Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru fetele care au vizitat Romania 2003!?


77 raspunsuri la acest subiect

#51
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 28 august 2003 - 19:59

quote:
Originally posted by ungureaa
Buna ! Pe cind aici este singur singurel si nimeni nu se sinchiseste de existenta ta... Adina si bebe Gabriel
Depinde daca itzi pasa de asta. De exemplu pe mine ma doare in cot daca se sinchiseste cineva de mine, oricum e reciproc. Mie mi se potriveste stilul manusa si nu imi place sa se uite lumea la mine cu invidie si ciuda, imi da o stare proasta. ruxij

#52
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 august 2003 - 13:26

"Este o tara atat de frumoasa dar uneori iti pare rau ca este populata." Sunt multe comentarii de facut la anumite raspunsuri, dar nu le fac pentru ca se interpreteaza in mod personal. Insa fraza de mai sus mi-a lasat un gust amar. Mi-ar placea sa cred ca a fost scornita de un individ care nu s-a nascut in Romania si care n-a fost in stare sa invete decat sa-si scrie numele. Sau, poate nu mai stiu eu sa citesc romaneste !!!!

#53
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 29 august 2003 - 13:32

Vezi raspunsul Bogdanei pagina 2 a acestui subiect.
quote:
Originally posted by cam
"Este o tara atat de frumoasa dar uneori iti pare rau ca este populata." Sunt multe comentarii de facut la anumite raspunsuri, dar nu le fac pentru ca se interpreteaza in mod personal. Insa fraza de mai sus mi-a lasat un gust amar. Mi-ar placea sa cred ca a fost scornita de un individ care nu s-a nascut in Romania si care n-a fost in stare sa invete decat sa-si scrie numele. Sau, poate nu mai stiu eu sa citesc romaneste !!!!


#54
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 august 2003 - 15:51

quote:
Originally posted by papadie
Vezi raspunsul Bogdanei pagina 2 a acestui subiect.
quote:
Originally posted by cam
"Este o tara atat de frumoasa dar uneori iti pare rau ca este populata." Sunt multe comentarii de facut la anumite raspunsuri, dar nu le fac pentru ca se interpreteaza in mod personal. Insa fraza de mai sus mi-a lasat un gust amar. Mi-ar placea sa cred ca a fost scornita de un individ care nu s-a nascut in Romania si care n-a fost in stare sa invete decat sa-si scrie numele. Sau, poate nu mai stiu eu sa citesc romaneste !!!!

N-are rost sa disec firul in patru, ce a fost spus s-a spus si ramane scris.

#55
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 31 august 2003 - 17:58

Cam...si altii de pe forum, am crezut ca aici poti sa-ti spui parerea personala fara sa fii tras la raspundere si fara sa fii aspru criticat[bruta]...chiar daca nu traiesti in Romania... "Mi-ar placea sa cred ca a fost scornita de un individ care nu s-a nascut in Romania si care n-a fost in stare sa invete decat sa-si scrie numele. Sau, poate nu mai stiu eu sa citesc romaneste !!!" ...si poate nu te exprimi asa cum ar dori unii...din pacate... Ce sa faci daca nu toata lumea este [ilp]si isi exprima uneori sentimentele...poate ar fi mai buna tacerea.Asa cum se spune: "tacerea e de aur". "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

#56
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 31 august 2003 - 18:19

Faptul ca suntem romani nu inseamna ca nu putem fi obiectivi. Nu inteleg ce aveti cu Maudi, eu sunt total de acord cu ea. Traiesc aici, si ma lovesc zilnic de rautatea oamenilor. Tot timpul ne batem cu pumnul un piept ce popor ospitalier suntem, ce oameni primitori, etc. Doamne, de cand sunt nu am vazut mai multa ipocrizie. Am vazut atatea tari, am cunoscut atatea natii, obiceiuri, si de fiecare data incerc sa fiu obiectiva. Sa va dau exemple/ Oh, mi-ar lua ore. Numai cand merg la magazin am senzatia ca o deranjez pe vanzatorare, care dupa vreo 10 minute in care te ignora iti raspunde intr-o scarba de iti vine sa fugi. Sa nu mai vorbesc ca atunci cand se intampla ceva pe strada, ca de ex un accident sau un atac oamenii stau si privesc frumos, dar unul nu ar sari sa te ajute. Totul e facut intersat. Pentru orice act trebuie sa umbli de iti vine rau. Pentru orice trebuie sa platesti. Mergi la spital, daca nu ii dai plicul doctorului si asistentelor, fereasca Sfantul de ce tratament vei avea parte. Nu sunt exemple izolate, asta este realitatea, asta se intampla pretutindeni. Ma doare ca este asa, as vrea sa fim altfel, insa adevarul nu poate fi schimbat. Intotdeauna cand sunt in alta tara, sau cand vorbesc cu strainii imi lau tara, si nu admit ca altii sa o denigreze, desi stiu ca au dreptate, insa, acum suntem intre noi, si nu am de gand sa fiu ipocrita si sa spun ce place altora. Incerc sa fiu cat se poate de obiectiva. Am muncit de mica, am plecat de la 14 ani de acasa sa fac o cariera, am reusit sa termin una dintre cele mai grele facultati, ca acum sa am un salariu de mizerie? Ce ar trebuie sa fac, sa fur? Sa mituiesc/ Ce sa-mi placa in tara asta, faptul ca parvenitii traiesc bine, in timp ce cei care au asudat pt a ajunge unde sunt abia traiesc de pe o zi pe alta? Sa admire egoismul romanilor? sau mitocania barbatilor? Nu mi s-a intamplat sa merg in alta tara si sa vad barbati atat de mitocani ca cei de aici, atat de vulgari. Ce mai, ma opresc aici, e atat de mult de vorbit despre asta...... Ma doare ca asa stau lucrurile, insa de noi depinde sa ne schimbam. Crinuta

#57
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 31 august 2003 - 18:35

Vreau sa mai adaug ceva. Stiu ca in tara noastra se pot gasi si oameni deosebiti, insa eu personal cunosc extrem de putini. Eu v-am spus de ce ma lovesc zilnic. De aceea nu pot sa-i condamn pe cei care doresc sa plece de aici. Stiu ca unora le merge foarte bine, in timp ce altii se lupta pt fiecare bucata de paine. In atatia ani nu s-a schimbat decat putin, in schimb raportul bogati - saraci s-a adancit. Nu cred ca romanul isi poate schimba mentalitatea. Uitati-va pe strada cum arunca hartii, sticle, gunoi, fara pic de rusine. Nu stiu ce s-ar putea face in acest sens, decat niste amenzi unsturatoare, insa nu cred sa dea vreun rezultat. De ce? Pt ca asa suntem noi.

#58
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 31 august 2003 - 21:54

Aveti dreptate.

#59
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 31 august 2003 - 22:16

Crinuta [flo][flo][flo] Adela http://community.web...er/adela23_1999

#60
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 02 septembrie 2003 - 23:21

Crinuta ai perfecta drepate in tot absolut tot ce ai spus si mai am si eu de adaugat ceva care ma doare enorm ...am fost in romania pe fiecare an si asta era in vacanta de vara sau cea de iarna...(pe atunci locuiam in japonia)...de cite ori mergeam acasa luam de la aeroport taxiul pina acasa la pitesti, conosteam drumul cu ochii inchisi ,pina intr-o zi cind un nenorocit de sofer de taxi ma luat pe niste strazi de mi se facea rau,,eu spunindui ca nu este drumul care trebuia sa il ia el amenintinduma ca ma omoara daca nu tac din gura si ca atunci cind va opri el taxiul sa ma pregatesc sa ii dau toti bani si toate bijuteriile care le am ...nu am acceptat idea el era un om mare dar si eu mare la rindul meu am scos din geanta sticla de parfum si i-am trosnit una cu ea in cap,,,am dschis usa la masina si am inceput sa caut ceva pietre ,,ceea ce a fost norocul meu si am gasit ditamai piatra de i-am spart capul si omul a lesinat ...eu am facut cu mina la ocazie a oprit un alt domn care facea pe ploitaiul ceea ce nu era si ma luat la intrebari caci ce am cu omul de l-am umplut de singe ,,eu explicind situatia el sa ma fure din geanta ,,,norocul meu ca au inceput masina sa opreasca ,,atunci am zis ca va fi ultima zi din viata mea deoarce fiecare din masini care opreau ma luau pe mine la injuraturi si nicidecum nu faceau altceva...am ajuns cu chiu cu vai la politie si acolo eu am fost cea care a trebuit sa platesc ambulanta ,spitalizare, plus politia ca sa miste ceva cu toate ca abia sau miscat si asta rau in favorea mea caci au vazut ca vin din strainatea ceea ce au vrut si vor sunt doar BANI si iar BAni dar nimeni nus tie cum se cistiga banul ,,, ce mai conteaza acum faptul este cosumat cum se spune ,,cu toate ca as avea 100 de povestiri adevarate prin care am trecut,,si in aeroport la bagaje cind am vazut cum mi sa furat bagajul si cum toti asteapta bani ca sa te lase sa treci daca te vede mai bine imbaraca iti provoca ei ceva ca sa te faca sa dai bani... etc... nu totii sunt la fel dar majoritatea se aseamana...iar din afara eu vad Romania plina de viata si admir enorm TARA ROMANEASCA traiul unde m-am nascut si am copilarit pentru mine inseamna ceva de nedescris... SUNT MINDRA CACI SUNT ROMANCA ! PUPICI Elena cu burtica si sotul AL


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -