tare.Nu stiu cum dar a iesit tasu vinovat.

In fine, acum ea doarme si tasu sta imbufnat in sufragerie.

Ma bag la somn ca sa vina o zi mai buna.

 

 



#837
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:43

Viviana, simpatica matza fleoscaita. Are o fata de martira, asa.

 

Cu medicul gineco barbat cred ca jena este ptr ca accentul cade pe 'barbat' nu pe 'medic'.

 

Eu la medic ma dezbrac fara nicio jena. E de pipait/ atins/ scormonit dupa tezaure? Sa fie sanatos si sa faca ce trebuie, ca asta e rolul lui. Il vad ca pe un robotel daca vrei, sau oricum ceva asexuat.

 

Cu cosmeticiana e alta treaba si prefer pe cineva in care sa am incredere. Am avut un soc aici cand am mers prima oara la un salon dar tanti a fost foarte profi si a fost ok.



#838
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:48

Silvi, iti doresc o noapte buna si o zi si mai buna maine. [flo2]

 

Te inteleg am trecut si eu prin faze din astea si stiu cat de greu este sa treci peste o zi cand fara sa vrei amintirile se itesc de prin vreun sertar al memoriei unde stateau bine incuiate.



#839
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:51

Ma bag la somn ca sa vina o zi mai buna.

 

Silvi, uite ceva sa te mai insenineze putin

 


Editat de Ioana_Pos, 17 octombrie 2015 - 21:00 .


#840
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 20:56

Silvi, du-te și îmbună-l pe soțul tău  [flo2] , nu are sens să rămână supărat dacă tu știi că nu e de vină...

 

Pentru Mianna, sunt la Marty acum, cu o felie de cheesecake în față. L-am ales pe cel mai decadent (din punctul meu de vedere, firește): cel cu alune de pădure prăjite și caramel sărat. Are 3 trilioane de kilocalorii, dar cui îi pasă? [:D]





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -