Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#211
titisor

titisor
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 iunie 2007 - 19:05

quote:
Originally posted by IIuli

Sora mea a mers astazi de dimineata la dr. Stefan Butureanu (stie cineva mai multe despre el?), de la Elena Doamna. El i-a facut inca o eco (a facut si luni saracuta de ea eco, oare nu sunt prea dese[?] )si i-a spus ca nu se exista un al doilea bebe si ca cel care se vede e sanatos si bine format.
E drept ca prima doctorita i-a facut eco interna (stiu ca sunt niste termeni anume pentru fiecare tip de eco, dar eu nu ma pricep, nu am bebe inca)si a vazut si un al doilea bebe, iar dr. Butureanu i-a facut doar eco normala.
Acum e foarte derutata, nu stie nici la ce doctor sa mearga in continuare, nici daca sa mai ceara o alta parere..
Ea ar mai merge la inca o eco, dar nu sunt prea multe?
[pup]



TITISOR

#212
titisor

titisor
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 iunie 2007 - 19:23

[quote]Originally posted by mexxa
[font=Comic Sans MS][blue]Csharp ce sa zic...am fost si eu la Dna Botezatu acum cativa ani la controale de rutina...si apoi am aflat mai multe despre ea de la o persoana care o cunoaste personal....Sincer nu ma prea incanta inaginea ei..am ramas uimita cand am auzit ca ea ca medic ginecolog nu si-a dat seama ca este insarcinata pana in luna a 5 a cand a miscat copilu...Despre control...putin cam repezita si mereu pe graba,plus ca nu respecta orarul de munca.Parerea mea.Insa daca nu esti multumita de ea ti-a recomand din toata inima pe doctorita cu care am nascut eu.E o femeie foarte dulce si amabila, mereu raspunde la intrebarile care le ai...[b]Faci niste afirmatzii in necunostintza de cauza ... dr Botezatu stia f bine ca este insarcinata dar te intreb eu ... crezi ca toata lumea trebuia sa afle asta din trim I ? Despre dr Avatajitei am f multe rezerve !!!TITISOR

#213
thestoasa

thestoasa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 13:22

IIluri, la dr. Iliev este un dr. competent in eco...in podu ros....este ffffff..bun in eco..ti-l recomand cu caldura.

#214
mexxa

mexxa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 975 mesaje

Postat 05 iulie 2007 - 18:59

titisor





Eu nu ridic in slavi nici un medic...si nici nu ii acuz, insa cele auzite sunt de la o cunostinta...acum ce sa zic poate ca faza cu sarcina nu a vrut ea sa se afle...

Nu ma intereseaza...

Eu am fost la un control la Dna doctor si am fost foarte nemultimita pentru ca nu respeta programul de la CM Copou, si mereu este pe fuga...(ceea ce am mai zis)

Am vazut k profesia ta este medic...voi intre voi oricum va comportati diferit.

Este de ajuns sa ii spui unui medic ca si tu esti medic si deja esti privit altfel.

Nu poti sa negi asta pentru ca am destui prieteni medici care mi-au afirmat acest lucru!

Nu am vazut medic care sa se comporte la fel cu fiecare pacient...asa k prefer sa zic ca am prins-o intr'un moment prost.

Daca poti spune-mi si mie despre acele rezerve despre Dna doctor Avatajitei...

Astept sa imi paspunzi aici,pe PM sau pe mess(am obs ca ai si adesa mea de yahoo)




^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Andreea, mamica de [copil] Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

#215
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 14 iulie 2007 - 18:18

.

#216
carmen28_b

carmen28_b
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 iulie 2007 - 20:40

Oana, m-au trecut toti fiorii citind povestea ta. Imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat. Dar nu dispera, o sa reusesti!Curaj!

O intrebare am pentru voi. Vad ca se vorbeste doar de nasteri. Insa eu am o alta problema. Am o cervicita de care nu scap de 10 luni, imflamatie si iar inflamatie. Ma trateaza d-na Holicov Monica. Va intreb daca ati avut vreo problema de genul asta daca stiti vreoun medic f bun in Iasi...

Sanatate !

#217
porumbita80

porumbita80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 14 iulie 2007 - 23:51

Fetelor vad ca vorbiti de doctori eu cu mare incredere vi-l recomand pe D. Doctor Aursulesei.Eu am nascut cu el si el a observat sarcina l-am sunat ori de cate ori aveam ceva dureri sau alte intrebari.La nastere a fost un scump ma ajutat foarte mulr plus la lasat si pe sotul sa stea langa mine.Nu mai zic ca mea facut rost de rezerva de 2 pers.Si nu am cotizat exagerat.Mereu am mers la el la cabinet la consultatii.Daca va plac doctorii care vorbesc linistit si cu multa rabdare vi-l recomand. Are cabinetul in tatarasi deasupra posteti.Va urez succes.MAMICA FERICITA DE [copil]MARIO GABRIEL
(31.10.2006)
poze bebita Mario Gabriel
[*]
cei mai frumosi fulguleti
[*]

#218
Stefana

Stefana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 13:37

Buna! Spuneti-mi, va rog, unde o pot gasi pe dr. Mihalceanu. Am hotarat sa-mi schimb medicul si despre ea am auzit numai de bine. Insa nu stiu la ce cabinet lucreaza.

Multumesc!



Poze

It's nice to be important, but it's more important to be nice

#219
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 20 iulie 2007 - 16:52

Stefana gasesti grupul de gravudte de Iasi aici



Mai sunt fete paciente ale dr de care intrebi tu si iti vor da informatiile necesare.



Simona [gravi] 38+ [baietel] Matei Hisham



Crash test dummies

#220
claudya_s

claudya_s
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 august 2007 - 21:17

quote:
Originally posted by carmen28_b

Oana, m-au trecut toti fiorii citind povestea ta. Imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat. Dar nu dispera, o sa reusesti!Curaj!

O intrebare am pentru voi. Vad ca se vorbeste doar de nasteri. Insa eu am o alta problema. Am o cervicita de care nu scap de 10 luni, imflamatie si iar inflamatie. Ma trateaza d-na Holicov Monica. Va intreb daca ati avut vreo problema de genul asta daca stiti vreoun medic f bun in Iasi...

Sanatate !





Draga mea si eu sunt pacienta dr. Holicov si sunt si medic. Iti recomand sa incerci (daca nu ai facut acest lucru deja) ovulele Cervugid 3 cure de cate 12 zile cu pauza de 7 zile dupa fiecare cura. De asemenea, pt a preveni recidiva (eu presupun ca la tine exista un dezechilibru de flora vaginala) iti recomand sa folosesti pt igiena locala produsul Lactacyd emulsie (se gaseste in farmacii, costa aprox. 120.000 lei) care contine acid lactic pt reechilibrarea ph-ului vaginal si refacerea florei. De asemenea poti incerca si Bioclin Multi-Gyn Actigel (se poate face comanda pe internet; nu cred ca se gaseste in farmacii) cu acelasi scop.
Un frotiu cito-bacteriologic ti-ai facut?
De cele mai multe ori afectiunile inflamatorii persista datorita dezechilibrului florei vaginale. Medicatia administrata trateaza efectul si mai putin cauza; acesta este motivul pt care te sfatuiesc sa incerci si asa si eu cred ca vei fi multumita.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -