Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#191
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 18:42

Cine a nascut recent la Cuza? (eventual cezariana) Ce mai trebuie la spital? Adica cer ceva in mod special? Citisem ceva de niste comprese pentru operatie (la prima sarcina nu am auzt de asa ceva) dar cu hainutele tale pentru bb te lasa? Sau ii face tot sarmale in scutecele de la ei?



Oana [gravi] 28+ [baietel] si Stefan-Vladimir [testoasa] 4ani+



poze







"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





#192
cristina_L

cristina_L
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 mai 2007 - 20:35

Vara trecuta am venit acasa (eu locuiesc la Torino) fiind insarcinata in cinci luni si cum am facut o candidoza chiar cu o zi inainte de intoarcerea in Italia m-am gandit sa ma duc la un doctor ginecolog sa-mi dea o reteta. Am ajuns la cabinetul de langa Mitropolie la Dr.Diaconescu M. care fara prea multe menajamente mi-a spus ca voi pierde sarcina si ca ar fi mai bine sa aman plecarea. Va da-ti seama ce spaima si ce plans, stateam in fata Mitropoliei si ma rugam sa fie doar un cosmar. Din fericire sotul meu m-a dus la spitalul Elena Doamna unde am fost consultata de Dr. Vlad Gheorghita care m-a linistit si mi-a spus ca pot sa plec fara probleme. Si avea dreptate, in decembrie am nascut o fetita de 3,640 kg fara absolut nici o problema. Deci daca aveti nevoie de un doctor la Iasi va recomand Dr. V.Gheorghita si feritiva de Dr. Diaconu M. Imi pare rau pentru ea dar unei femei insarcinate nu poti sa-i spui ca va pierde copilul fara sa fii sigur de asta.

Cris

#193
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 14:07

Cine vrea consultatie la Iliev...sa incerce muuuult la telefon, sa-l lasa sa sune muuuult si daca e ocupat sa revina.

(pentru mamicile care vor o programare la el; ca tocmai imi spunea cineva ca nu face programari prin telefon, decat prin medicul curent, ca nu raspunde niciodata nimeni, iar la cabinet nu ai cum sa te programezi. Deci...rabdare. (fara tutun, de data asta)



Oana [gravi] 29+ [baietel] si Stefan-Vladimir [testoasa] 4ani+



poze







"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





#194
mexxa

mexxa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 975 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 15:57

quote:
Originally posted by ghinetz
Cine a nascut recent la Cuza? (eventual cezariana) Ce mai trebuie la spital? Adica cer ceva in mod special? Citisem ceva de niste comprese pentru operatie (la prima sarcina nu am auzt de asa ceva) dar cu hainutele tale pentru bb te lasa? Sau ii face tot sarmale in scutecele de la ei?Oana [gravi] 28+ [baietel] si Stefan-Vladimir [testoasa] 4ani+poze"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Da ai dreptate..iti cer niste pansamente VIVAPORE...sunt mari si foarte bune....iti pune unu din ala pe operatie si nu mai simti nimic...are lateralele cu lipici(dar care nu ustura cand le desprind[:D]) si pe mijloc e pansamentul.E foarte comod si nici nu sunt scumpe.Insa vezi sa iti cumperi cea mai mare marime...au si micute.Nastere usoara!^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Andreea, mamica de [copil] Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

#195
oana_r

oana_r

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 10 mai 2007 - 17:31

am si eu nevoie de nr. de tel a dr.ILIEV,daca ma poate ajuta cineva.

stiu ca acum 4 ani era la AVICENA,dar din cate am inteles nu mai este.

eu am facut eco la el cand eram insarcinata cu matei si am fost multumita.





[gravi]15+ si matei [bonjovi]



bebe2 [copil]



oana si matei(12 NOV.2003)+BB2

http://pg.photos.yah..._r_76/my_photos





#196
amameda

amameda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 14 mai 2007 - 20:38

Oana ,nr de tel de la cabinetul dr. Iliev: 0232/237761 de la ora 16 la ora 19; nr. tel mobil 0745519098.


MEDA si [ispita]30+

#197
amameda

amameda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 14 mai 2007 - 21:06

Ghinetz- iti povestesc eu dupa ce se intampla, fiindca voi face cezariana la Cuza-Voda intre 10 si 13 iulie.
Acum 1 luna am fost internata langa sala de nasteri si toate "galuscutele" erau infasate in scutecele "albe" de finet ale spitalului.Eu voi incerca sa negociez fiindca mi-am pregatit unele aproximativ identice.
Mare dreptate ai cu programarea la Iliev, eu am reusit dupa 2 ore de format non-stop pe nr. de fix.

MEDA si [ispita]30+

#198
Csharp

Csharp
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 mai 2007 - 01:12

Salutari tuturor!
Azi am fost la un alt consult "traumatizant" la ginecolog ... poate am eu o problema, nu reusesc sa gasesc un medic care sa ma multumeasca.
Ceva timp in urma mergeam la dr. C. Anton (Cuza-Voda) dar am renuntat pentru ca mi se parea ca nu acorda suficienta atentie consultatiei ... si dupa ce am pierdut si o sarcina de 5 saptamani.
Acum merg la dr. Botezatu Iuliana (pol. studenteasca, Copou), so far so good ... Stie cineva mai multe despre dr. Botezatu?


Carpe Diem!

#199
mexxa

mexxa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 975 mesaje

Postat 19 mai 2007 - 14:35

Csharp ce sa zic...am fost si eu la Dna Botezatu acum cativa ani la controale de rutina...si apoi am aflat mai multe despre ea de la o persoana care o cunoaste personal....Sincer nu ma prea incanta inaginea ei..am ramas uimita cand am auzit ca ea ca medic ginecolog nu si-a dat seama ca este insarcinata pana in luna a 5 a cand a miscat copilu...

Despre control...putin cam repezita si mereu pe graba,plus ca nu respecta orarul de munca.Parerea mea.

Insa daca nu esti multumita de ea ti-a recomand din toata inima pe doctorita cu care am nascut eu.E o femeie foarte dulce si amabila, mereu raspunde la intrebarile care le ai...

Numele ei e Avatajitei Cristina, profeseaza la Cuza-Voda si la cab lui Dragomir, langa cinema Victoria.



Dca vrei mai multe detalii da un PM si mai vb.



Pupici




^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Andreea, mamica de [copil] Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

#200
Csharp

Csharp
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 mai 2007 - 22:28

Multumesc mexxa ... o sa vad pana la urmatorul control

Carpe Diem!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -