Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Claudia0702! Hai Mada23! Felicitari Lia! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 8

nastere februarie 2014

280 raspunsuri la acest subiect

#21
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 08:24

Maria mea de la 1 la 3 dimineata nu a vrut sa doarma . Am stat cu ea pe burta mea a fost mai linistita dar de dormit numai eu, bine ca nu m-am intors sa o fac afis prin pat...

#22
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 08:37

Neata!

Maria ce comica esti, asa mai pateam si eu, dar tresaream la fiecare miscare a fetei! [fri]

Felicitari Claudia!!!! Sa ai recuperare usoara si mult laptic! [disco] [disco] [disco]

Eu am dormit bine cu vreo 3 treziri dar am adormit repede de la 12 pana la 8.

Iulia asa naspa sunt injectiile alea?

Va doresc o zi frumoasa!



#23
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:04

Neata! Maria, stai linistita ca aa cev nu se poate intmpla; sa te intorci peste fata. se spune ca un bb este mai in siguranta in pat cu mama decat singurel in patut in camera lui.Asa ca..

Si noi dupa noapte grea. Am tusea asta seaca care ma scoate din minti, apoi am avut nevoie la wc dar nu m am dus din c cauza ca fac tratam imp infectiei si daca ma ridicam sa merg ar fii iesit totul afara. Asa ca am indurat cat am putut. pe la 2 am mers si la wc.

Sotul a venit de la munca la h23 cu febra, frisoane si sensazie de voma. mi-a zis sa nu duc fata la scoala pana nu vad un kk normal de la ea . Asa ca azi tot acasa o tin desii ea se simte bine.

Acum vad ca sotul ceruu medicamente de migrena. Deci a cazut in partea cealalta.

Chiar acum am o burtica tare nici nu ma pot ridica de pe scaun. si obosita nu s ca deabia m am trezit. Macar sa se vindece lumea in casa ca asta imi lipsseste sa nasc si ei doi sa fie bolnavi.

 

Fetelor eu ma tot tin dupa fulguletii de ianuarie si citesc ce mai fac ei acolo. Acum se discuta despre alaptat. Interessant.

Am citit parca tot acolo ca o fata a nascut indus al doilea copil si povestea cat de greu a fost. M a speriat rau. Si eu tot indus vreau daca ajungem la 40 si ceva de sapt. Doamne ajuta sa nu.

Fetelor care sunteti la termen: succes sa va tineti puiutii repede in brate sa nu ajungeti la nedorite! [flo2]



#24
onitzi21

onitzi21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:08

Iar mi se intareste burtica si nu am putut dormi. Cred ca din cauza emotiilor.
Voi cum ati petrecut acesta noapte?
Claudia asteptam sa ne povestesti cum a fost.

#25
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:12

Am ratat un mesaj de al tau iulia. de ce faci injectii? Ca doar nu ca sa mai tii puiutii pana la 40 de sapt?

Onitzi si eu sunt curioasa sa citesc povestea Claudiei. cat de frumos spunea ea despre Ingrid cand era in burtica, dar acum...

Nu mai stiu cum o cheama sa o caut pe fb.


Editat de Geluk, 05 februarie 2014 - 09:14 .


#26
uburex

uburex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:33

Neata.

 

Felicitari Claudia, sper ca a fost usor si acum te bucuri de micuta Ingrid!

 

Eu am avut o noapte cu o singura trezire de mers la baie, mai rar asa ceva. In schimb nasul uscat, nu reuseam sa respir deloc.

 

Geluk, mie medicul mi-a zis ca daca depasesc termenul imi face cezariana, el nu este deloc de acor cu nasterea indusa deoarece considera ca este prea traumatizant pentru bebe, el nefiind practic pregatit inca sa treaca prin efortul 'iesirii' din moment ce nu a facut-o pana acum...

 

Eu joi fac 39 de saptamani, sper sa nasc natural pana pe 13 februarie cand am deadline. Dar in continuare nu am simtit nicio contractie, nicio burta lasata....nimic din ce va aud pe voi ca experimentati.



#27
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:40

Uburex, inteleg. Nu se arunca ei prea usor la cezariana. La prima nastere aveam 42 de sapt si nu a pomenit nimeni nimic de cezariana. Costa spitalul mai mult si doar in cazuri de urgenta.Ar trebuii sa ma tina mult spitalizzata etc. Ori cand am nascut acum 4 ani, la h 23 am nascut si dimineata ne au trimis acasa. cheltuieli mai mici.



#28
Dana1984

Dana1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:50

Neata fetelor!

 

Am dormit mai bine si eu probabil se adunase prea multa oboseala plus efortul de ieri...m-am trezit de vreo 5 ori la baie (nu stiu de ce unele dintre voi doar 1 data??!!! cum reusiti?) si de cateva ori de durere de la burta intarita, dar am adormit la loc....

 

Madalinaadela si eu sunt la prima nastere, dar din cate stiu dopul poate fi eliminat cu o saptamana inainte de nastere sau chiar in ziua respectiva...deci nu e o regula...fiecare sarcina e diferita....si eu astept dopul ala ca vreau sa nasc, nu mai am rabdare [batcap]

 

Mary te-au anuntat ceva de la farmacie in legatura cu gelul?



#29
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 09:58

Buna fetelor! Va anunt ca am nascut o fetita frumoasa si tare cuminte de 3415 gr si 52 cm, a fost greu, dar a trecut. Doua zile am avut conntractii m usoare, ziua mai putin dar noaptea era groaznic ca nu puteam dormii cu ele si colul tot nu vroia sa se deschida, ii trebuia contractii m mari pt asta, dupa care, a treia zi, medicii au vrut sa probm o pastiluta care provoaca contractii m mari si asa am facut. A treia zi, m- au dus de dim in sala de nasteri, mi - au facut o injectie sa nu m simt contractiile care le ave deja si nu ma putem odihnii din cauza lor, injectia ca sa pot dormi cateva ore , sa- mi recapat puterile, am dormit iar dupa amiaza, pe la 3 am luat pastiluta, am avut niste contractii foarte dureroase iar pr la 6 - 7 seara imi venea sa nasc, si pana la 8:22 am nascut .... Acum sunt la spital pana vineri ;) va pup si va multumesc pt incurajari

#30
Dana1984

Dana1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 05 februarie 2014 - 10:20

Felicitari Claudia! Sa-ti traiasca bebelina si sa fie la fel de cuminte si de acum inainte!

 

Off...ce emotii am cand citesc ca a mai nascut cineva..





Etichetat si cu nastere februarie 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -