Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stelute de iulie 2015 - cap 2

iulie 2015 mamici rac leu gravide iulie

465 raspunsuri la acest subiect

#391
Anna91

Anna91

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 21 martie 2015 - 19:03

Buna fetelor, acum am citit ultimele coment-uri, va multumesc pt urarile de bine. Nu vreau sa va supar nici sa va panichez doar vreau sa imi iau la revedere de la voi,sa va urez sarcini usoare si copii sanatosi. Eu mi-am pierdut minunile miercuri si sufletul meu e acum sfasiat de durere mai ales ca nu am primit nicio explicatie despre cauza ce a determinat aceasta tragedie.
Va sfatuiesc sa mergeti la eco de fiecare data cand aveti intrebari legate de bebe,chiar daca sunt nefondate, exagerati putin cu analizele si stati cat mai mult in pat ca asa e cel mai sigur.
Multa fericire tuturor!


Cristina, imi pare rau sa aud asta.. iti doresc multa sanatate si putere sa poti merge mai departe. Dumnezeu e mare si va va ajuta!

#392
Irina86David

Irina86David

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 21 martie 2015 - 21:17

Buna fetelor, acum am citit ultimele coment-uri, va multumesc pt urarile de bine. Nu vreau sa va supar nici sa va panichez doar vreau sa imi iau la revedere de la voi,sa va urez sarcini usoare si copii sanatosi. Eu mi-am pierdut minunile miercuri si sufletul meu e acum sfasiat de durere mai ales ca nu am primit nicio explicatie despre cauza ce a determinat aceasta tragedie.
Va sfatuiesc sa mergeti la eco de fiecare data cand aveti intrebari legate de bebe,chiar daca sunt nefondate, exagerati putin cu analizele si stati cat mai mult in pat ca asa e cel mai sigur.
Multa fericire tuturor!


CristiPandele fii tare. Stiu prin ce treci si te inteleg.
Eu am doua sarcini pierdute una pina la David  (eram proaspat casatorita, era prima mea sarcina) si una dupa David (in octombrie 2013). E cumplit de dureros dar timpul chiar ,, le vindeca pe toate''. Dumnezeu are grija de fiecare din noi.De sarcina actuala am aflat intimplator. Eram sigura ca nu sint insarcinata si ca e  din nou o dereglare hormonala, dar am facut totusi un test si a esit cu ochi. Dumnezeu are grija de toate si toate vin la timpul lor. Pobabil te intrebi de ce ti s-a intimplat anume tie.... Asa a fost sa fie...
Fii tare...Capul sus....Va veni si ziua cind iti vei tine bebelusul 



#393
Irina86David

Irina86David

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 21 martie 2015 - 21:17

Buna fetelor, acum am citit ultimele coment-uri, va multumesc pt urarile de bine. Nu vreau sa va supar nici sa va panichez doar vreau sa imi iau la revedere de la voi,sa va urez sarcini usoare si copii sanatosi. Eu mi-am pierdut minunile miercuri si sufletul meu e acum sfasiat de durere mai ales ca nu am primit nicio explicatie despre cauza ce a determinat aceasta tragedie.
Va sfatuiesc sa mergeti la eco de fiecare data cand aveti intrebari legate de bebe,chiar daca sunt nefondate, exagerati putin cu analizele si stati cat mai mult in pat ca asa e cel mai sigur.
Multa fericire tuturor!


CristiPandele fii tare. Stiu prin ce treci si te inteleg.
Eu am doua sarcini pierdute una pina la David  (eram proaspat casatorita, era prima mea sarcina) si una dupa David (in octombrie 2013). E cumplit de dureros dar timpul chiar ,, le vindeca pe toate''. Dumnezeu are grija de fiecare din noi.De sarcina actuala am aflat intimplator. Eram sigura ca nu sint insarcinata si ca e  din nou o dereglare hormonala, dar am facut totusi un test si a esit cu ochi. Dumnezeu are grija de toate si toate vin la timpul lor. Pobabil te intrebi de ce ti s-a intimplat anume tie.... Asa a fost sa fie...
Fii tare...Capul sus....Va veni si ziua cind iti vei tine bebelusul in brate



#394
Irina86David

Irina86David

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 21 martie 2015 - 21:33

Fetele care aveti copilasi mai maricei 4+ (Irina, Batranica, Mamix - mai e cineva?), ati observat ca li s-a shimbat comportamentul? Patricia incepe sa 'faca pe bebelusul', uneori cand o intreb ceva raspunde cu gu-gu-ga-ga, vrea sa o imbrac eu etc. Stiu ca // copiii simt instinctiv ca bebele va deveni centrul atentiei pentru o perioada si incearca sa fie bagati in seama, fie comportandu=se urat, fie prefacandu-se ca sunt bebei ca sa fie si ei centrul atentiei, fie in diverse feluri. Ati experimentat? CUm ati reactionat?


David si pina acum se alinta cand vorbea, asa ca asa ceva nu am observat. Insa dupa ce intr-o seara spusesem (mai mult in gluma) ca atunci cind va aparea bebe bebe va dormi cu mami iar David cu tati el a incercat in unele seri sa ma roage sa ramana cu noi in pat sa doarna. David doarme cu noi in odaie dar are patutul lui si darme linga mine numai cind e bolnav (sa simt daca are febra, cum respira s.a.m.d) Incercam sa facem in asa fel ca sa nu ii stirnim gelozia dar adevarata situatie va fi vizibila abea dupa aparitia lui bebe. Vorbim cu David despre fratiorul din burtica dar nu prea cred ca realizeasa in totalitate situatia reala. Cel putuin ma bucura fapul ca are o atitudine pozitiva  fata de bebe (ii spune noapte buna si buna dimineata, il mingiie, il saruta de noapte buna (burta care e ,, casuta lui bebe unde nu e internet'')) si ma tot intreaba cind o sa apara bebe. 



#395
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 22 martie 2015 - 00:23

Cristipandele, as vrea sa pot sa te imbarbatez, sa te alin cumva dar cuvintele nu ajuta. Si noi am pierdut o minune in 2013. Iti doresc sa ai putere si sa iti gasesti linistea.



#396
Batranica

Batranica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 09:27

Cristina, imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva!!! Este groaznic, eu am pierdut o sarcina acum patru ani si ma resemnasem. Si...la 40 de ani, chiar nu mai credeam. Dar, Dumnezeu le aranjeaza pe toate. Capul sus!!!



#397
Batranica

Batranica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 09:30

Ioana_Pos, fata mea e mare, nu se mai da bebelus (are 11 ani jumate). In schimb, sunt foarte atenta cu ea si pana acum nu am remarcat incidente. Eu vorbesc foarte mult cu ea, si ma ajuta si faptul ca stie cam tot in materie de sex si nastere. Am mers pe principiul ca mai bine ii spun eu decat sa afle tampenii de la altii. Bine, normal ca a aflat, dar eu am stiut pt ca mi-a spus, si am putut sa ii explic tot.



#398
Iris1211

Iris1211

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 751 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 11:56

CristiPandele iti doresc putere sa treci peste aceasta nefericire.



#399
lily_flower

lily_flower

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 13:14

Cristina,

 

Imi pare foarte rau pentru ceea ce s-a intamplat. Trebuie sa fii puternica si sa ramai optimista ca data viitoare va fi bine. 

Eu am pierdut 2 sarcini inainte. Una s-a eliminat singura la 6 saptamani, cealalta s-a oprit din evolutie la 8 cu gemeni. Acum sunt insarcinata si e totul bine, Doamne ajuta! 

Fii puternica si nu-ti pierde credita. Te pup.



#400
CristiPandele

CristiPandele
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 martie 2015 - 13:39

Multumesc mult pt incurajari si pt gandurile bune!
Incerc sa ma reculeg,sa ma gandesc mai rar la acele momente groaznice si sa merg mai departe. Acum ma ingrozeste faptul ca nu stiu care este cauza si la cine sa cer sfatul,la cine sa merg la consultatie de acum innainte pt ca la viitoarea sarcina sa nu se mai intample asa. Doamne fereste!



Etichetat si cu iulie 2015, mamici, rac, leu, gravide, iulie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -