Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#201
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 21 mai 2007 - 22:37

quote:
Originally posted by amameda
Ghinetz- iti povestesc eu dupa ce se intampla, fiindca voi face cezariana la Cuza-Voda intre 10 si 13 iulie.Acum 1 luna am fost internata langa sala de nasteri si toate "galuscutele" erau infasate in scutecele "albe" de finet ale spitalului.Eu voi incerca sa negociez fiindca mi-am pregatit unele aproximativ identice. MEDA si [ispita]30+
Eu am nascut acum aproape 2 ani la Cuza Voda si infasatul in scutecele lor de finet se practica in prima zi, cand au grija asistentele de copil (cred ca e mai comod pt ele asa). Din momentul in care ti-l dau in camera poti sa-i pui si rochie cu dantela [:D]. La noi cel putin asa a fost, fara restrictii la hainutze.Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) Votati-i pe Rares si Bianca![foto]Fotografiile noastreFilmulete cu shtrumphiPoveste cu shtrumphi

#202
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 03 iunie 2007 - 00:35

Azi sunt indignata. Pana peste poate. Sunt indignata pe dr. Iliev. sau pe asistenta lui. Sau pe modul lui de a se organiza. Nici nu mai stiu.

Sa va povestesc: pe la jumatatea lunii mai sun la cabinetul dr. Iliev pentru o programare la o morfo-fetala de 32 sapt. Si sun. Si sun...Cred ca undeva cam a treia zi mi-a raspuns asistenta (evident am sunat intermitent in aceste zile, in timpul programului, adica 15-18). Mi-a spus ca o sa fac eco la inceputul lui iunie, dar cum nu stiu inca garzile sa sun pe 31 mai. Intreb si eu, ca omul: " e nevoie sa vin la cabinet pentru programare, ca incerc sa va prind telefonic de trei zile". Aproape ca s-a rastit la telefon spunandu-mi ca ea nu sta pe hol sa faca programari, sa sun, ca ea e ocupata acolo in cabinet. K. Pun alarma la ceas in 31 mai, ora 15.55 (zic sa prind inainte de a incepe consultaTIILE). Nimic (adica da, TON DE OCUPAT).Si sun, si sun,si sun.... A doau zi la fel, dar incep de pe la 15.00. La fel. Acelasi ton de ocupat. Pe la 17.00 nu mai rezist si desi aveam ceva simptome gen contractii (nu stiu sigur ce si cum sunt alea) plec spre cabinet. Ajung, era doar asistenta, dr Iliev era plecat din localitate.[bang] (De ce nu raspunsese la telefon??? [bang]) Si culmea, ma programeaza dupa jumatatea lui iunie. Degeaba explic ca mi-a zis asa si asa...nu mai avea loc pentru nici o zi.
Si uite asa...daca ai ajuns mare ecografist intr-un oras/si chiar zona iti permiti sa selectezi clientela pe baza de "cine are nervii mai tari/cine are mai mult timp de stat la telefon". E pacat ca in toata Moldova e recunoscut ca bun ecografist el. Nu ma pronunt in ceea ce priveste competenta lui profesionala, dar...se cam joaca cu nervii nostri de gravidute.

Oana [gravi] 32+ [baietel] si Stefan-Vladimir [testoasa] 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"



#203
madyun

madyun
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 iunie 2007 - 15:59

Buna mamici si viitoare mamici. Stie cineva ceva despre Dr. Carauleanu? Cum e la nasteri si cat tre sa-i dai drept "multumire"?
[gravi]34+
Madalina

#204
Sim_One

Sim_One
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 iunie 2007 - 18:12

quote:
Originally posted by saryta

Eu am nascut de 2 ori cu dr. Socolov Demetra si am recomandat-o la toate prietenele mele, a avut grija de mine ca o mama, vorbeste f. frumos si iti raspunde la toate intrebarile.A venit la 22,30 de acasa, a ajns in 5 min. max. si a fost totul ok(bebita avea cordonul de 2 ori in jurul gitului).Bani f. multi nu i-am dat dupa ce am nascut i-am cumparat un parfum la 1,5 mil si un buchet de flori.Acum astept iar o bebita si tot la ea merg.Eu o recomand cu toata inima.Asa s-a purtat cu mine, sper ca asa face cu toata lumea.Are cabinet si in centru linga cub AVICENA.
Pa.Mai vb.




Te rog daca o cunosti pe doamna Socolov sa-mi spui si mie ce varsta are..ma gandesc sa merg si eu la un control la dumneai.

#205
irinach

irinach

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 15 iunie 2007 - 16:23

Sim_One,
D-na doctor Socolov este tinara (nu stiu daca are 40 de ani...), dar am auzit numai de bine despre ea. Am fost si eu pacienta ei, dar avind probleme de infertilitate m-am "transferat" la sotul dumneaei (pt. histerosopie, inseminare artificiala...). Mie personal imi place cum lucreaza d-na doctor: iti explica, daca nu intelegi intrebi si repeta, am cautat-o si la telefon si mi-a vorbit frumos. Nu este repezita, nu am auzit sa tipe la pacienti ca alti doctori.... O gasesti la cabinet avicena (linga cub -in centru).

#206
irinach

irinach

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 18 iunie 2007 - 14:59

Fetelor, ce stiti de doctor Ivona Lupascu?
M-ar interesa parerea voastra, mai ales de la fetele cu probleme de infertilitate.
Va multumesc anticipat.

#207
anca76

anca76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 16:57

fetelor,
Si eu as vrea sa stiu despre d-na dr.Carauleanu.Poate cineva a nascut cu ea sau are ceva informatii.Multumesc din suflet.

anca

#208
kriss79

kriss79

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.667 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 21:03

quote:
Originally posted by anca76
fetelor, Si eu as vrea sa stiu despre d-na dr.Carauleanu.Poate cineva a nascut cu ea sau are ceva informatii.Multumesc din suflet.anca
am gasit ceva care poate te ajuta..creola132001nou venitMembru din:18/11/2004 RomaniaIasi90 Mesaje Trimise - 27/01/2007 : 13:51:27 -------------------------------------------------------------------------------- Eu am nascut acum 3 saptamani la Cuza Voda, prin cezariana, anestezie totala, cu dna Carauleanu. A fost totul OK. Chiar mi-a fost mult, mult mai bine decat la prima operatie cezariana, care a fost facuta cu aceeasi echipa de medici si anestezist. Adica, m-am refacut mult mai usor decat la prima iar baietelul mi l-am vazut la o ora de la operatie. Acum ma simt f bine, operatia arata super.Pentru operatie am dat 150 ron la medicul anestezist, 25 RON la asistenta de la ATI si prosop+sapun la moasa. Iar cand am ajuns sus, la copil, am dat la asistente cate 5-10 RON.MarianaSilviu 3.6 ani si Teodor 3 saptamani
Vine bebeBurtikCristina 21+ [gravi] cu [fetita]

#209
anca76

anca76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 20 iunie 2007 - 17:57

kriss79,
multumesc mult

anca

#210
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 24 iunie 2007 - 01:10

E vreo pacienta a doamnei dr. Grigore care totusi nu a nascut cu ea pe motiv ca fost plecata in concediu sau la vreun congres??? Ma intereseaza cu cine colaboreaza. Pe mana cui ma va lasa (va pleca exact in perioada in care tr sa nasc eu) Sunt cam speriata, va dati seama!

Oana [gravi] 35+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -