Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pentru fetele care au vizitat Romania 2003!?


77 raspunsuri la acest subiect

#61
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 11:42

Elenalove27 , ai dreptate. Parca mi-aduc aminte sa fi vazut ceva la ProTv cu cazul tau, la stirile de la ora 5. Apropo de bagaje la aeroport. Stiti ca asta iarna, cand am ajuns de la Amsterdam la Otopeni, am descoperit ca cei de la Amsterdam ne-au pierdut bagajele??? Eram mai multi in situatia asta. Si am dat declaratie in acea noapte. Si se pare ca situatia cu bagaje intarziate de cei de la Amsterdam dura de vreo 2 saptamani. S-au purtat foarte civilizat cei de la Otopeni cu noi. A doua zi ne-au adus bagajele cu o masina mica la bloc unde stam. E vorba de cursa cu KLM de pe data de 27 decembrie 2002, pentru cei care nu cred.

#62
ungureaa

ungureaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 78 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 16:05

Wow Elena ce curaj !! Te admir, eu nu stiu ce as fi facut...mi se face pielea gaina cind ma gindesc. Poate de aceea intodeauna cind ma duc in Romania cer ca sa ma astepte cineva. Doar in oras la mine urc in taxi, dar nu de la aeroport sau pentru drumuri lungi... Sper sa nu se mai intimple asa ceva neplacut ! Adina si [copil] Gabriel

#63
Katink

Katink

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 16:37

Te cred Dyana pentru ca in aceeasi perioada, daca nu ma insel tot pe 27 dec. 2002, a venit si logodnicul sorei mele in Romania (tot de la Amsterdam) dar cu escala la Praga si bagajele la fel nu ajunsesera si le-au fost trimise cu urmatoarea cursa si la aeroport a trebuit sa dea declaratie daca vrea sa le ridice personal sau sa ii fie livrate la domiciliu, poate ati fost in acelasi avion, el a ajuns la 23.50 parca, in fine nu conteaza, Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...

#64
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 16:46

Da, a fost cursa de seara. Si nu am platit nimic in plus, nimanui.

#65
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 19:04

shi pentru ca am deviat de la subiect, peste tot in lume sunt hotzi mie mi-au furat in Paris TOT ce era nou in bagaje, plus cosmeticele, insa a ales din ele, cadouri veneam dupa 3 luni in state, aveam o groaza de chestii, imi venea sa urlu in otopeni cand am vazut ce ushoare sunt geamantanele. escala in Paris a fost lunga, de 8 ore, acolo mi-au umblat la bagaje nu mi s-a restituit nimic din cele furate. biankita

#66
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 19:39

Lilach, nu am criticat si nu am tras la raspundere pe nimeni, pur si simplu am spus ca acea fraza ma deranjeaza, atat. Nu stiu cine a scris-o si nici nu ma intereseaza. [/quote]

#67
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 20:15

O.K. Cam... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

#68
Lumy

Lumy
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 05 septembrie 2003 - 01:02

Buna fetele! Acum sint in Romania si va scriu si eu citeva rinduri ... Din punctul meu de vedere eu cred ca Romania are toate sansele de reusita si spun asta din mai multe motive . Am emigrat in CAnada , ne-am intors iar am plecat si iar ne-am intors ... In tot acest rastimp am putut analiza schimbarile pozitive pe care le -am vazut! Locuiesc in Constanta si orajul acesta se dezvolta din ce in ce mai mult! S-a construit mult, s-a renovat , se face curatenie dar exista si oameni de factura negativa care nu pastreaza! Acest lucru l-am sesizat si in Canada ! Am vazut acolo oameni care arunca hirtii,ziare chiar si in metrou! Locul perfect nu e nicaieri! Fiecare simtim si gindim diferit iar locul fiecaruia este acolo unde ii este CEL MAI BINE! Un lucru e sigur...Sufletul mi-a ramas aici in Romania si eu cred ca tarisoara asta are toate sansele sa se ridice! E parerea mea! [foto] http://community.web...uminitafeodorov Lumy

#69
tulip

tulip
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 septembrie 2003 - 17:55

Eu am vizitat Timisoara si un orasel din Bihor. Am fost surprins placuta ca in Timisoara sunt multe constructii noi, se schimba liniile de tramvai, multa lume renoveaza apartamente, tinerii isi iau apartamente cu imprumut de la banca...Acestea toate sunt semne bune. Orasele mici in schimb parca stagneaza, nu e nici o investitie pt ele. Din pacate insa clasa de mijloc e foarte subtire. Ceea ce m-a deranjat este atitudinea de 'nu imi pasa' pe care o intalnesti peste tot, surprinzator si in sectorul privat, un cerc vicios de unde nu mai scapi: daca tie nu iti pasa de mine, de ce sa imi pese mie de tine...Si mai cred ca oamenii inghit prea multe din nevoie, nu exista protectia consumatorului.

#70
dya

dya
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 septembrie 2003 - 12:04

Eu nu m-am mai intors in Ro de 4 ani si eram curioasa ce se scrie aici. Eu de acolo nu prea aud multe de bine. Mi-e dor, dar sa ma duc pentru doua saptamani la rude sa-mi vada baietelul(sunt norocoasa, ai mei sunt aici), sa revad si sa-i arat si puiului locurile dragi sufletului meu. Dar de intors definitiv ... n-as face-o daca as avea de ales. Dintr-o combinatie de motive. Dar mai e ceva, e greu uneori si sa fi in diaspora. Cred ca foarte multi dintr-o noi ne-am simtiti la un moment dat singuri. Cand ai familie e mult mai usor, dar cunosc romance singure aici ...si le e greu. Nu prea exista comunicare, nu ma afecteaza foarte mult, viata de familie imi ocupa tot timpul, dar parca imi lipseste uneori o cafea cu o veche prietena la Croco palavragind nimicuri existentiale, vorbind despre Tutea, Cioran si Eliade, o plimabare prin parcul Babes, o bere pe-o terasa cu prietenii dragi de alta data ... - pentru mine Ro se reduce mult la dragul de Cluj. N-am fost o inradacinata. Mi-e dor doar de trairile de altadata si de spiritualitatea romaneasca, de putinii oameni cu care puteam vorbi mai mult decat banalitati si stiri cotidiene. Dar imi place aici respectul fata de individ, civilizatia, faptul ca nu stau ore la cozi la telefon, etc... ca pot plati bill-urile on-line si faptul ca pot privi altfel viitorul copilului meu, ca pot sa astept mai mult de la mine insami, ca pot realiza aspiratii prin munca cinstita, si imi plac provocarile ...si oportunitatiile de aici. Coruptie e oriunde, aici e la scara mult mai inalta, e putin sesizabila de populatie. Sunt mandra si eu ca sunt romanca, altfel nu as putea avea viziunea de acum asupra vietii si lumii. Imi doresc din toata inima sa se vada si acolo schimbari semnificative in bine, oamenii sa-si recastige zambetul iar rautatea si ura dintre oameni sa piara. Dya & Brian cel scump


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -