Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#221
sri_raluka

sri_raluka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 august 2007 - 15:14

Buna fetelor... Zilele astea am tot cautat un doctor in iasi care sa ma ia ia evidenta...Sunt insarcinata in 29 de saptamani si acum o saptamana doctorita care imi monitoriza sarcina ma anuntat ca pleaca in strainatate la un curs de specializare pentru urmatoarele 3 luni si as face bine sa imi gasesc un alt doctor ginecoloc care sa ma supravegheze in continuare... Precizez ca am avut o sarcina cu probleme dar la toti medcii la care ma fost pana acum mi-au spus ca e prea tarziu... Recomandati-mi un doctor va rog... Nu stiu unde sa ma mai duc ca sa nu ma lovesc de un refuz... Multumesc anticipat Raluca

#222
dana22c

dana22c
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 24 august 2007 - 18:52

buna mamici si viitoare mamici. Uite ca sunt si eu o viitoare mamica, destul de speriata pentru ca e pentru prima oara si nu stiu nimic de sarcina. Ma bucur ca exista acest forum si am reusit sa aflu atatea despre doctorii din iasi.
Intrebarea mea este daca stie careva daca doctorita dumitrascu ar face si morfologie fetala. Sunt in saptamana a 10-a, dar am luat prednison in a doua saptamana de sarcina, fara sa stiu ca sunt insarcinata, iar un doctor mi-a spus sa fac o morfologie fetala, nu vreau sa raman la el, deoarece el nu este doctor si la cuza voda ori elena doamna, sa ma ajute el sa nasc.
pe 28 luna aceasta am programare la dc dumitrascu, prima mea programare la ea, si acum nu stiu daca sa fac inainte acea morfologie, ori sa astept sfaturile aceste doctorite.
Voi ce ma sfatuiti? Problema e ca morfologia trebuie sa o fac pe 1 ori 2 septmbrie la avicena, caci pana atunci am inteles ca sunt in concediu cei de acolo..

#223
kriss79

kriss79

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.667 mesaje

Postat 25 august 2007 - 10:36

quote:
Originally posted by sri_raluka
Buna fetelor... Zilele astea am tot cautat un doctor in iasi care sa ma ia ia evidenta...Sunt insarcinata in 29 de saptamani si acum o saptamana doctorita care imi monitoriza sarcina ma anuntat ca pleaca in strainatate la un curs de specializare pentru urmatoarele 3 luni si as face bine sa imi gasesc un alt doctor ginecoloc care sa ma supravegheze in continuare... Precizez ca am avut o sarcina cu probleme dar la toti medcii la care ma fost pana acum mi-au spus ca e prea tarziu... Recomandati-mi un doctor va rog... Nu stiu unde sa ma mai duc ca sa nu ma lovesc de un refuz... Multumesc anticipat Raluca
Raluca, vino la gravidute de Iasi si vei gasi informatii si sfaturi despre medici, dupa care vei putea lua o decizie cu cine vrei sa nasti..
BurtikNasi 7/07/07Cristina [gravi]31+ cu Alessia Stefana

#224
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 26 august 2007 - 18:26

Dana ...eu am nascut cu doc Dumitrascu...e super si ea mi-a monitorizat sarcina e profesionista buna...



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina

#225
dana22c

dana22c
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 14:31

Am fost la consultatie. Am stat o ora jumate inainte as sintru, doctorita pare draguta, dar m-a mai chemat peste doua luni, dca nu ma simt rau. si nici nu am nr ei de telefon mobil. E prima sarcina, cum trebuie sa vorbesc cu doctorul ginecolog sa fiu sigura ca ma ajuta la nastere?

#226
just_a_kiss

just_a_kiss
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 28 februarie 2008 - 16:36

Buna ziua... nu mai este activ subiectul? Tocmai am terminat de citit mesajele postate aici, insa nu am gassit nici o parere despre doamna doctor Ciurciumel de la Cuza Voda. Este medic rezident, ssi ea este ea care imi urmarete sarcina. M`a trimis pentru o ecografie la Dr. Iliev, si abia astept, mai ales ca trebuie sa mergem abia pe 18 martie. Mi se pare o vessnicie, pentru ca abia asstept sa il vad din nou pe bebe.

Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta nu am sa`ti multumesc... Doar te iubesc, sublim si nebuneste... Atat de pur, total nepamantesc!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -