Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#171
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 12 martie 2007 - 13:23

Laura Ioana multa putere sa treci mai departe! Ar trebui scrisi cu litere mari pe prima pagina "medicii" de care sa ne ferim! Eu merg la d-ra dr. Mihalceani si ma declar multumita! [flo]



Alina-Mirela [gravi] 24+ cu [baietel] DAVID



Pozele mele



#172
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 12 martie 2007 - 14:06

Laura Ioana sa iti dea DD putere sa mergi mai departe si sa ai parte de alt BB! despre Onofriescu nici eu nu am o parere buna de vreo 2 ani. Mama mea a fost la el la consult cu trimitere de la med de fam (deci nu platea consultatia) si a durat totul 5 minute. matusa mea a fost peste 2 saptamani fara trimitere si a durat 20 de minute, a intrebat-o multe si a facut un consult foarte amanuntit.





Fetele ce stiti despre epidurala la Cuza?




Simona [gravi] 18+ [baietel] Matei Hisham



poze



#173
nanaoti

nanaoti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 12 martie 2007 - 23:47

Feriti-va de dr Ciupilan.
o colega si buna prietena e acum internata la IAsi si e f dezamagita de ea.
Oricum eu ii spusesem sa nu se mai duca la ea de la nasterea trecuta. Pentru ca nu a venit la ea cand s-a declandsat nasterea, nici dupa o ora, nici dupa doua, nici dupa noua...
a lasat-o singura cu moasele, care dadeau si ele ochii peste cap. Intr-un sfasit a venit o sefa de a dr si a certat-o f tare pentru ca ar fi trebuit sa ii faca cezariana dupa semnele si comportamnetul colegei. Evident ca a venit intr-un sfarsit si i-a facut. Evident ca nu a mai trecut dupa, i-a facut doar externarea ....
E f graabita, e f ocupata....

EU nu stiu cum pot fi asa medicii....

Nici acum nu ii da nici o explicatie.

Incercati sa va feriti.
Sper sa ne fi inselat noi in evaluarea ei,
Otilia

#174
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 13 martie 2007 - 09:26

Ciudat, vara mea a fost urmarita de ea (ce-i drept acum 4 ani). Nasterea s-a declansat de Paste, dr. Ciupilan era plecata, a sunat-o si i-a zis sa se duca la maternitate ca o va astepta o colega. Si asa a fost. Iar cand s-a intors in localitate a trecut pe la ea s-o vada.



O experienta urata a avut vara mea cu Dr. LEICA. A pierdut o sarcina la 8 sapt (oprita din evolutie). A internat-o pentru chiuretaj. Dupa ce a tinut-o internata 3 zile degeaba, cand a vazut ca nu-i da nimic i-a transmis sa-si caute alt medic ca ea nu face avorturi [xx(].



Tot legat de Dr. Leica, a nascut cu ea o cunostinta. A avut un baietel de peste 4 kg si a doua zi se misca foarte greu si acuza dureri de la epiziotomie. A chemat-o dupa vreo 3 zile si a taiat-o si a cusut-o din nou, probabil ii atrasese atentia cineva care face igiena....Si fata sta ii daduse o groaza de bani si de-a lungul sarcinii si la nastere.




Simona [gravi] 18+ [baietel] Matei Hisham



poze



#175
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 13 martie 2007 - 22:15

cunoasteti ceva despre dna dr butnaru de la cuza-voda? in afara de povestea cu tarifele clar prezentate, ca pina la urma de dat dam tuturor medicilor, si pina la urma parca e mai bine sa ti se spuna in fata "cit face" decit sa strimbe din nas ca a fost prea putin si sa te lase in plata domnului...deci, dpdv profesional, aveti ceva informatii despre dumneaei?

#176
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 13:02

Stie cineva care sunt preturile pentru o cezariana la Iasi. Eu voi naste cu dr. Grigore, poate mai e cineva care naste cu ea. Cam cat se da? Si cui mai trebuie sa platesc si cat? Cred ca s-au schimbat lucrurile de acum 4 ani
Stiu ca mai e mult pana in iulie, cand nasce eu, dar vreau sa am banii pusi deoparte. Asa ma simt eu mai linistita.

Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"



#177
kriss79

kriss79

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.667 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 13:16

ghinetz, eu inca nu am nascut:), dar o amica de-a mea a nascut la sf. lui dec 2006 cu Mihaila..si i-a dat 100 euro(pt.cez),ceva (nu-mi amintesc daca 100-200 lei) anestezistului si ceva asistentei neonatolog(parca asa se zice..cea care preia copilul imediat dupa nastere)..nu stiu cat te-am ajutat..

Stiu oricum ca dr a fost multumit..venea in fiecare zi sa o vada cum se simte, sa-i schimbe pansamentul samd



Stie cineva sa imi zica ce eco importante se fac in sarcina? stiu ceva de morfologica, de trimII samd..dar nu stiu cand se fac..






Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07



Cristina
[gravi]7+





#178
ghinetz

ghinetz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.458 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 17:23

kriss..daca e doar 100 euro, e bine, dar mi se pare cam putin. Stiu si eu... in 2003 atat am dat, dar, o sa mai vad. Uite de aia as vrea un spital unde sa-ti spuna de la inceput: astea sunt preturile si gata! Cand l-am nascut pe Stefan a fost prima oara in viata mea cand am stat internata intr-un spital, iar cea mai mare temere a fost aceea ca nu voi sti cui si cat sa dau.



Kriss, la ce medic esti? Mie d-na dr. Grigore mi-a zis de la prima intalnire cam ce voi face in cele 9 luni, adica...in sapt 13 masoara pliul nucal, in sapt 16-18 fac triplul test (pe motive de varsta), in sapt 22-24 o ecografie morfofetala la ea si la dr. Iliev (e eco de trim II) si apoi in sapt 30 inca o eco morfo fetala, cred ca tot la Iliev. In sapt 30 se vad bine rinichii, care cica nu sunt dezvoltati pana acum, asa a zis ea, eu nu ma pricep). Intre timp merg la ea lunar si fac cate o ecografie si o "verificare" pe masa, sa vada colul si cum mai sta treaba. Lunar il masoara pe bb, in special craniul si femurul si nu mai stiu ce...

Am citit pe forum, la fetele din Bucuresti, ca masoara la fiecare eco IR-ul, dar habar n-am ce-i aia. daca stie cineva, poate imi spune si mie. D-na Grigore n-a pomenit de asa ceva, deci...eu merg 100% pe mana ei.



Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003



poze







"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





#179
kisstherain999

kisstherain999

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 390 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 20:19

Si mie mi se pare putin 100 euro la cezariana, dar dr Mihaila e un dragut indiferent de cati bani primeste [flo]



Eu m-am gandit la 100 euro pt nastere normala si 150 pt cezariana.

Dar am auzit si de "tarife" impresionante, 10 mil Onofriescu, ceea ce mi se pare exagerat (asta acum un an)




kiss [pup]



[gravi] 36+[baietel]

Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

#180
Simo78

Simo78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.699 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 21:43

O prietena de-a mea a nascut (cezariana) cu Mihalceanu in septembrie. Ia dat 300 de euro, la restul nu stiu inca, dar o chestionez.



Simona [gravi] 18+ [baietel] Matei Hisham



poze [foto]




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - Ieri, 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - Ieri, 09:26

  • Ultimele zile cu burtica ❤️

    Ioone
    - Ieri, 07:55

  • Pregatiri de Paste È™i emotii

    FloreClau
    - Ieri, 00:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -