Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#181
nanaoti

nanaoti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 00:16

BUna,
eu zic sa nu va mai luati dupa nici un pret. Nimeni nu are un tarif fix.
EU am stat mult in spital pentru ca au fost prematuri si am auzit diverse variante. Ce am auzit eu pentru perioada din august- septembrie 2005 era 100 de E pentru cezariana si mai putin pentru nastere nosrmala.
Eu am dat mai mult pentru ca la mine a fost mai complicat si erau suparate cele din salon ca asa se strica "piata". Cele din salonul de reanimare, inclusiv rude de ale unor asistente medicale au dat 100 euro si dr erau f multumiti. NU va luati dupa preturile astronomice pe care le auziti, medicii sunt si ei oameni simpli.
Ganditi-va ca au si salar dr respectivi si ce le dati voi e o recompensa ptr cum se poarta cu voi. Interesati-va daca vin si dupa ce v-au operat, e important macar sa vina sa va consulte.
Nu uitati ca sunt si dr sau asistente care vor avea grija de copil, si anestezist si dr "mana a doua". SI alte asistente ...
Dr nu va opereaza pentru suma pe care le o veti da. SI daca e asa e grav, pentru ca inseamna ca oricum nu vor face treaba buna. Cel care face treaba asta NUMAI pentru bani nu e dr.
La mine a fost f dragut, nu a vrut sa imi ia nici un ban atunci, ci i-am dat eu mai mult fortat dupa vreo 2 -3 saptamani. SI atunci a fost jenat.
Oricum ganditi-va ca dupa ce veti naste o sa aveti multe cheltuieli, f multe. O sa vedeti cat de mult se cheltuie in primele luni, mai ales daca le dati lapte praf.
Daca tot vreti sa faceti fapta buna, dati cuiva care sa va pomeneasca si ajutati o familie cu copii multi si veti vedea ca o sa fie f bine.

Spor in tot ce faceti,
Otilia



Oti & gemenii bucovineni
http://pg.photos.yah...clipa/my_photos

#182
kriss79

kriss79

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.667 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 10:48

Ghinetz, mersi pt informatii.

Eu sunt la Dr. Mihaila C. Pana acum am facut 2 eco, una la 5 sapt si ceva si una ieri la 8 fix. Mi-a zis ca ne vedem dupa Paste la o noua eco..voi avea 12 sapt.

Pliul nucal intre ce sapt se masoara?numai in sapt 13?






Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07



Cristina
[gravi]8+





#183
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 11:40

Kriss, da. la 13 sapt. Si pe mine tot din 4 in 4 sapt ma cheama la eco si la control.



Simona [gravi] 19+ [baietel] Matei Hisham



poze [foto]



#184
okusan

okusan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 17:38

la cuza voda sunt si doctori buni,
apropo de doctori a auzit cineva de dr.DAMACEANU? nu o recomand nimanui o mincinoasa!!![xx(]am fost la control la pliclinca mare si ma repezit spunandu mi sa revin dupa amiaza la cabinet ei particular la eco mi a zis ca am chisturi pe ambele ovare si mi a dat sa iau o reteta tare scumpa dar sa o cumpar numai de la farmacia recomandata de ea ca numai acolo are acele medicamente,cu toate astea timp de 2 saptamani ma chemat la fiecare 2 zile la control si de fiecare dat cate 500 de mii consultatia[xx(]shmechera,nu?
venita aici la japan am fost la doctor unde culmea nici urma de chisturi si nici o problema.
asa ca unii doctorii cauta sa li se umple doar portofelul nu prestigiu si incredere !
trist nu?!

oficial mi -e bine!

#185
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 23:54

Eu ma gandeam la 200 euro pentru cezariana la dr. Grigore. Restul...nu mai stiu. O sa ma informez. acum ma gandesc sa nu fie in concediu "doctora" mea in iulie....



Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003



poze







"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





#186
alinutzzza

alinutzzza
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 martie 2007 - 22:30

[help] A nascut cineva recent prin cezariana la Cuza-Voda?
Care a fost "scenariul" incepand de la internare pana la externare?
Cum / cand ati procedat cu "multumirile"?
Ce v-ati luat la voi (absolut util) pentru faza post-operatorie si pentru bebe?

#187
amameda

amameda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 26 martie 2007 - 06:43

Poate va ajuta cu ceva informatiile mele.
Morfologia fetala dr. Iliev o face strict in anumite saptamani si nu accepta programari in afara acestor sapt.:
Trim 1- sapt 11-14
Trim 2- sapt 21-23
trim 3-sapt 32-34
Programarile se fac incepand cu ultima zi a lunii anterioare si in primele zile ale lunii respective.
De nascut cu dr. Grigore stiu doar ca atunci cand e in concediu lasa balta gravidele fara sa le anunte si nu raspunde la telefon.
Pt. Ghinetz- IR reprezinta rezistenta fluxului sanguin pe arterele uterine si ombilicala. Atunci cand sunt crescute pot apare probleme de dezvoltare fetala, hipertensiune la mama.In Iasi nu am auzit sa se faca. Dar nu trebuie sa disperi fiindca din ce m-am documentat nu sunt semnificative in prima parte a sarcinii daca sunt crescute. De asemeni nu am identificat nici un tratament demn de luat in seama care sa scada IR ci numai tratamente de dragul tratamentului. ( dr. T- magne B6 si Pregnyl,dupa altii Aspenter). Eu am facut morfo la Herghelegiu si la Iliev. Eco la Bucuresti la Euroclinic incomparabila , mult mai completa si ecograful mult mai performant decat cele pe care le-am vizitat in Iasi.

MEDA si [ispita]22+

#188
mexxa

mexxa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 975 mesaje

Postat 26 martie 2007 - 16:25

Meda nu vreau sa te contrazic...dar Iliev iti face la orice saptamana ecografie...eu de exemplu am facut la sapt 27 pt ca medicu meu vedea ceva neclar....a fost bine pana la urma.



Pupici.




^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Andreea, mamica de [zz] Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

#189
amameda

amameda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 26 martie 2007 - 17:07

Mexxa, ai fost o norocoasa. Eu am avut mari probleme si am fost refuzata cu toate pilele din lume. M-a primit doar in intevalele stabilite de el. Ce-i drept e ca nu am avut problema ta.

MEDA si [ispita]22+

#190
theona

theona
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 aprilie 2007 - 15:57

salut! A nascut cineva de aici cu dr.Crauciuc de la Elena Doamna?



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -