Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Ghetarul pustiu

ghetar pinguini

858 raspunsuri la acest subiect

#101
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 09:49

Al meu zilele astea vine tarziu, aseara a ajuns la 9, azi pe la 10...dimineata trebuia sa se trezeasca la 5, dar s-a trezit la 4  [batcap] cica nu mai putea dormi..asa face mereu, daca nu mai poate dormi, pleaca la munca..

 

Azi la pranz merg la masa cu un coleg roman...e prima oara cand ne intalnim...m-a vazut pe o lista a unui e-mail si mi-a scris sa ne vedem la o cafea, aluna, maslina...

 

Diseara merg la prietenii nostri la care am fost sambata, daca au auzit ca sunt singura, m-au invitat la cina  [pk]



#102
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 09:51

Ella, distractie placuta la spa, suna tare bine!!



#103
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 09:52


Azi la pranz merg la masa cu un coleg roman...e prima oara cand ne intalnim...m-a vazut pe o lista a unui e-mail si mi-a scris sa ne vedem la o cafea, aluna, maslina...

 

 

 

Really? Si sotul tau nu spune nimic? :)) Al meu ar urca pe pereti, probabil... [:-)))] [:-)))] [:-)))]



#104
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 09:59

' evening! Ma bucur ca se simte mai bine Marcia, tot asa sa o tina! Mihaela, deci momentan sefului casei nu ii e clar ce se intampla [batcap] [batcap] Ei, ce sa-i faci, se lamureste si pisicul ca ala micu' e nou si nestiutor, dar parca vad ca in cateva zile intai il va pune la punct, apoi chiar vor incepe sa isi tina unul companie la altul. Tare, tare dragalas e Winston! Eu imi fac liste cu cine trebuie sa vina luna asta la noi, ce treaba am in weekenduri, deci planuri de social life, meniuri, cumparat cadouri si asa mai departe. Poimaine vor veni trupa australiana (inca nu ne-au anuntat la ce ora, doar ca vin - sa le fie de bine, noi avem treaba si o sa se vedem de ea, le dam adresa ca-s mari si vaccinati si vor gasi casa), habar nu am cat vor sta... vorba aia, mister total. Sper sa le placa varza a la Cluj, daca nu, sa le fie de bine, eu asta am la cina miercuri [soricel] In weekendul urmator ne intalnim in urbe cu niste prieteni, saptamana care urmeaza vom avea musafiri din Italia (sora sotului si junioara ei de 18 ani, vin sa prospecteze open days la Glasgow Uni) plus o petrecere-zi de nastere la doi copilasi, frate si sora, iar dupa aceea vine Halloweenul. Cand deja suntem vineri invitati la un party, sambata vom merge prin cartier cu copiii la "trick or treat" (adica va merge tati cu ei, eu voi sta gazda acasa sa impart dulciuri la "colindareti"), iar duminica vom participa la ceremonia traditionala de Samhain. Iar candva in zilele alea speram ca subsemnata si consortul sa putem sarbatori si aniversarea a 12 ani de casatorie. Ca da, ne-am casatorit de Halloween! As you do [pk] [pk] (si nu, nu am avut rochie de mireasa alba [pk] ) Deci asta asa, la prima vedere, e abia inceputul lunii si deja e clar ca nu ne vom plicitisi luna asta! (va dati seama ca munca ramane munca, activitatile copiilor activitati, iar in plus saptamana viitoare e si vacanta scolara, dar cu asta am rezolvat, jupanul va sta in timpul zilei la childminder) Maine de dimineata vine cineva sa faca revizia la centrala si calorifere, ca noh, vine iarna si vrem sa ne asiguram ca merge bine magaoaia. Deci nu atat social visit, ci ... de musai ca de voie buna! Partea vesela e ca vine intre 7 si 9 dimineata, ca dupa aia plecam care pe unde, la serviciu! Joy-oh-joy!

 

Dark, mi-a tresarit neuronul cand ai zis de rochie de mireasa ne-alba si m-am gandit: oare n-o avea si o poza? :))))

 

 

eu un singur lucru nu l-am inteles: le dati adresa sa ajunga la voi acasa dar cum intra daca voi sunteti plecati cu treburi? Lasati casa deschisa?



#105
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 10:03

Rox, eu nu am zis ca nu am nevoie (chiar cred ca am) dar mie mi se pare ca arat bine si fara el (auto cra-cra [:D] ).

 

Dark, Ce e highlighter?


Editat de Ioana_Pos, 06 octombrie 2015 - 10:15 .


#106
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 10:05

Ella, sper ca il vei convinge pe tatal tau sa mearga la un control. Fratello cum se mai simte?



#107
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 10:06

Tot Ella, ce fain weekend! Te invidiez pentru restaurantul rotativ!



#108
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 10:10

M e neașteptat de "domn" fata de W, il plivește (inca) de sud.

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Mihaela, mi-ai facut dimineata! [flo]

 

 



#109
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 10:14

Dark, 5 dintr-o lovitura!



#110
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 06 octombrie 2015 - 11:01

[:-)))] [:-)))] [:-)))] Mihaela, mi-ai facut dimineata! [flo]

 

vaaaai autocorectul de pe mobil ti-a facut dimineata! :))





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -