Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghetar de primavara - A la recherche du PrinTemps perdu

pinguini ghetar primavara

951 raspunsuri la acest subiect

#931
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 03 aprilie 2015 - 23:47

Deci trebuie sa vad si eu filmul. In fiecare seara mi-l propun si tot eu ma deturnez.

 

Daca va spun ce film am vazut aseara o sa radeti de mine: Boxtrolls.

Mie mi-a placut si il recomand tuturor copiilor de mamici.

 

Foarte tare bate vantul, suiera, se zbate si in casa se aud zgomote ciudate.

 

Mi-a spus mama ca sunt dilie ca vreau sa fac cozonac. Cu spondiloza si discopatia mea cervicala exact asta imi trebuie.

 

Si nou ne-a placut mult Boxtrolls



#932
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 01:36

Mama se simte bine. A iesit ok din operatie, nu au fost probleme cu anestezia. Am si vb cu ea de doua ori in seara asta. S-a operat la Institutl (mianna, nici nu stiam ca sunt doua spitale acolo). Avea un tonus bun, facea haz ca nu are un spritz ca sa serbeze ca a scapat. Au scos niste noduli si ganglioni. S-a facut o biopsie pe loc dar nu a fost concludenta... [smulgpar] asta poate sa fie si bine si rau. Asteptam biopsia oficiala peste 3 sapt. Important este ca de acum stim unde stam si cand vom avea rezultatele stim si ce trebuie facut. 



#933
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 01:46

Mihaela, frumoase ouale si apetisanti cozonacii.

 

rufus, multa sanatate Ioanei!

 

rall, ce pusesti mai desenele alea? Cum evolueaza relatia pana la si dupa maritis? [:)]



#934
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 01:49

Xio, filmul ala vechi se numeste An affair to remember. Ideea e ca ei sa isi dea seama daca chiar se iubesc sau a fost doar in fling pe vapor, de aia asteapta; si ca sa rezolve relatii.e curente: ea se ducea sa se casatoreasca cu un alt tip, el era intr-o rel cu o alta femeie. Din cate retin eu din film nu era niciunul casatorit.



#935
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 01:57

 

Tot timpul, in casa, impreuna, multe la comun... simteam nevoia de spatiul meu si inimitatea mea separata de a lor.

 

La asta ma tot gandesc eu acum: sa pun fetele la comun, sau fiecare cu camera ei? Pana unde merge statul impreuna ca sa le apropii si unde devine prea mult. Clar la adolescenta fiecare va vrea sa aiba spatiu personal etc, dar acum cand sunt matze mici? Patricia ar vrea sa aiba patutul Saltaricei in camera cu ea. logistic mie se mi se pare mai ok sa le tin separat, macar pana incepe 'infanta' sa aiba somn de noapte mai regulat, ca la nceput e posibil sa se scoale si la z1-2 ore daca seamana cu sora mai mare. 



#936
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 02:24

rall, ce pusesti mai desenele alea? Cum evolueaza relatia pana la si dupa maritis? [:)]

 

Ce au desenele? [:)]

Si ce relatie si ce maritis? [:-)))]

 

E clar, e 3 jumate noaptea [:D]

 

Ma bucur ca e ok mama ta si.. sa fie numai vesti bune! [pup]



#937
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 03:03

Adica, pana la maritis zonele respective sunt rase, tunse si frezate, dupa, lasate in libertate?

Noi am avut o zi plina. Piticul a vanat oua si s a intalnit cu iepurasul, o iepurasa de fapt. Am cumparat miere de trifoi, delicios de parfumata si o tarta de mere maison. La intoarcerea de la ferma am facut si un pic de shopping, bineinteles toate pentru cel mic, hainute incaltari si dvd uri, iar pentru cei mai marisori cuburi Rubik. Ati observat ca sunt iar la moda? Aici in scoli copiii cum termina de facut ceva se apuca de facut cubul.

A fost frumos si caldut azi, +14,desi daca va arat poze de la vanatoarea decoua veti zice ca e plina iarna, am mers pe camp unde zapada nu s a topit inca.

M ati facut curioasa sa vad Take this waltz. Macar muzica lui L. cohen imi va place sigur.
Damage cu Jeremy Irons si Juliette Binoche mi a placut f mult, e un film vechi care m a marcat, iar ei doi sunt printre actorii mei preferati.

O alta actrita care imi place mult e Geena Davis. Imi vine in minte acum The Casual Tourist, cu ea si William Hurt. Si alta, Janeane Garofalo, o actrita de roluri secundare, cu un simt al umorului negru si un farmec deosebit. Daca va plac comediile mai vechi, spumoase si reconfortante, va recomand The truth about cats and dogs.

#938
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 07:45

Buna dimineata!

Mihaela, tare frumosi cozonacii, bravo!! Vine Ovidiu azi acasa? 

Fleur, poze de la vanatoarea de oua ne pui?

daaa, chiar ziceam sa ii iau si lui Patrick un cub Rubik, sa vad daca il atrage.

Fug sa duc iepurii la tenis, apoi ar trebui sa il tund putin pe blanosul cel mare... si la cozonaci cu mine;)



#939
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 08:33

Neata pinguini

 

La noi ploua si e frig...trebuie sa merg sa pun cauciucurile de vara la masina...apoi la cumparaturi...drobul a iesit ft bun...

 

Mi-a placut filmul, desi e cu final nefericit...nu il omoara razboiul, ci un veteran de razboi :-(( 

 

O zi buna si spor la treburi !



#940
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 aprilie 2015 - 09:06

Corina, multumesc. Problema e ca blatul ala continua si langa aragaz (stanga, dreapta); plus chiuveta  care e din acelasi material, deci pe-alea tot trebuie sa le spal.





Etichetat si cu pinguini, ghetar, primavara

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -