Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguini, pangolini si mamuti in deriva

pinguini ghetar madagascar primavara

792 raspunsuri la acest subiect

#661
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:41

scuza-ma ca nu am inteles intrebarea, vroiam sa spun ca erau la cutie conservate, in lichid si fara cochilie . la cutie ma refer, cum sunt rosiile in bullion...

 

 

aaa, asa :)))). Jur ca ma gandeam la o cutie de carton :))))) (si de aici presupuneam ca-s congelate :) )

 

Kari... erau doar scaunele de pe terasa ;)

 

pfuai ce bataie a mancat Federer, de nervi ma uit la fotbal acum..... Laura78, te uiti? :)

 

 



#662
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:43

Ioana, multumesc  [flo2] fratelo e mai ciufut din fire si nu vorbeste prea mult, e taur  [:)] plus ca trece de la o faza la alta, brusc..asa e si elvetianul, si el tot taur  [:)]

 

Marcia a fost la calarie, azi cica a exersat si pozitia vanatorului, aia cu fundul in sus  [:D] dimineata ploua cu galeata, pe la 11 a iesit soarele si dupa a fost frumos...am avut un mare scandal inainte sa o duc la calarie, ca ea nu se incalta cu cizme de cauciuc... cand am luat-o de la calarie mi-a spus : data viitoare sa imi dai cizmele de cauciuc  [zirea]

Acum are fite de adolescent, nu-i mai intra nimeni in voie, toti sunt cum sunt, ea e cea mai cea, imi pune parul pe moate cateodata; noroc insa ca nu o bag in seama; inainte ma enervam si iesea cu scandal; acum trag aer in piept si ma fac ca ploua  [:D]


Editat de Ella73, 06 mai 2015 - 21:43 .


#663
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:43

Ica, acuma dupa toata experienta pe care o ai cu copil, maritis, servici si scoala, ce sfat i-ai da unei fete de 21 de ani care te-ar intreba daca sa faca sau nu un copil la acea virsta? Daca vrei sa-mi raspunzi binenteles. [flo2]

Letitia nu stiu ce sfat as da daca cineva mi l-ar cere. Dar de un lucru sunt sigura. Singurul lucru in viata de care nu imi pare rau ca l-am facut este acest copil. Apoi scoala.

 

Daca as putea sa dau timpul inapoi si sa reiau lucrurile copilul tot l-as face, de asta sunt sigura.

 

Este nu greu, este foarte greu dar am trecut cu bine peste perioada neagra. Serviciul nu mai este, deocamdata ma focusez cu toata puterea pe scoala ca mai e putin.

 

Nu imi pare rau de alegerile facute chiar daca uneori a fost greu. 



#664
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:43

Letitia, multam de pont, ne-am uitat aseara la Ikea, ca doar de acolo am luat saltelele, insa nu am gasit masura respectiva. mai cautam, dar de inceput vom dormi in pielea goala. cand se va intampla asta.... nu se stie.  [il]  

astazi am cumparat doua cersafuri de proba, masura 140/200, salteaua are, fiecare,  90/200. 

 

 

 

kari , imagineaza-ti la cce inaltime era salteaua mea cu:

suportul de la pat

boxa

topper

saltea

topper

 

toate una peste alta...

 

noroc ca patul are o margine lata pe care pun piciorul ca pe scara si inca sunt zvelta si ma pot arunca in pat...ca la atletism. I-am spus sotului ca ma pregatesc de olimpiada.

 

...ieri insa a mai facut modificari. eliminate supportul patului si pus ddirect boxa pe carpet, si a mai eliminate un topper....acum e la inaltimi normale.



#665
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:43

. Daca elevul ia examenul spune ca datorita interventiei lui, daca nu il ia ii spune ca nu s-a putut face nimic si ii da banii inapoi [:D]

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#666
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:45

Multa sanatate la toti bolnaviorii de pe ghetar!

 

Eu sunt franta de oboseala, am avut azi o zi tare, tare plina, mult mult de lucru, si medicale, si o "politie"... acum imi vine sa ma trag la culcare dar inca mai am de facut destule, inclusiv sa pun juniorii la culcare.

 

La noi s-a deschis un ditai mega-spitalul (in care sunt in proces de mutare trei spitale, care se vor inchide), si azi am avut primul client acolo. Din fericire nu am avut ora fixa sa ma prezint, ci doar "cand termini cu clienta la maternitate, poti sa mergi la departamentul X?"  - mi-a luat 40 de minute (!!!!) sa gasesc departamentul si mai ales sa reusesc sa intru in departament. Inca la nimeni nu ii e clar ce s-a mutat si ce nu, ce departamente sunt deschise si care nu, si mai ales pe unde se afla ele si cum se ajunge acolo. Si abia e la inceput (spitalul s-a deschis sambata), pana in august se vor tot muta si transfera departamente, personal, pacienti, saloane etc Oi viata mea!!

 

Eu sunt in gasca "am 40jde ani, nimic nu ma opreste"   - balamalele sa ma tina, ca planuri am [pk] [pk]



#667
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:45

 

Cred ca asa il cheama pe copilul lui Mircea Badea [:D]

 

 

mircea badea are copil? cand la facut maika si cu cine?  [fal]



#668
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:47

Io tot cred ca dl Kari si dl. Michelle au luat saltelele alea inalte ca sa se rostogoleasca dragutele lor sotii spre ei  [:)]  [:)]  dar vad ca inculpatele ma ignora cu gratie, nici scoici nu au mancat, nici a primavara nu le miroase.



#669
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.706 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:47

aaa, asa :)))). Jur ca ma gandeam la o cutie de carton :))))) (si de aici presupuneam ca-s congelate :) )

 

Kari... erau doar scaunele de pe terasa ;)

 

pfuai ce bataie a mancat Federer, de nervi ma uit la fotbal acum..... Laura78, te uiti? :)

 

mi-am dat seama ca ai inteles cutie de carton. de fapt cum se zice la voi la ccutiile alea de table? nu-mi vine in minte cuvintul...de asta nu stiam sa explic.

 

noi la alea din table  le zicem "can " si la cutie din carton "box"...nu e confuzie.



#670
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 06 mai 2015 - 21:52

Dark, putere multa si spor, dar daca e timpul de culcare baga somn ca sa refaci bateriile. 

 

Ica,  [flo2]  ce-as mai vrea sa fiu tanara ca tine....  [pk]  succes mai departe cu scoala.

 

 

michellino, tie iti da mana sa faci salturi, ca esti slaba si tanara. [il]  topper de-ala am vrea sa luam si noi, dar deocamdata asteptam sa vedem cum ne acomodam cu slateaua cea noua. la magazin ne-a spus madam farlifus ca putem schimba salteaua daca nu se acomodeaza oasele noastre cu ea. 





Etichetat si cu pinguini, ghetar, madagascar, primavara

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -