Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Hai Mina! Felicitari Pastilutza! Felicitari Flavia, Criss21 & Misandra! Dovlecei de Sept-Oct 2013 (20)

gravidute sept2013 oct2013

209 raspunsuri la acest subiect

#11
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:55

Danyce, acasa e cel mai bine :) asa ca o sa aveti o vacanta superba in Romania :)



#12
onnu

onnu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:01

Ziua buna !
Ma bucur ca ati ajuns in sfarsir akasa,Daniela! Adaptare rapida va doresc si pofta de laptic bebeilor!Sunt asa dragalasi!! Scuze ca te intreb,dar de pe tel nu_mi pot da seama daca sunt identici sau nu?
Andra,si fetita ta e o scumpa si dak zici ca mai e si cuminte esti o norocoasa si jumatate!!!
Daca tot vorbiti de hartogaraie,eu va trebui sa umblu dupa ce nasc,pentru ca imi trebuie certificatul de nastere pt maternity help, iar concediul nu pot sa_l depun pana nu ma opresc de la lucru iar eu sper sa rezist cat mai mult.Oricum,banii ii primesc dupa ce se termina perioada de concediu legal,asa ca nu e nici o graba!Acu trebuie sa fac doar dosaru pentru alocatia fetei,dar am timp toata luna.

#13
simona_81

simona_81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 17:43

Buna fetelor, 

 

Revenim si noi cu noutati :). In primul rand felicitari Daniela pentru venirea acasa. Ti-am zis inca de la inceput ca esti un exemplu de determinare pentru noi . Au incurcat-o asistentele cu tine :)!Am trecut prin ceva asemanator si eu cu fetita, dar acum mult timp si de aceea  te-am inteles atat de bine. In afara de proba cantarului care e absolut stupida, noaptea incuiau bebelusii si ii gavau ca sa poata dormi doamnele . Noi faceam rascoala pe la usi , iar singura metoda care dadea roade era amenintarea cu PRO tv-ul :))) prindea tare pe vremea aia . Doamne ce vremuri !!!:(

 

Am avut si noi control azi si bebe este bine, ca de obicei mai mare cu 3 saptamani, are deja 3000g. Colul lung si inchis, sarcina foarte sus, niciun semn ca puiul vrea sa ne vada la ochi luna asta. Am programat cezariana pentru 3 octombrie  in cazul in care nu apar chestiuni neprevazute. Bebe tine si cu surioara lui care acum pe 16 incepe clasa a 5-a si are nevoie de mami langa ea. Imi convine de minune, sper sa nu-si schimbe gandurile.

Am discutat si despre anestezie si se pare ca la Maternitatea Bacau se face doar  anestezie generala , ceea ce pentru mine e ok avand in vedere ca nu stau bine cu panica.

 

Aaaaaaa sa nu uit sa va intreb ceva ...spre rusinea mea nu-mi mai amintesc. Cum e piciorusul lui bebe la nastere? Am luat azi niste "adidasi" superbi din raiat de la H&M , marimea 10-12, masurati au 9 cm dar par atat de mici, parca-s breloc de pus la chei:). Oare sa-i fie buni? 

 

Cam atat de la noi, pupici multi , asteptam vesti bune si bebelusi perfecti ca cei ce au venit deja .


Editat de simona_81, 03 septembrie 2013 - 17:45 .


#14
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 19:18

Cu placere! Câtă vreme pot, deschid capitole, nu-i problem!  [soricel]

 

Danyce, ma bucur ca v-ati acomodat f bine, de fapt nici nu-mi făceam probleme in privința asta.  [flo2]

 

Alina, cum lucrez la o firma nemteasca, stiu cat de "birocrati" sunt!  [clo]

 

Arnnia, dar nu trebuia sa stai linistita?  [soricel]  am si eu o camasa de alaptat, oricum nu o iau cu mine, iar apoi acasa, cred ca o sa ma descurc cu tricouri si alte astea... Vazusem in schimb o pijama de alaptat, aia mi s-a părut mai interesantă...

 

Daca nu scriu o zi aici, sper sa fie chiar cand nasc, dar peste o luna!  [:)] Am zis!



#15
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 19:28

Ziua buna !
Ma bucur ca ati ajuns in sfarsir akasa,Daniela! Adaptare rapida va doresc si pofta de laptic bebeilor!Sunt asa dragalasi!! Scuze ca te intreb,dar de pe tel nu_mi pot da seama daca sunt identici sau nu?
Andra,si fetita ta e o scumpa si dak zici ca mai e si cuminte esti o norocoasa si jumatate!!!
Daca tot vorbiti de hartogaraie,eu va trebui sa umblu dupa ce nasc,pentru ca imi trebuie certificatul de nastere pt maternity help, iar concediul nu pot sa_l depun pana nu ma opresc de la lucru iar eu sper sa rezist cat mai mult.Oricum,banii ii primesc dupa ce se termina perioada de concediu legal,asa ca nu e nici o graba!Acu trebuie sa fac doar dosaru pentru alocatia fetei,dar am timp toata luna.

Onnu, nu sunt identici, ci cat se poate de diferiti. Si la mutrita si la caracter. Deja facem foarte bine diferenta intre ei. Edward, de exemplu, care era mare dansator in burtica, e foarte atras de muzica in continuare. Avem doua caruseluri muzicale, dintre care unul cu muzica clasica de Bach. Mi se pare incredibil cum asculta si savureaza melodiile,cu ochii mari deschisi...De fapt, poza ce am pus-o pe Picasa cu ei doi, in care Edward are ochii larg deschisi, era facuta cand el asculta muzica de Bach. Mai are si degetelele de la maini foarte lungi.



#16
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 20:15

Ce frumos povestesti Daniela de puiutii tai, abia astept sa povestesc si eu de al meu.
In burtika a devenit tare nazdravan, este impotriva gravitatiei, cand ma pun intr-o parte el se aseaza la "etaj"

edec,i asag ramanxyreouteyyr

#17
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 20:23

Scuzati heroglifele, de la tableta....

Deci asa ramane fetelor, daca 1 zi, maxim 2 nu dam semne, inseamna ca suntem la marea intalnire cu iubirile vietii noastre!

#18
pastilutza

pastilutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 22:33

Buna seara,

 

Daniela, mie din poze mi se pare ca au si crescut multicel, fata de primele poze.

parca li s-au transformat si mutrisoarele, sunt mai baietei acum.

 

Am fost si eu azi la control. Mi -a mai dat o saptamana asa, daca stau cuminte....ca eu tot incercam sa scot de la el informatia ....cand o sa nasc. :)))  de parca medicul ar fi trebuit sa stie exact. 

In rest totul bine ....il asteptam pe tati sa ajunga acasa.

 

Ella, sotul tau ma uimeste cu harnicia lui. Din partea mea o  [flo2]  pt el. Nici eu nu as face atatea intr-o zi prin casa.  [fal]



#19
pastilutza

pastilutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 22:38

Daca e sa nasc:

Eu am sa incerc sa bag si tableta in bagajul de spital, ca pe ea merge netul pe 3 G foarte bine. 

Pe tel am net, dar fara wi fi te cam rogi de el. 

Cu siguranta totusi o sa postez pe facebook si poate vede Ella.  [:I]



#20
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 00:00

Hello burtici!

 

Am ajuns si eu la termen azi - 37 saptamani  [pk] Am cam multe contractii nedureroase dar doctorul a zis ca pot sa am si 100 pe zi, e normal. Colul lung, inchis dar un pic soft, ceea ce e normal si nu prevesteste o nastere inainte de termen. Asa ca sa mai stea 3 saptamani acolo ca sta bine.

 

Va pup si va doresc o saptamana usoara in continuare! Eu abia astept sa vina luni sa scap de lucru [:D]

 





Etichetat si cu gravidute, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -