Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stelute de iulie 2015 - cap 2

iulie 2015 mamici rac leu gravide iulie

465 raspunsuri la acest subiect

#51
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 07:57

Fetelor, bafta la eco azi! Va asteptam cu vesti bune! Maine am si eu programare si imi vad pitica din nou. Atat de mult astept incat azi noapte am visat ca am ratat programarea :))

Ancutzam, multumim pt pont. Intru si eu acum sa vad daca imi gasesc ceva!
Zi frumoasa! :*

#52
lusia

lusia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 13:07

Buna, 

Vad ca ati inceput sa cumparati pentru bebe. Eu recunosc inca nu...dar studiez activ  [:)] .

Citeam despre purtatul copilului si mi s-au parut mai interesante/practice slingurile si wrapurile textile sau elastice.

Tinand cont ca bebeii se vor naste in plina vara voi spre ce inclinati? 



#53
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 14:10

Astăzi mergem si noi la echo, speram ca totul sa fie bine. Fetelor mai locuiește cineva in Sibiu? Eu sunt din bucuresti dar si eu si soțul meu ne-am mutat cu serviciul aici. Este foarte greu sa nu cunoști pe nimeni.

#54
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 14:10

Astăzi mergem si noi la echo, speram ca totul sa fie bine. Fetelor mai locuiește cineva in Sibiu? Eu sunt din bucuresti dar si eu si soțul meu ne-am mutat cu serviciul aici. Este foarte greu sa nu cunoști pe nimeni.

#55
lore27

lore27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 17:51

Buna burtici. Am facut azi morfologia.. totul e foarte foarte bine, multumesc lui Dumnezeu.. i-a masurat toate organele, toate sunt in regula. Are aproximativ 450 grame.. e un frumusel.
pana la urma am facut morfologia in piatra neamt la dr. Caranfil, un super dr care iti explica absolut tot.. a durat cam 1 ora jumatate.

#56
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 19:40

Am fost la echo, bebe este ok in schimb colul este deschis. Avem noroc cu acel pesar dar Dl Dr se întreaba daca nu ar trebui facut si un cerclaj. Rămâne sa vedem saptamana viitoare la control. Îmi este așa de frica. Sper sa ajungem măcar la 32-34 saptamani, atunci cand bebe ar avea șanse. Așa ca pina saptamana viitoare stam numai si numai in pat.

#57
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 20:48

Buna,
Vad ca ati inceput sa cumparati pentru bebe. Eu recunosc inca nu...dar studiez activ [:)] .
Citeam despre purtatul copilului si mi s-au parut mai interesante/practice slingurile si wrapurile textile sau elastice.
Tinand cont ca bebeii se vor naste in plina vara voi spre ce inclinati?


Ma incanta si pe mine sistemele de purtare, dar avand un vedere faptul ca va fi vara, oare nu o sa le fie prea cald acolo, lipiți de noi? Oricum, vreau sa cumpar si carucior.

#58
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 20:53

Am fost la echo, bebe este ok in schimb colul este deschis. Avem noroc cu acel pesar dar Dl Dr se întreaba daca nu ar trebui facut si un cerclaj. Rămâne sa vedem saptamana viitoare la control. Îmi este așa de frica. Sper sa ajungem măcar la 32-34 saptamani, atunci cand bebe ar avea șanse. Așa ca pina saptamana viitoare stam numai si numai in pat.


Bebe o sa vina cu bine pe lume, ai sa vezi, stai linistita si nu te stresa! Sanatate!

#59
ancutzam

ancutzam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 21:47

Tania cu odihna, sanatate si fara sres prea mare cu siguranta totul va fi bine iar bebe va veni atunci cand trebuie :).

Lore ma bucur ca tot e bine. Si eu tot la el voi merge. E un doctor recomandat pentru morfo chiar de colegii lui de breasla.

Lusia si eu sunt in cautarea unui sistem de purtare. La cel mare am avut un sling cu inele doar ca mi-a fost un pic frica sa-l folosesc chiar in prima luna. Acum am vazut un tricou tip wrap care mi se pare usor de folosit inca de la nastere si merge foarte bine pentru perioada verii.

#60
TaniaViorela

TaniaViorela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 18 februarie 2015 - 22:07

Mulțumesc din suflet, sa dea bunul Dumnezeu mai ales ca acest copilaș a apărut ca o minune. In luna August Dupa 3 ani de chin, am facut FIV, a fost un singur embrion implantat, care din păcate nu s-a prins. Urma sa mai fac un FIV in luna Noiembrie, dar a apărut micutul meu așa ca o minune. Si sper din toată inima sa fie bine pina la capăt. El este foarte vioi, se misca in fiecare zi si la echo deja avea luni 300g, un pic mai mare cu câteva zile fata de vârsta lui de 19 saptamani si 3 zile.



Etichetat si cu iulie 2015, mamici, rac, leu, gravide, iulie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -