Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Hai LiaCamelia! Hai mada23! Hai Ari? :) Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 7

nastere februarie 2014

353 raspunsuri la acest subiect

#341
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:10

Madaralu nici eu nu am facut foamea si am luat doar 11kg, ce burtica mica ai asa o aveam pe la 5 luni! [il]

Abia nu o sa iti ramana burta dupa nastere, la mine o sa ramana asa a ramas si la prima sarcina si greu am scapat de ea. [smulgpar]

Oau se anunta nasteri multe saptamana asta. [pk] [pk] Felicitari fetelor o sa va tineti curand comorile in brate!

Claudia tu ce faci?????? Ai nascut si esti ocupata cu comoara?????Spunene si noua! [soricel]

Mada23 si ea era internata cred ca si ea a nascut!



#342
Alecsic

Alecsic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:13

Salut, bine ai venit, ce dpn ai si ce este bebe ?

Buna, DPN este 26 februarie, insa, datorita unor probleme oftalmologice, sunt programata pentru cezariana pe 19/02. Maine fac 37 de saptamani [pk] Bebica este baietel. Din pacate, nu reusesc sa imi pun semnatura, imi spune ca am doar 4 mesaje aprobate, dar nu-i asa. [:)]



#343
Alecsic

Alecsic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:17

pentru nas uscat tantum protect gel sau spray . spray-ul se da si la bebelasi din prima zi pentru nasuc infundat/ uscat

Maddutz, merci mult de tot, nu stiam de tantum protect. Voiam sa imi comand de pe farmaciatei.ro, un spray nazal hipertonic de la Marimer. Pentru bebica am deja fiole de ser fiziologic.



#344
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:31

Mulţumesc.. cum ziceam, nu ma supăram să mai pun vreo 8.. tu când trebuie să naşti?

#345
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:36

TOT mai multe.. o să rămânem noi pe martie.. :))) da ştiu, de aia toată lumea îmi zice că nu am mai mult de 6 luni..

#346
Alecsic

Alecsic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:44

Woow, cate noutati, am avut cate ceva de recuperat :)

Lia, felicitari, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de o familie fericita si unita!

Claudia, Crisicar, ce vesti ne mai dati?  [disco]

Madaralu si Mary, la fel si eu cu burtica si kilogramele. Atunci cand aveam vreo sase luni m-am dus la un botez si toata lumea se mira de burtica mea mica, noroc ca am fost dr. Peli si m-a linistit ca bb e in grafic. Bine, ultima oara cand am fost la control s-a zbarlit la mine ca "de ce am doar 8-9kg luate" dupa care a inceput sa rada si m-a linistit din nou. Probabil ca pana pe 19 ajung la 10-11.

 

Fetelor, iar ne sincronizam cu dureri de spate si nopti semi-dormite. Inainte burtica se relaxa noaptea, acum sta tot timpul contractata de zici ca am o minge. [sad]

 

Sper sa nu se sincronizeze nimeni cu raceala mea.  [q]  Da, am luat-o de la minunat, care este relativ mai bine, dupa un puseu de febra de 24 de ore. Ma doare tot de la mijloc in jos, ma ustura gatul si am nasul infundat. Noroc ca au venit ai mei la noi si ne oblojesc ca pe 2 copii mici. Pana acum limonada, ghimbirata, ceaiuri la greu, homeogene 9 din ora in ora, plantusin, o mamaliguta cu un strop de carmol pe piept si zacut in pat.

 

Daca mai aveti alte idei, astept sfaturi cu mult interes :D [medic]

 

Spor in tot ce faceti, eu sper maine sa ma simt mai bine si sa o secondez pe mami la pregatiri: spalat/calcat hainute & stuff, sterilizat pompa, biberoane si suzeta (just in case, ca nu vreau sa-i dau), plus sticlutele in care voi pune uleiul de masaj pentru baietica Alecsica. Oooof, raceala asta nemernica.. fir-ar..



#347
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:49

Alecsis burtica ta a fost aşa acum o lună, dupa cum văd că ai pus poza.. a mea nici acum nu e cat a ta :((

#348
Alecsic

Alecsic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 16:59

Madaralu, daca doctorul spune ca bebica este bine, daca il simti ca e activ, trebe nu-ti faci nicio grija, doar sa fii mandra ca ai un corp de gravida asa de frumos :)  "sexy mamacita" [pk]

De fiecare data cand ma duceam la echo, dr. Peli era foarte fericit ca vine si o graviduta mai slabuta, spunand ca se vede mai bine bebica. Doar ca Alecsicu' era super fitzos si nu statea deloc la masuratori. Ultima data cand am fost la echo a trebuit sa ma rog de el sa-si ia manutele de pe fatzuca, sa-l vada si mami cu tati. Si a fost ascultator mititelul dragalas [bib]



#349
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 17:03

La câte meciuri de box primesc zi şi noapte ma intreb când mai doarme.. este este.. marea mea dilema a fost de fiecare dată unde încap 3 kg a ei cu placenta cu lichid şi TOT şi dr a zis că "aici(arătând burtica)" :))

#350
madalinaadela

madalinaadela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 17:05

Madaralu imi place burtica ta micutza si dragutza eu cred ca o aveam asa la 4-5 luni (de la 3 luni s-a umflat si nu ma mai simteam comod in pantaloni decat desfacuta la nasturi ) iar acum in ultima saptamana zici ca sunt un pepene prea copt ,paraie peste tot si mi-am dat cu o groaza de crema  antivergeturi dar si bebe a luat de la o sapt la alta 400g.





Etichetat si cu nastere februarie 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -