Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguini, pangolini si mamuti in deriva

pinguini ghetar madagascar primavara

792 raspunsuri la acest subiect

#51
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 14:06

Letitia, multumim! [flo2]

 

Viviana, done!

 

Denisa, ce a facut Emma la meci?

 

Si eu ma asteptam sa fie fetita bebelusha regala. La nume nu cred ca va fi Alice, dar unul dintre ele (ca au vreo 3-4) cred ca va fi Diana.



#52
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 14:08

Multumesc tuturor ptr urarile pentru mama si pentru mine ca nu facui anticorpi! [flo2] [flo2] [flo2] 

 

Si pentru aprecierile ptr rezumat. [flo2] [flo2] [flo2] Alinta, pe mine ma ajuta sa il fac ca se vb mult si in multe directii si asa macar mai tin pasul cu ce fac unii si altii.



#53
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 14:13

Fleur, sa va traiasca biciclistul! Este foarte simpatic cu mutrita pe care o face de la soare.

 

Noi la Greys nu se mai uitam de prin sezonul 7-8... ca prea se telenovelisera. Adica Mereditha, mare medic, se criza ca pierde sarcina cand incepuse sa simta ca misca bebele in burta??? [alcool] [alcool] [alcool]



#54
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 14:15

Didi - wow! Chiar ai facut un timp bun la alergare!

 

Simonna, bafta sa scape de chiriasi repede! Si da, nu mai e picior de biceps in Greys - nu am mai urmarit de ceva vreme dar si Avery de cand s-a insurat parca s-a domesticit...

 

Tot Greys - pe mine ma oftica la ei si la alte seriale cum copiii sunt bagati la inaintare cateva episoade, ba ca se adopta, ba ca zboara mama prin parbriz si se naste bebe prematur la 20 de sapt sau cate mai erau, ba una, ba alta dupa care- puff! Nici usturoi nu au mancat nici in serial nu mai apar.

Don't get me wrong, nu vreau sa apara copiii aia in serial dar nici asa, viata cu copii = facem tot ce vrem, cand vrem, cum vrem! Sa ma faca pe mine care lucrez program redus si pe un job ce nu presupune sa salvez vieti sa ma simt ca ultima neadaptata pentru ca: nu operez de la 8 la 22 in timp ce inventez noi tratamente, apoi sa ma duc acasa sa bonduiesc cu copiii, in timp ce beau cu sotul un pahar de vin rosu si apoi cand copiii dorm facem sex ca adolescenii in vreme ce mai amestec si in pastele oragnice cu sos de trufe.


Editat de Ioana_Pos, 02 mai 2015 - 14:26 .


#55
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 14:43

Ioana, merci, ii lipseau ochelarii de soare.
Sanatate Patriciei, noi avem experienta in domeniu dupa cum povestesti imi pare a fi enterocolita. Fluide multe si rabdare.

Simonna, bienvenue back, iti zic in dulcea noastra frangleza. Succes in lupta cu lighioanele mici.

La noi e vreme superba weekendul asta, in jur de 20, vom sta mai mult pe afara.

Weekend fain tuturor!

(Dark, bine ai venit la noi.)

#56
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 14:49

Ioana, 

 

ai mei Au avut Episoade DIN astea. Cu cat ii tratam Mai mult, Cu atat lungeam boala,

 

 

Poze cu ranitul si hartiA desert, tortul padurea neagra si km mei. Nici mir Nü imi vine Sa cred ce placeri am , io care acu 25 de ani imi dadeam sufletul auf 800 m, acu alerg 4 km fara pauza.

 


Editat de DidiAlex, 02 mai 2015 - 23:01 .


#57
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 15:05

Ioana, sănătate! Uf, tot tu ai rămas să scapi turma la curățat... Mulțumim de sinteză.

 

Strumph, da, la turci se mănâncă ffff bine, să ne zici ce ai luat.

 

Dark, bine ai venit!

 

Didi, felicitări pentru alergat și sănătate rănitului.

 

Simonna, welcome back!

 

Fleur, tare dulce biciclistul! Ați luat voi toată căldura, aici plouă...

 

Ref. Grey's Anatomy, mie nu-mi place Patrick Dempsey, nu-mi zice nimic.

 

Ref. bebelușa regală eu zic că unul dintre nume va fi Victoria.


Editat de danielag, 02 mai 2015 - 15:45 .


#58
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 15:43

Hello there! Am venit si eu intr-o vizita pe-aici, daca ma primiti [hia]

 bine ai venit [flo2]



#59
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 15:54

Am terminat ciorba de cateva ore, am si gustat-o  [:)] cu ceapa verde...

 

Kari, te poftim cu placere la gratar  [:)] sper sa fie frumos...acum ba iese soarele, ba se inoreaza...dar nu mai ploua...

 

Aseara al meu mi-a spus ca vrea sa-si faca ochelari de citit; il bat la cap de vreo 2 ani si degeaba  [batcap] a vazut insa ca nu se mai poate...cand vrea sa citeasca ceva, tine obiectul respectiv la 1m distanta...asa ca sambata viitoare, dupa ce ducem copila la cursul de manga, mergem sa ne facem amandoi ochelari  [pk]

 

Acum sunt la studiat oferte pt parchet, usi interioare, balustrade, scari de lemn...trebuie sa ii trimit maica-mii rezumatul cu ce am gasit...si ea sa se uite si sa aleaga ce vrea...complicat rau  [soricel]

Baile le termina saptamana viitoare, de marti cica zugraveste, apoi el mai are de terminat izolatia pe-afara si de facut terasele...si i s-a terminat jobul...

Dupa ce terasele sunt gata, canalizarea la fel, trebuie pus gardul si poarta..

Mobila o vor face ai mei la comanda - au vorbit deja pt asta, electrocasnicele le vor cumpara dupa ce termina cu montatul parchetului...

Incet, incet suntem pe ultima suta de metri...mai bine zis, ultimul kilometru  [pk] sper sa termine pana la mijlocul lui iulie, cand ajungem noi in tara...

 

Am vorbit si cu mama, a fost la fratelo azi, i-au scos sonda din nas...a facut si putina miscare, a inceput sa manance (ieri i-au dus ai mei iaurt si branza si au disparut din frigiderul comun [batcap]) mama ii facea supa sa ii duca diseara...mi-a povestit ca ieri cumnata a lesinat; s-au speriat cei din salon de numai; a avut noroc ca a cazut intre 2 paturi si nu a dat cu capul de gresie...vroia sa mearga si azi, dar mama i-a spus sa mai vina la spital cand scapa fratelo de furtunase si pungute; ea nu l-a vazut nici data trecuta dupa operatie...

il doare inca ft tare spatele, dar ii fac masaj asistentele si tata...dar e pe drumul cel bun...si se reface repede...



#60
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 02 mai 2015 - 16:02

Copila e ft ocupata cu Videoday Berlin; se uita la live stream  [:)] mai are 3 luni de asteptat pana mergem la Videoday in Koeln...

 

Iar vin weekend-uri pline...maine musafiri, sambata viitoare la vecini la gratar, duminica la circ (e ziua mamei atunci)...apoi vine Inaltarea si nu muncim joi; mi-am luat liber vineri si plec cu Marcia 4 zile haihui [pk] elvetianul ramane cu motanul  [:D]

 

Ioana, sanatate copilei  [flo2]





Etichetat si cu pinguini, ghetar, madagascar, primavara

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -